Interpretacje do przepisu
art. 34 ust. 4 pkt 1 ustawy o rachunkowości

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


65/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 34 ust. 4 pkt 1 ustawy o rachunkowości

1 2 3

2007.08.02 - Trzeci Urząd Skarbowy w Lublinie - D.3/423-9/07
     ∟Spółka występuje z zapytaniem dotyczącym rozliczania różnic kursowych.

2007.08.02 - Pomorski Urząd Skarbowy - DP/423-0089/07/AK
     ∟Wątpliwości Podatnika budzą zasady ustalania podatkowych różnic kursowych w przypadku spłaty należności za wykonaną usługę na rzecz kontrahenta zagranicznego na rachunek walutowy, a następnie zamiany otrzymanej waluty na złotówki

2007.06.06 - Pierwszy Urząd Skarbowy w Koszalinie - PDFII/415-6/2007
     ∟1. Czy pod pojęciem „kurs faktycznie zastosowany” należy rozumieć kurs kupna lub sprzedaży banku obsługującego, a jeżeli tak, to czy kurs kupna i sprzedaży dotyczy tylko transakcji zrealizowanych kupionych, lub odsprzedanych bankowi walut?2. Czy do wyceny transakcji dokonywanych na rachunku walutowym należy zastosować hipotetyczny kurs kupna, bądź sprzedaży banku obsługującego (bank nie stosuje i nie podaje kursu) czy średni NBP?Zgodnie z art. 14a § 1 wyżej cytowanej ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa, stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz (prezydent miasta), starosta lub marszałek województwa na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta mają obowiązek udzielić...

2006.09.13 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPD1/423-87/06/KK
     ∟Czy przy ustalaniu kosztów uzyskania przychodów ze zbycia papierów wartościowych nabytych po różnych cenach, można przyjąć przeciętną cenę, ustaloną metodą kosztu średniego ważonego zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości.

2005.01.09 - Izba Skarbowa w Warszawie - 1401/PD-4230Z-114/05/EP
     ∟Spółka posiada pakiet udziałów w Spółce "K". W związku z tym, iż część udziałów posiadanych w "K" ma zostać umorzonych za wynagrodzeniem, pojawiła się wątpliwość w kwestii określenia kosztów uzyskania przychodów poniesionych na ich nabycie.Zdaniem spółki w związku z tym, że udziały nie posiadają indywidualnych oznaczeń ( numerów), nie jest możliwe określenie, czy umorzone zostaną udziały nabyte jako wkład niepieniężny czy też udziały nabyte w drodze umowy sprzedaży. Nie jest więc jasne jaką cenę objęcia udziałów zastosować jako podstawę od obliczania kosztów uzyskania przychodów w przypadku umorzenia części udziałów posiadanych w Spółc...

1 2 3

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj