Interpretacje do przepisu
art. 53 § 5 Ordynacji podatkowej

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


6/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 53 § 5 Ordynacji podatkowej

1

2016.05.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-731/13/16-S2/JSK
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie konsekwencji podatkowych w związku z rozpoznaniem przez Gminę sprzedaży dokonanej przez jednostki budżetowe.

2013.10.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-874/13-2/IGo
     ∟Wystawiona w chwili obecnej faktura krygująca in plus do wcześniej wystawionej faktury korygującej in minus winna zostać uwzględniona w rejestrze sprzedaży i rozliczona za okres, w którym wcześniej została uwzględniona i rozliczona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wystawiona faktura korygująca in minus.

2011.11.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-990/11-4/AMN
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kwalifikacji do źródła przychodów dodatku spisowego i nagrody spisowej przyznanych pracownikom Urzędu Miejskiego, oddelegowanym do prac spisowych oraz dotyczącej Ordynacji podatkowej w zakresie zryczałtowanego wynagrodzenia płatnika z tytułu terminowego wpłacania podatków pobranych na rzecz budżetu państwa.

2009.10.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-446/09-8/JK2
     ∟Reasumując, odpisy dokonywane przez Wnioskodawcę z tytułu zawartej umowy z bankiem prowadzącym kasę mieszkaniową o systematycznym gromadzeniu oszczędności, począwszy od grudnia 2006 r. są nienależne. Wnioskodawca powinien zwrócić odliczone z tego tytułu kwoty wraz z należnymi odsetkami, naliczonymi od dnia zwrotu nadpłaty.Jednocześnie należy zauważyć, iż organ podatkowy nie był zobowiązany do przesłania pisma informującego o zaistniałej pomyłce przelania na konto środków za grudzień 2006 r. i za 2007 r. oraz o obowiązku złożenia korekty za wskazane lata (grudzień 2006 r. i 2007 r.).

2008.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-1546/08-2/IK
     ∟W jaki sposób (do którego momentu) powinny być naliczone odsetki od przedmiotowej zaległości podatkowej?

2006.12.05 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPZ/423/34/06/TG
     ∟- czy wynagrodzenie płatnika może zostać potrącone przez Bank w dowolnym momencie do czasu upływu terminu przedawnienia roszczenia płatnika o zapłatę wynagrodzenia, o którym mowa w art. 28 Ordynacji podatkowej,- czy wynagrodzenie płatnika może zostać potrącone przez płatnika z dowolnej wpłaty podatków pobranych od jakiegokolwiek podatnika dokonywanej przez tego płatnika,- czy wynagrodzenie płatnika przysługuje również od części podatku wpłaconej w terminie określonym w odrębnych przepisach, nie przysługuje natomiast od części podatku wpłaconej po terminie,- czy w przypadku nadpłaty (podatek pobrany nienależnie bądź w wysokości wyższej od nale...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj