Interpretacje do przepisu
art. 35d ust. 1 ustawy o rachunkowości

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


4/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 35d ust. 1 ustawy o rachunkowości

1

2015.01.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1130/14-4/RS
     ∟Czy w opisanym stanie faktycznym prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w świetle art. 15 ust. 4d i 4e Ustawy o PDOP, koszty nabycia Usług udokumentowane Fakturami wystawionymi przez Wnioskodawcę oraz T. na Spółkę zgodnie z Porozumieniem, powinny zostać rozliczone przez Partnerów Spółki, w tym, przez Wnioskodawcę, jako koszt pośredni ujęty w rozliczeniu podatkowym Wnioskodawcy w dacie jego poniesienia, tj. w styczniu 2014 r. ?

2010.01.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1211/09/MO
     ∟W którym roku podatkowym należy zaliczyć wypłacone współtwórcom wynagrodzenie do kosztów uzyskania przychodów ?

2009.10.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-904/09/CzP
     ∟Czy kwotę zapłaconego ekwiwalentu wynikającego z zawartej umowy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w roku zapłaty, mając na uwadze fakt że zgodnie z art. 15 ust 1 w/w ustawy o p.d.o.p. zostały poniesione w celu osiągnięcia przychodów i nie zostały wymienione w art. 16 ust. 1 tejże ustawy?

2009.03.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1728/08-2/JB
     ∟W przedmiotowej sprawie, dla potrzeb podatkowych Spółka powinna wycenić rynkową wartość wchodzących w skład ZCP, zarówno nieruchomości, jak i pozostałych aktywów (w tym środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych) na dzień ich nabycia, czyli dzień podpisania umowy sprzedaży potwierdzonej aktem notarialnym, tj.23.06.2008r. a nie dzień przejęcia składników majątkowych (01.08.2008r.) na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego. Dodatkowo tut. organ podatkowy zwraca uwagę, że na podstawie art. 16g ust.3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, za cenę nabycia uważa się kwotę należną zbywcy, powiększoną o koszty związane z zakupem naliczone do dnia przekazania środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej do używania, a w szczególności o koszty transportu, załadunku i wyładunku, ubezpieczenia w drodze, montażu, instalacji i uruchomienia programów oraz systemów komputerowych, opłat notarialnych, skarbowych i innych, odsetek, prowizji, oraz pomniejszoną o podatek od towarów i usług, z wyjątkiem przypadków, gdy zgodnie z odrębnymi przepisami podatek od towarów i usług nie stanowi podatku naliczonego albo podatnikowi nie przysługuje obniżenie kwoty należnego podatku o podatek naliczony albo zwrot różnicy podatku w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług. W przypadku importu cena nabycia obejmuje cło i podatek akcyzowy od importu składników majątku.

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj