Interpretacje do przepisu
art. 9 pkt 11 lit. c) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


4/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 9 pkt 11 lit. c) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

1

2016.08.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-2-1/4514-328/16-1/HK
     ∟Należy stwierdzić, iż planowane podwyższenie kapitału zakładowego Spółki poprzez utworzenie nowych udziałów – po uprzednim obniżeniu kapitału zakładowego dokonanego w następstwie strat poniesionych przez Spółkę – będzie korzystać ze zwolnienia określonego w art. 9 pkt 11 lit. c) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

2016.08.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-2-1/4514-329/16-1/HK
     ∟Z uwagi na powyższe, czynność podwyższenia kapitału zakładowego lub też czynność wniesienia dopłat do kapitału Wnioskodawcy, może zostać zakwalifikowana jako czynność cywilnoprawna wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych o ile istotnie – jak wskazał Wnioskodawca – środki z dokapitalizowania zostaną wydatkowane na cele zdrowia.

2015.06.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/4514-1-45/15-2/MK
     ∟Czy zmiana umowy spółki (statutu) SKA polegająca na podwyższeniu kapitału zakładowego SKA ze środków zgromadzonych na kapitale zapasowym i rezerwowym Wnioskodawcy będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2010.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-146/09/10-S/AJ
     ∟Czy w sytuacji, w której następuje jednoczesne obniżenie kapitału zakładowego Spółki w wyniku umorzenia akcji w Spółce bez wynagrodzenia oraz jego podwyższenie ze środków własnych Spółki, pochodzących z dokonanego obniżenia kapitału zakładowego Spółki, do wysokości nieprzekraczającej wysokość kapitału zakładowego Spółki przed jego obniżeniem, powstaje po stronie Spółki obowiązek podatkowy w zakresie podatku PCC w związku z dokonanym podwyższeniem kapitału zakładowego, a zatem czy Wnioskodawca, jako płatnik, powinien pobrać i wpłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj