Interpretacje do przepisu
art. 28 ust. 1 pkt 1 ustawy o rachunkowości

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


41/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 28 ust. 1 pkt 1 ustawy o rachunkowości

1 2

2012.06.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-376/09/12-S/HS
     ∟1. Czy na skutek dokonania przedstawionych w stanie faktycznym korekt, po stronie Spółki ujawniła się nadpłata we wpłatach z zysku?2. W przypadku stwierdzenia, że w przedstawionym stanie faktycznym ujawniła się nadpłata we wpłatach z zysku, czy Spółka ma prawo złożyć wniosek o stwierdzenie i zwrot nadpłaty za okres objęty zatwierdzonym sprawozdaniem finansowym?

2011.08.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-441/11-3/MS
     ∟Czy kosztami uzyskania przychodów ze sprzedaży prawa użytkowania wieczystego jest zapisana w księgach rachunkowych zaktualizowana do wartości godziwej cena nabycia?

2011.04.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-39/11-4/MS
     ∟Wnioskodawca będący jednoosobową spółką Skarbu Państwa zobowiązany jest do dokonywania wpłat z zysku a podstawę wyliczenia ich wielkości stanowi zysk po opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (art. 2 ust. 5), czyli zysk w ujęciu rachunkowym. Jeśli zatem, zgodnie z oświadczeniem Wnioskodawcy „uwzględnianie zmian przeszacowanej nieruchomości inwestycyjnych w zysku księgowym za bieżący okres jest (…)konsekwencją wprowadzonej nowelizacji ustawy o rachunkowości”, to należy stwierdzić, że zysk z tytułu aktualizacji wyceny nieruchomości w ujęciu rachunkowym ma bezpośredni wpływ na zysk (zwiększenie lub zmniejszenie), o którym mowa w przepisie art. 2 ust. 5 ustawy o wpłatach z zysku przez jednoosobowe spółki Skarbu Państwa.

2011.03.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-364/10-5/MC
     ∟Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania poniesionych wydatków za kwalifikujące się do objęcia pomocą publiczną.

2011.03.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-364/10-4/MC
     ∟Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania poniesionych wydatków za kwalifikujące się do objęcia pomocą publiczną.

2011.02.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-1275/10-2/AP
     ∟Czy mogę dokonać wyceny lokalu użytkowego według aktualnej ceny sprzedaży netto takiego samego lub podobnego składnika majątku zgodnie z art. 28 ust. 2, 3 ustawy o rachunkowości lub ustalić jego godziwą wartość zgodnie z art. 28 ust. 6 ustawy o rachunkowości?

2011.01.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1496/10/SD
     ∟Czy kwota różnic kursowych dotyczących kredytów zaciągniętych w celu sfinansowania inwestycji w specjalnej strefie ekonomicznej, a powstałych przed datą oddania środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych do używania, zarówno od tej części kredytu, która w dacie ich powstania była wydatkowana na cele inwestycyjne, jak również od tej części kredytu, która z uwagi na zaawansowanie inwestycji nie była jeszcze wydatkowana na inwestycję, powinna być zaliczana do kwalifikowanych kosztów inwestycji, o jakich mowa w przepisie § 6 ust 1 pkt 2 rozporządzenia SSE? Zatem pytanie dotyczy tego, czy wszelkie różnice kursowe dotyczące opisanych kredytów inwestycyjnych, a powstałe przed datą oddania środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych do używania należy zaliczyć do kosztów inwestycji - ceny nabycia i kosztów wytworzenia środków trwałych w budowie, środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych?

2011.01.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1497/10/SD
     ∟Czy kwota odsetek naliczonych od tej części kredytu, która w dacie ich naliczenia nie była jeszcze wykorzystana na realizację inwestycji, z uwagi na jej stan zaawansowania, a także pozostałe koszty kredytów inwestycyjnych w tym koszty uruchomienia oraz pozostałe koszty obsługi, będą stanowiły wydatki zaliczane do kwalifikowanych kosztów inwestycji, o jakich mowa w przepisie § 6 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia SSE? Zatem pytanie dotyczy tego, czy odsetki od niewykorzystanej w danym momencie części kredytu oraz pozostałe koszty obsługi kredytu należy zaliczyć do kosztów inwestycji - ceny nabycia i kosztu wytworzenia środków trwałych w budowie, środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, czy raczej powinny być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

2010.06.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-510/10/PC
     ∟W świetle powyższego stanu faktycznego Spółka wnosi o potwierdzenie, czy zgodnie z treścią § 7 rozporządzenia w sprawie SSE, cena nabycia lub koszt wytworzenia we własnym zakresie środka trwałego stanowi koszt poniesiony na moment dokonania operacji gospodarczej związanej z nabyciem lub wytworzeniem we własnym zakresie tego środka trwałego, tj. zgodnie z tzw. metodą memoriałową?

2008.11.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-812/08/MO
     ∟W świetle powyższego stanu faktycznego Spółka wnosi o potwierdzenie, czy zgodnie z treścią § 7 rozporządzenia w sprawie SSE, cena nabycia lub koszt wytworzenia we własnym zakresie środka trwałego stanowi koszt poniesiony na moment dokonania operacji gospodarczej związanej z nabyciem lub wytworzeniem we własnym zakresie tego środka trwałego, tj. zgodnie z tzw. metodą memoriałową?

2005.03.24 - Urząd Skarbowy w Zambrowie - DP/423-1/05
     ∟Sposób wprowadzenia do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, sposobu ustalenia wartości początkowej budynków i prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji dla budynków używanych. Ze złożonego przez Sp. z o. o. wniosku wynika, że firma od 15 grudnia 1995 roku była współwłaścicielem w #188; części: prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz usytuowanych na tym gruncie budynków. Budynki zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych i w następnych okresach modernizowane. Wartość początkową tych budynków podwyższano o wartość poniesionych nakładów.

1 2

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj