Interpretacje do przepisu
art. 44 ust. 13 ustawy o rachunkowości

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


6/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 44 ust. 13 ustawy o rachunkowości

1

2011.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-866/11-2/MS
     ∟Czy wygaśnięcie zobowiązań Banku wobec Spółki przejmowanej poprzez konfuzję w wyniku planowanego połączenia nie spowoduje powstania po stronie Banku przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?Czy wygaśnięcie w rezultacie połączenia zobowiązań Spółki przejmowanej względem Banku nie doprowadzi do powstania dla Spółki przejmowanej, a w efekcie dla Banku, jako spółki przejmującej i wstępującej w prawa obowiązki podatkowe Spółki przejmowanej, przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

2010.08.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-308/10-3/EB
     ∟Czy wygaśnięcie wierzytelności w wyniku przejęcia dłużnika przez wierzyciela nie prowadzi do powstania po stronie Spółki B przychodu podatkowego?

2010.08.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-307/10-3/EB
     ∟CIT - w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu wygaśnięcia zobowiązania/wierzytelności w wyniku łączenia spółek.

2009.04.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-85/09-2/ER
     ∟Czy połączenie spółek rodzi skutek w postaci powstania przychodu po stronie M jako wierzyciela z tytułu wygaśnięcia wierzytelności? Czy połączenie spółek rodzi skutek w postaci powstania przychodu po stronie M jako następcy podatkowego przejmowanej Spółki, której to zobowiązanie na skutek konfuzji wygasa?

2007.11.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-94/07-2/AG
     ∟Wygaśnięcie wzajemnych zobowiązań/należności do którego dojdzie w wyniku połączenia jednej osobie wierzyciela i dłużnika z tytułu danego stosunku zobowiązaniowego, nie będzie skutkowało powstaniem (po połączeniu) u Spółki przejmującej przychodu podlegającego opodatkowaniu

2007.03.28 - Izba Skarbowa w Opolu - PDI/4270-0006/07/PK
     ∟Kwestia wygaśnięcia zobowiązania z tytułu udzielonej pożyczki przy połączeniu spółek kapitałowych poprzez przejęcie spółki pożyczkodawcy przez spółkę pożyczkobiorcę.

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj