Interpretacje do przepisu
art. 30a ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


142/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 30a ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1 2 3 4 5

2010.08.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-661/10-2/MG
     ∟Opodatkowanie papierów dłużnych emitowanych przez podmiot zagraniczny, zdeponowanych w banku, w którym zostały nabyte.

2010.07.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-595/10/MW
     ∟1. Czy istnieje możliwość pomniejszenia dochodu ze zbycia papierów wartościowych (np. akcji) o stratę z tytułu udziału w funduszu inwestycyjnym?2. Czy w poz. 28 deklaracji PIT-38 można ująć stratę z tytułu udziału w funduszu i czy podatnik może sam nanieść jej wartość w oparciu o dokumenty otrzymane z funduszu, a także dokumenty potwierdzające obciążenie go prowizją za dokonaną transakcję?

2010.03.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-48/10/IB
     ∟1) Czy Wnioskodawca może, na podstawie art. 9 ust. 3 ustawy o PDOF, obniżyć przychody powstałe w ramach jednego źródła przychodów (w ramach kapitałów pieniężnych) o stratę wygenerowaną w ramach tego samego źródła przychodów w danym roku lub w poprzednich latach podatkowych?2) Czy Wnioskodawca jest uprawniony do samodzielnego obliczenia ww. straty w oparciu o dokumenty otrzymane od zagranicznych banków inwestycyjnych / instytucji inwestycyjnych oraz rozliczenia ww. straty składając roczne zeznanie PIT-38?

2009.10.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-460/09-4/LK
     ∟za jednoczesne odkupienie jednostek uczestnictwa w subfunduszach wydzielonych w ramach jednego funduszu należy rozumieć nie tylko odkupienia realizowane na podstawie jednego formularza zlecenia, ale także wszystkie zlecenia odkupienia realizowane w jednym dniu wyceny na podstawie dwóch lub większej liczby faktycznie złożonych przez uczestnika formularzy zleceń odkupienia.

2009.07.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-532/09/HS
     ∟Czy stratę z tytułu udziału w funduszach kapitałowych można odliczyć od dochodu ze sprzedaży papierów wartościowych?

2009.07.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-293/09-2/MG
     ∟Czy Spółka, jako podmiot prowadzący rachunki i rejestry, na których są zapisywane zagraniczne papiery wartościowe nabyte przez jego klientów - polskich rezydentów, jest płatnikiem podatku zryczałtowanego, o którym mowa w art. 30a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu odsetek (dyskonta) i dywidend, w przypadku, kiedy Spółka otrzymuje od Emitenta (podmiotu zagranicznego) należne na rzecz klientów kwoty i zapisuje je na rachunkach tych klientów oraz, czy w świetle art. 42 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jest zobowiązana do składnia informacji lub deklaracji w związku z takimi czynnościami?

2009.07.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-282/09-2/AS
     ∟Prawo podatnika do obniżenia dochodu o wysokość straty, jest nierozerwalnie związane ze źródłem pochodzenia tej straty. Odnosząc się do regulacji zawartej w z art. 9 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy zauważyć, iż przepis ten, jak wynika z jego literalnego brzmienia, zezwala w wypadku podatnika na odliczenia w latach następnych straty poniesionej z tytułu zbycia papierów wartościowych tylko od dochodu osiągniętego z tego samego źródła tj., ze zbycia tych samych papierów wartościowych. Nie można w tej sytuacji, odliczyć straty poniesionej w wyniku zbycia papierów wartościowych od przychodu z odsetek. Reasumując, mimo iż, co do zasady dochodem ze źródła przychodów „kapitały pieniężne i prawa majątkowe” jest nadwyżka przychodów nad kosztami ich uzyskania osiągnięta w roku podatkowym, a jeżeli koszty uzyskania przekraczają sumę przychodów, różnica jest stratą ze źródła przychodów, to przychody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych i przychód z odsetek stanowią odrębne źródła przychodów.

2009.05.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-186/09-2/MG
     ∟Czy w przypadku jednoczesnego (na podstawie zleceń składanych przez uczestnika będącego osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej) odkupienia jednostek uczestnictwa co najmniej dwóch Subfunduszy, będących częścią funduszu inwestycyjnego otwartego działającego jako fundusz z wydzielonymi Subfunduszami, prawidłowe jest dla celów ustalenia podstawy opodatkowania w podatku dochodowym od osób fizycznych przyjęcie, że dochodem jest różnica pomiędzy przychodem otrzymanym przez uczestnika z tytułu odkupienia jednostek uczestnictwa Funduszu w poszczególnych Subfunduszach (A i B) przed potrąceniem podatku (całości umarzanych jednostek uczestnictwa na podstawie danego zlecenia), a kosztami będącymi sumą wydatków poniesionych przez uczestnika na nabycie odkupywanych jednostek uczestnictwa w tych Subfunduszach (całości umarzanych jednostek uczestnictwa na podstawie danego zlecenia) uwzględniając fakt nabywania jednostek uczestnictwa w różnych datach i po różnym koszcie/cenie?

2009.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-174/09/HD
     ∟Czy w zeznaniu PIT-38 można samemu rozliczyć stratę z tytułu zbycia certyfikatów inwestycyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych na podstawie zaświadczenia o powstałych stratach?

2009.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-83/09-2/AS
     ∟W przypadku jednoczesnego odkupienia jednostek uczestnictwa, w co najmniej dwóch wydzielonych w ramach jednego funduszu subfunduszach w ramach jednego zlecenia w celu ustalenia podstawy opodatkowania należy przyjąć, iż dochodem jest różnica pomiędzy przychodem otrzymanym z tytułu odkupienia jednostek uczestnictwa w poszczególnych subfunduszach, a kosztami będącymi sumą wydatków poniesionych przez uczestnika na nabycie odkupywanych jednostek uczestnictwa w tych subfunduszach.

2009.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-308/07/09-5/AG
     ∟Czy w przypadku jednoczesnego (na podstawie jednego zlecenia składanego przez Uczestnika będącego osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej) odkupienia jednostek uczestnictwa co najmniej dwóch Subfunduszy Funduszu, będących częścią funduszu inwestycyjnego otwartego działającego jako fundusz z wydzielonymi Subfunduszami, prawidłowe jest dla celów ustalenia podstawy opodatkowania w podatku dochodowym od osób fizycznych przyjęcie, że dochodem jest różnica pomiędzy przychodem otrzymanym przez uczestnika z tytułu odkupienia jednostek uczestnictwa Funduszu w poszczególnych Subfunduszach przed potrąceniem podatku (całości umarzanych jednostek uczestnictwa na podstawie danego zlecenia), a kosztami będącymi sumą wydatków poniesionych przez Uczestnika na nabycie odkupywanych jednostek uczestnictwa w tych Subfunduszach (całości umarzanych jednostek uczestnictwa na podstawie danego zlecenia) uwzględniając fakt nabywania jednostek uczestnictwa w różnych datach i po różnym koszcie/cenie?

2009.03.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-812/08/AK
     ∟Czy Wnioskodawca ma prawo pomniejszyć w rozliczeniu rocznym dochód osiągnięty z tytułu dywidendy o stratę poniesioną z tytułu inwestycji w funduszach inwestycyjnych (stratę z tytułu udziału w funduszach kapitałowych)?

2008.12.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-1434/08-2/AZ
     ∟PIT - w zakresie ustalenia dochodu od sprzedaży jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym

2008.08.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-729/08-2/TS
     ∟Czy w przypadku odkupu na ten sam dzień wyceny (w ramach jednego zlecenia) jednostek uczestnictwa tego samego funduszu nabytych w różnym czasie w celu ustalenia podstawy opodatkowania należy przyjąć, iż dochodem jest różnica między przychodem otrzymanym z tytułu odkupienia jednostek uczestnictwa Funduszu, a kosztami będącymi sumą wydatków poniesionych przez uczestnika na nabycie wszystkich odkupywanych jednostek uczestnictwa?

2008.01.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-297/07-2/AS
     ∟Zaliczenie w koszty uzyskania przychodu z kapitałów pieniężnych wydatków zryczałtowanych na rzecz banku oraz doradców finansowych.

2007.12.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-197/07-3/IŚ
     ∟spółka agentem płatności zagranicznego funduszu inwestycyjnego a obowiązki płatnika w świetle

2007.05.24 - Urząd Skarbowy Kraków-Nowa Huta - PD/415-28/2007
     ∟Czy przy opodatkowaniu dochodów z udziałów w funduszach inwestycyjnych można uwzględnić (odliczyć od podstawy opodatkowania) straty poniesione z w/w walorów w roku podatkowym czy latach poprzednich?

2007.01.05 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/DPC/415-106/06/PK
     ∟Czy w wyniku przekształcenia Funduszy w subfundusze jednego funduszu dojdzie do powstania po stronie uczestników Funduszy przychodu z tytułu udziału w funduszach kapitałowych i czy w związku z tym na Towarzystwie nie będzie ciążył obowiązek poboru podatku z tego tytułu?Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (dalej: Towarzystwo) wystąpiło przedmiotowym wnioskiem działając jako organ zarządzanych przez siebie funduszy inwestycyjnych (dalej jako Fundusze):Na mocy zezwolenia wydanego przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Fundusze zostaną przekształcone w jeden fundusz inwestycyjny otwarty z wydzielonymi subfunduszami. Przekształcony fundusz podlega wpisowi do rej...

2006.12.19 - Urząd Skarbowy w Brzegu - PD-415/INT/55/MK/06
     ∟Z przedstawionego w piśmie stanu faktycznego wynika, że podatnik dokonuje obrotu jednostkami uczestnictwa funduszy inwestycyjnych oraz papierów wartościowych na giełdzie. W związku z powyższym podatnik pyta w jaki sposób opodatkować zyski ze sprzedaży tych instrumentów.

2005.05.06 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/RPŁ/415-9a/05/KRJ
     ∟Czy bank prawidłowo przelicza na złote osiągnięte w dolarach amerykańskich przychody uczestnika funduszu z tytułu wykupu przez fundusz inwestycyjny nominowanych w dolarach certyfikatów uczestnictwa w tym funduszu? Inwestorzy składający zapisy na certyfikaty inwestycyjne funduszu dokonali wpłat w dolarach ze swojego rachunku walutowego w Banku

2004.10.27 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1MUS-1471/DPF/415-110/04/ML
     ∟Pytanie brzmi:czy przy przenoszeniu środków z rachunków grupowego ubezpieczenia emerytalnego prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń "X" na pracowniczy program emerytalny w przypadku gdy pracownik zdecyduje o kontynuowaniu gromadzenia środków w ramach pracowniczego programu emerytalnego zarządzanego przez inną instytucję finansową ciąży na płatniku obowiązek obliczania i pobierania zryczałtowanego podatku od dochodów uzyskanych z tytułu udziału w funduszach kapitałowych.

2004.09.09 - Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy w Sosnowcu - PSUS/OPBI/423/143/04/BW
     ∟Czy w związku z połączeniem dwóch funduszy inwestycyjnych otwartych, polegającym na przeniesieniu majątku funduszu przejmowanego do funduszu przejmującego oraz przydzieleniu uczestnikom funduszu przejmowanego jednostek uczestnictwa funduszu przejmującego w zamian za jednostki uczestnictwa funduszu przejmowanego, uczestnicy funduszu przejmowanego będą zobowiązani do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych (od dochodu /przychodu/ z tytułu udziału w funduszach kapitałowych), którego płatnikiem jest fundusz? Stosownie do postanowień art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. ...

1 2 3 4 5

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj