Interpretacje do przepisu
art. 274 pkt 2 Ordynacji podatkowej

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


3/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 274 pkt 2 Ordynacji podatkowej

1

2013.01.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP2/443-937/12-4/JS
     ∟Jeżeli Wnioskodawca wykazał daną transakcję jako WDT i zastosował stawkę 0%, natomiast kontrahent zagraniczny nie potwierdza tych transakcji i Wnioskodawca nie jest w posiadaniu dostatecznych dokumentów, o których mowa w art. 42 ustawy, to Zainteresowany winien skorygować daną transakcję poprzez wykazanie jej jako dostawę krajową, stosując celem ustalenia podstawy opodatkowania metodę „w stu” przyjmując, że wartość dostawy na fakturze jest ceną brutto (zawierającą podatek od towarów i usług)

2009.06.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-367/09-2/MM
     ∟1. Czy niezależnie od tego, z jakiego rodzaju błędem w deklaracji podatkowej Wnioskodawca ma do czynienia (jego poprawienie może bowiem wpływać na wielkość ostatecznego zobowiązania podatkowego, bądź zwiększać np. kwotę nadpłaty, albo też będzie neutralne podatkowo — np. w zakresie podatku VAT zawyżona została wartość sprzedaży opodatkowanej stawką 0% i zamiast 100.000 zł wykazano 110.000 zł), Wnioskodawca jest obowiązany do skorygowania deklaracji (zeznania) podatkowego, aby deklaracja (zeznanie) była w pełni zgodna ze stanem rzeczywistym i nie zawierała określonych uchybień formalnych, czy też takiego obowiązku nie ma? 2. W przypadku, gdyby okazało się, że składana przez Wnioskodawcę korekta deklaracji dotyczy okresu rozliczeniowego, za który - w świetle przepisów Ordynacji podatkowej - zobowiązanie podatkowe uległo już przedawnieniu (ewentualnie prawo do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty wygasło), to czy Wnioskodawca może złożyć taką korektę i organ podatkowy jest obowiązany uznać ją za prawnie skuteczną?

2005.09.06 - Urząd Skarbowy w Zabrzu - USPD2/423/22/2005
     ∟Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż jednostka od miesiąca maja 2004 r. wykazywała nieprawidłową wysokość przychodów w deklaracjach dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych CIT. Przedmiotowy błąd zauważyła w miesiącu czerwcu 2005 r. Wnioskodawca stoi na stanowisku, iż w celu poprawienia w/w błędu winien złożyć korektę deklaracji CIT-8 za 2004 r. bez korekt deklaracji miesięcznych CIT-2 za okres od 05 2004 r- 11.2004 ( od momentu popełnienia błędu). Postanowienie

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj