Interpretacje do przepisu
art. 31a ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


67/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 31a ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług

1 2 3

2009.10.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1008/09-4/MR
     ∟Czy Urząd ma prawo do odliczenia w tej samej części podatku naliczonego od importu usług i wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów?

2009.07.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-636/09-2/AS
     ∟Reasumując, analiza opisanego stanu faktycznego w konfrontacji z przywołanymi przepisami prowadzi do wniosku, że dla Spółki kluczowe znaczenie ma moment powstania obowiązku podatkowego (w przedmiotowej sprawie jest to dzień wystawienia faktury przez kontrahenta unijnego), a do przeliczenia waluty obcej na złote stosuje się kurs średni NBP na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień powstania obowiązku podatkowego. Jeśli jednak obowiązujące przepisy pozwalają na wystawienie faktury przed powstaniem obowiązku podatkowego i faktura jest wystawiana w takim terminie, to wówczas przeliczenia na złote dokonuje się według kursu średniego danej waluty obcej ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień wystawienia faktury.W ramach odpowiedniego stosowania przepisu art. 31a ww. ustawy o podatku od towarów i usług należy stosować kursy z dnia wystawienia faktury przez zagranicznego kontrahenta. Zasady wystawienia faktury wewnętrznej przez podatnika reguluje ww. rozporządzenie w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług.

2009.07.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-277/09/ASz
     ∟kurs, jaki ma zastosowanie w przypadku przeliczenia faktury wystawionej w walucie EURO.

2009.04.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-99/09/RSz
     ∟- czy prawidłowo Spółka uznaje opisaną transakcję jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, - czy dokonując na terenie Niemiec w Hamburgu odprawy celnej zaimportowanych z Chin towarów późniejszy ich transport do Polski spowoduje, że Spółka nie będzie rozliczać importu towaru a wewnątrzwspólnotowe nabycie gdyż podatek VAT zapłaci zobowiązany do jego zapłaty przedstawiciel podatkowy, - czy prawidłowo Spółka postąpi wystawiając fakturę wewnętrzną z podaniem po stronie nabywcy i sprzedawcy swoich danych i swojego numeru NIP PL, - jaki kurs przy wystawianiu faktury wewnętrznej należy przyjąć do wyceny transakcji i od jakiej podstawy należy obliczyć należny podatek VAT

2009.02.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-1128/08/ASz
     ∟sposób skorygowania podatku należnego i naliczonego wynikającego z faktury wewnętrznej wystawionej tytułem zafakturowanej przez dostawcę przedpłaty

2009.02.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-1121/08/RSz
     ∟transakcja wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z tytułu przemieszczenia z Niemiec do Polski zaimportowanego wcześniej towaru z Chin oraz udokumentowania tego nabycia fakturą wewnętrzną

2009.02.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-97/09-2/KK
     ∟Czy Spółka będzie w sposób prawidłowy wystawiała faktury VAT, w których dokona rozliczenia otrzymanej zaliczki w przedstawionym przez Spółkę zdarzeniu przyszłym, a tym samym czy w prawidłowy sposób zostanie ustalona kwota podatku VAT należnego?

1 2 3

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj