Interpretacje do przepisu
art. 4 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


6/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 4 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

1

2018.01.31 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB4.4014.358.2017.2.ASZ
     ∟Czy oddanie w odpłatne użytkowanie udziałów spółki kapitałowej będzie rodziło obowiązek odprowadzenia podatku od czynności cywilnoprawnych?

2015.09.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-2-1/4514-66/15/MZ
     ∟Czy umowa ustanowienia odpłatnego prawa użytkowania nieruchomości będzie podlegała podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

2015.04.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-27/15-4/MZ
     ∟Należy wskazać, że ustanowienie odpłatnej służebności gruntowej podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. i) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W przypadku objęcia powyższej czynności zakresem podatku od towarów i usług, zastosowanie znajdzie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Należy wskazać, że obowiązek podatkowy z tytułu ustanowienia odpłatnej służebności zgodnie z art. 4 pkt 6 ustawy ciąży na nabywającym prawo służebności, tj. na drugiej stronie czynności, nie na Wnioskodawczyni. A zatem, z tytułu otrzymania wynagrodzenia w związku z ustanowieniem służebności gruntowej, na Wnioskodawczyni nie ciąży obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, ale nie z uwagi na objęcie czynności podatkiem od towarów i usług, tylko z uwagi na art. 4 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, tj. obowiązek podatkowy ciąży na nabywającym prawo służebności.

2013.06.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/436-58/13/TJ
     ∟Opodatkowanie ustanowienia odpłatnej służebności – obowiązki płatnika.

2010.03.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-979/09/KO
     ∟Czy ustanowienie przez sąd bez zgody Wnioskodawcy ograniczonego prawa rzeczowego - służebności drogi na nieruchomości stanowiącej współwłasność Wnioskodawcy, za zapłatą na rzecz Wnioskodawcy przez osobę będącą właścicielem nieruchomości władnącej określonej przez sąd kwoty, stanowi podstawę uznania, że:- obowiązek tolerowania faktu ustanowienia przez sąd ograniczonego prawa rzeczowego na nieruchomości Wnioskodawcy stanowi usługę w rozumieniu art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT?,- z powyższego tytułu Wnioskodawca jest podatnikiem podatku VAT w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o VAT?W przypadku pozytywnej odpowiedzi na powyższe pytania:- kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT: z chwilą uprawomocnienia się orzeczenia sądu (niezależnie od tego czy zobowiązany zapłaci określoną orzeczeniem sądu kwotę) czy też z chwilą otrzymania zapłaty czy też z chwilą określonej w orzeczeniu sądu wymagalności poszczególnych rat?

2008.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB2/415-262/07/BD
     ∟Czy otrzymane wynagrodzenie za ustanowienie służebności gruntowej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj