Interpretacje do przepisu
art. 21 pkt 2 Ordynacji podatkowej

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


7/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 21 pkt 2 Ordynacji podatkowej

1

2016.10.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/4511-652/16-1/JG
     ∟Czy w związku ze sprzedażą udziału w nieruchomości (tj. prawa zbywanego po upływie 5 lat od jego nabycia), Wnioskodawca jest zobowiązany do sporządzenia PIT-39 i rozliczenia przychodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości, a następnie uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych?

2015.04.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/4515-1-3/15-2/MK
     ∟Podatek od spadków i darowizn w zakresie opodatkowania nabycia spadku.

2013.02.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-161/09/12-6/S/AJ
     ∟obowiązki płatnika związanych z opodatkowaniem „u źródła” przychodów z tytułu zbycia „prawa do zawodnika

2012.06.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-755/10/12-6/S/AJ
     ∟1. Czy w związku z zapłatą przez Spółkę zagranicznemu właścicielowi praw do danego zawodnika wynagrodzenia opisanego w stanie faktycznym - w związku z transferem definitywnym danego zawodnika - Spółka winna, jako płatnik, pobrać od tego wynagrodzenia podatek dochodowy od osób prawnych - jako tzw. podatek u źródła, biorąc pod uwagę okoliczność, że zawodnik jest z kraju, z którym Polska nie ma podpisanej umowy w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu ? 2. Czy w związku z zapłatą przez Spółkę zagranicznemu właścicielowi praw do danego zawodnika wynagrodzenia opisanego w stanie taktycznym - w związku z transferem definitywnym danego zawodnika - Spółka winna, jako płatnik, pobrać od tego wynagrodzenia podatek dochodowy od osób prawnych - jako tzw. podatek u źródła, biorąc pod uwagę okoliczność, że zawodnik jest z kraju, z którym Polska ma podpisaną umowę w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu ? 3. Czy w związku z zapłatą przez Spółkę zagranicznemu właścicielowi praw do danego zawodnika wynagrodzenia opisanego w stanie faktycznym - w związku z transferem czasowym danego zawodnika - Spółka winna, jako płatnik, pobrać od tego wynagrodzenia podatek dochodowy od osób prawnych - jako tzw. podatek u źródła, biorąc pod uwagę okoliczność, że zawodnik jest z kraju, z którym Polska nie ma podpisanej umowy w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu ? 4. Czy w związku z zapłatą przez Spółkę zagranicznemu właścicielowi praw do danego zawodnika wynagrodzenia opisanego wstanie faktycznym - w związku z transferem czasowym danego zawodnika - Spółka winna, jako płatnik, pobrać od tego wynagrodzenia podatek dochodowy od osób prawnych - jako tzw. podatek u źródła, biorąc pod uwagę okoliczność, że zawodnik jest z kraju, z którym Polska ma podpisaną umowę w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu ?

2011.09.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-280/11/AŻ
     ∟powstanie obowiązku podatkowy z tytułu podatku od spadków i darowizn a przedawnienie zobowiązania

2007.03.07 - Urząd Skarbowy w Skierniewicach - US EI/10/66/06
     ∟Czy nabycie nieruchomości w drodze zasiedzenia przez osoby nieżyjące podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn ?Naczelnik Urzędu Skarbowego w Skierniewicach działając na podstawie art. 14 a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) w związku z art. 1 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 28 lipca 1983r. o podatku od spadków i darowizn (Dz. U. z 2004r. Nr 142, poz. 1514 ze zm.), po rozpatrzeniu Pani wniosku z dnia 12.12.2006r., uzupełnionego w dniu 16.01.2007r., w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku od spadków i darowizn stwierdza, że przedstawione we wniosku stanowisko jest prawidłowe.Stan faktyczny przedstawiony przez wnioskodawcę:W złożo...

2005.11.25 - Urząd Skarbowy w Olsztynie - US.V/436-15/05
     ∟Czy podlega podatkowi od spadków i darowizn nabycie w drodze spadku po zmarłym ojcu, gospodarstwa rolnego?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj