Interpretacje do przepisu
art. 28 ust. 8 ustawy o rachunkowości

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


46/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 28 ust. 8 ustawy o rachunkowości

1 2

2011.06.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/423-6/11/MM
     ∟Czy na skutek dokonanych korekt Spółka zobowiązana jest do dokonania korekty deklaracji WZS-1R za 2008r.?

2011.03.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-105/11/JD
     ∟Czy różnica pomiędzy faktycznymi wydatkami na nabycie przez Wnioskodawcę wierzytelności osób trzecich wobec poprzedniego podmiotu prowadzącego przedmiotową inwestycję, a wyższą sumą takich wierzytelności zaliczoną przez Wnioskodawcę na poczet ceny nabycia inwestycji może być zaliczona na zmniejszenie kosztu wytworzenia, a w efekcie na zmniejszenie wartości początkowej wytworzonych w procesie inwestycyjnym środków trwałych (środka trwałego), od których to składników dokonywane będą dla celów podatkowych odpisy amortyzacyjne (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)?

2011.03.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-364/10-5/MC
     ∟Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania poniesionych wydatków za kwalifikujące się do objęcia pomocą publiczną.

2011.03.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-364/10-4/MC
     ∟Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania poniesionych wydatków za kwalifikujące się do objęcia pomocą publiczną.

2011.01.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1496/10/SD
     ∟Czy kwota różnic kursowych dotyczących kredytów zaciągniętych w celu sfinansowania inwestycji w specjalnej strefie ekonomicznej, a powstałych przed datą oddania środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych do używania, zarówno od tej części kredytu, która w dacie ich powstania była wydatkowana na cele inwestycyjne, jak również od tej części kredytu, która z uwagi na zaawansowanie inwestycji nie była jeszcze wydatkowana na inwestycję, powinna być zaliczana do kwalifikowanych kosztów inwestycji, o jakich mowa w przepisie § 6 ust 1 pkt 2 rozporządzenia SSE? Zatem pytanie dotyczy tego, czy wszelkie różnice kursowe dotyczące opisanych kredytów inwestycyjnych, a powstałe przed datą oddania środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych do używania należy zaliczyć do kosztów inwestycji - ceny nabycia i kosztów wytworzenia środków trwałych w budowie, środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych?

2011.01.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1497/10/SD
     ∟Czy kwota odsetek naliczonych od tej części kredytu, która w dacie ich naliczenia nie była jeszcze wykorzystana na realizację inwestycji, z uwagi na jej stan zaawansowania, a także pozostałe koszty kredytów inwestycyjnych w tym koszty uruchomienia oraz pozostałe koszty obsługi, będą stanowiły wydatki zaliczane do kwalifikowanych kosztów inwestycji, o jakich mowa w przepisie § 6 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia SSE? Zatem pytanie dotyczy tego, czy odsetki od niewykorzystanej w danym momencie części kredytu oraz pozostałe koszty obsługi kredytu należy zaliczyć do kosztów inwestycji - ceny nabycia i kosztu wytworzenia środków trwałych w budowie, środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, czy raczej powinny być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

2010.12.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-581/10-5/IŚ
     ∟Czy ponoszone przez Spółkę koszty amortyzacji maszyn i urządzeń wykorzystywanych podczas prowadzonych przez Spółkę prac budowlanych, mających na celu wytworzenie środków trwałych we własnym zakresie, powinny powiększać wartość początkową budowanych środków trwałych (w wartości odpowiadającej sumie odpisów amortyzacyjnych za okres, w których wspomniane maszyny i urządzenia były wykorzystywane do wytworzenia środków trwałych)?

2010.12.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-581/10-4/IŚ
     ∟Czy ponoszone przez Spółkę koszty amortyzacji maszyn i urządzeń wykorzystywanych podczas prowadzonych przez Spółkę prac budowlanych, mających na celu wytworzenie środków trwałych we własnym zakresie, powinny powiększać wartość początkową budowanych środków trwałych (w wartości odpowiadającej sumie odpisów amortyzacyjnych za okres, w których wspomniane maszyny i urządzenia były wykorzystywane do wytworzenia środków trwałych)?

2010.09.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-781/10/AP
     ∟1. Czy jeżeli w wyniku postępowania upadłościowego Wnioskodawca nie odzyska całości albo części kwoty wynagrodzenia zapłaconego Spółce albo nie uzyska własności lokali to nieodzyskane w postępowaniu upadłościowym wydatki Wnioskodawcy (tj. wynagrodzenie zapłacone Spółce) poniesione na uzyskanie własności lokali będą kosztami uzyskania przychodów Wnioskodawcy?2. Czy powyższe wydatki Wnioskodawcy będące kosztami uzyskania przychodów są potrącalne z momentem likwidacji zaniechanej inwestycji, do której dojdzie poprzez dokonanie odpowiedniej operacji księgowej tj. odpisanie w pozostałe koszty operacyjne wydatków na nabycie lokali zaksięgowanych dotychczas na koncie „Środki trwałe w budowie"?

2010.08.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-986/10/PK
     ∟rozliczenie wydatków na tzw. „rozruch próbny” przed oddaniem inwestycji do używania

2010.07.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-550/10/MO
     ∟Jaka metoda powinna być przyjęta dla dyskontowania poniesionych kosztów inwestycji w SSE na środki trwałe. Czy należy przyjąć metodę kasową (rozumianą jako dzień w którym dokonano zapłaty za fakturę dokumentującą zakup inwestycyjny), czy metodę memoriałową (rozumianą jako dzień przyjęcia środka trwałego i wystawienia dokumentu OT). Szczególnie istotne jest to w przypadku inwestycji polegającej na budowie obiektu, na którego wartość początkową składa się kilkaset dokumentów kosztowych, które są ewidencjonowane przez cały okres budowy na koncie "środki trwałe w budowie", a dopiero po zakończeniu inwestycji i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie następuje ich aktywowanie w koszty poprzez przyjęcie nowego środka trwałego i dokonywanie odpisów amortyzacyjnych (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1).

2010.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-146/10/JS
     ∟1. Czy Spółka będzie uprawniona do potraktowania wartości likwidowanych inwestycji w obcych środkach trwałych, jako kosztu uzyskania przychodów?2. W jakim momencie Spółka może ująć w księgach i uznać za koszt podatkowy, koszty z tytułu likwidacji inwestycji w obcych środkach trwałych (tj. wydatki zaliczone do „środków trwałych w budowie" w odniesieniu do inwestycji w obcych środkach trwałych) oraz czy podstawą zaliczenia przedmiotowych wydatków do kosztów uzyskania przychodów może być uchwała Zarządu Spółki o rezygnacji (wycofaniu się) z przedmiotowych inwestycji celem ich likwidacji (z odpowiednim uzasadnieniem ekonomicznym przyczyn tych rezygnacji) oraz protokół likwidacji?3. Czy na wartość likwidowanej inwestycji powinny składać się zarówno opisane koszty prac wstępnych, koszty czynszów najmu, koszty prowizji pośrednika z tytułu zawarcia umowy najmu lokalu w okresie realizacji inwestycji, jak i koszty prac zasadniczych wykonanych w wynajmowanych lokalach?

2009.12.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-754/09-2/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwoty kwalifikowanych wydatków inwestycyjnych.

2009.01.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-1044/08/ZK
     ∟Czy koszty ewentualnej rozbiórki (części lub całości nieruchomości) powiększają wartość początkową nowo wybudowanych budynków w miejscu poprzedniej nieruchomości?

2007.04.02 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/ROP1/423-40/07/AJ
     ∟Czy po oddaniu środka trwałego do używania, np. w dniu 28.02.2007 r. odsetki naliczone po tym dniu przez bank za dotychczasowy okres finansowania inwestycji i zapłacone przez Spółkę w dniu 30.04.2007 r. powinny: a) zwiększyć wartość środka trwałego w budowie-wartość początkową środka trwałego, ale nie w pełnej kwocie zapłaconej do banku, lecz obliczonej przez Spółkę proporcjonalnie do okresu finansowania, czyli do dnia 28.02.2007 r., tj. do dnia zakończenia inwestycji budowlanej, będą obciążać koszty operacyjne Spółki i koszty uzyskania przychodów, lub: b) być zaksięgowane w koszty finansowe w kwietniu 2007 r. w pełnej wartości wpłaconej i wtedy uznane za koszty uzyskania przychodów?

2005.08.31 - Opolski Urząd Skarbowy - PD-423-57/GC/2005
     ∟CZy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na wykonanie przyłączy do wodociągu gminnego ? Postanowienie

1 2

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj