Interpretacje do przepisu
art. 21a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


3/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 21a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym

1

2019.10.17 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB3-3.4013.183.2019.1.PJ
     ∟Dokonując nabycia wyrobów węglowych w ramach zwolnienia, o którym mowa w art. 31a ust. 1 oraz zmiany ich przeznaczenia i dokonania sprzedaży, eksportu lub dostawy wewnątrzwspólnotowej Wnioskodawca nie ma obowiązku prowadzenia działalności jako pośredniczący podmiot węglowy, a tym samym i zawiadamiania właściwego naczelnika urzędu skarbowego o prowadzeniu takiej działalności. Prowadzenie działalności jako pośredniczący podmiot węglowy nie jest obowiązkiem a uprawnieniem podmiotu. - w sytuacji, w której Spółka nie złoży właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego ww. zawiadomienia to będzie posiadać status finalnego nabywcy węglowego - na Wnioskodawcy ciążyć obowiązek składania deklaracji oraz obliczenia i wpłaty akcyzy w stosunku do tej części wyrobów węglowych, nabytych w ramach zwolnienia, która będzie podlegała opodatkowaniu, z uwagi na zmianę ich przeznaczenia i sprzedaż w różnych scenariuszach - w sytuacji w której Wnioskodawca nie będzie zamierzał działać jako pośredniczący podmiot węglowy i nie dokona w związku z tym zawiadomienia właściwego naczelnika urzędu skarbowego o takim zamiarze, a tym samym będzie posiadał status finalnego nabywcy węglowego, nie będzie zobowiązany do prowadzenia ewidencji wyrobów węglowych

2018.03.08 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0115-KDIT3.4011.20.2018.1.AK
     ∟1. Czy na podstawie art. 21a ust. 1, art. 85 ustawy o podatku akcyzowym, art. 23a ust. 1 pkt. 44 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz decyzji z Urzędu Skarbowego określającej normy dopuszczalnych ubytków wyrobów węglowych w transporcie można statystycznie co miesiąc zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu ubytki mieszczące się w limicie ustalonym przez Naczelnika Urzędu Skarbowego, a na koniec roku dokonać stosownej korekty po inwentaryzacji? 2. Czy na koniec roku w oparciu o ilości poddane przeładunkowi z całego roku, nie przekraczając limitu ubytków określonych przez Urząd Skarbowy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu ubytki w przeładunku?

2015.07.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/4513-45/15-2/SM
     ∟Brak obowiązku składania „zerowych” deklaracji dla wyrobów węglowych i energii elektrycznej.

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj