Interpretacje do przepisu
art. 23 ust. 1 pkt 7 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


6/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 23 ust. 1 pkt 7 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1

2014.11.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-1095/10/14-5/S/KS
     ∟O kwalifikacji odpowiedniej wartości do kosztów uzyskania przychodów decyduje wysokość środków pieniężnych wpłaconych na fundusz szkoleniowy. Z przepisów nie wynika wyraźnie, że firma musi utworzyć odrębny rachunek bankowy dla funduszu. W przepisach użyte jest pojęcie wpłaty. Zalecane jest zatem gromadzenie środków na odrębnym koncie bankowym (subkoncie). Jeżeli Wnioskodawca nie ma wydzielonego konta funduszu, to zaliczenie do kosztów odpowiedniej wartości możliwe jest tylko wtedy, gdy Wnioskodawca będzie stale utrzymywał na koncie ogólnym firmy kwotę wskazaną jako wpłatę na fundusz szkoleniowy. Pieniądze powinny zostać przeksięgowane na konto księgowe funduszu. W chwili dokonania wpłaty na fundusz szkoleniowy pracodawca traci możliwość swobodnego korzystania z tych środków. Jak potwierdził WSA w Warszawie nie są możliwe tzw. wewnętrzne pożyczki w ramach kwoty na fundusz na inne cele. Każdorazowa „pożyczka” będzie powodowała uzyskanie przez Wnioskodawcę przychodu.

2011.08.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-674/11-2/AG
     ∟Czy wydatkowanie na zakup i wyposażenie zakładowych obiektów socjalnych środki finansowe, zgromadzone na odrębnym rachunku bankowym Funduszu Socjalnego, pochodzące z odpisu obciążającego koszty działalności pracodawcy, naliczone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu socjalnym oraz przekazane w ustawowych terminach na odrębny rachunek Funduszu Socjalnego, będą traktowane jako koszt uzyskania przychodu w świetle art. 23 ust. 1 pkt 7b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2011.06.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-286/11-2/JC
     ∟Skutki podatkowe w wyniku przejścia na Spółkę ZFŚS w wyniku wniesienia przez Wnioskodawcę będącego osobą fizyczną wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa do Spółki.

2009.01.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-825/08-2/AK
     ∟Czy całość odpisów na Zakładowy Fundusz Środków Socjalnych stanowi koszt podatkowy przedsiębiorstwa?

2007.02.06 - Urząd Skarbowy Warszawa-Ursynów - 1438/DF2/415-215c/06/AZ
     ∟Czy właściciel jednoosobowej firmy może potraktować wpłaty dokonane na rachunek Zakładu Ubezpieczeń jako odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych i tym samym zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej ?

2005.04.01 - Urząd Skarbowy w Wyszkowie - 1443PD/41/412/111/4/05
     ∟ Równowartość dokonanego odpisu na ZFŚS naliczonego w każdym roku kalendarzowym przekazywaliśmy na rachunek bankowy funduszu. Od roku 2003 skorzystaliśmy z możliwości zrezygnowania z naliczania funduszu na czas określony (trzy lata ). W związku z powyższym nie było odpisów na fundusz w 2004 roku , które by obciążały koszty 2994 r . Przedsiębiorstwo znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i nie miało dostatecznych środków na pokrycie zobowiązań , dlatego zmuszone było do skorzystania z rachunku bankowego funduszu . Na saldzie funduszu znajduje się znaczna kwota nie wykorzystana na przestrzeni kilku lat i trudna do wykorzystania w obecn...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj