Interpretacje do przepisu
art. 20 ust. 3 ustawy o rachunkowości

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


93/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 20 ust. 3 ustawy o rachunkowości

1 2 3 4

2015.08.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-156/15/BKD
     ∟Czy udokumentowane wydatki (faktury i rachunki wystawione na spółkę) poniesione na pokrycie kosztów noclegów i gastronomii w czasie spotkań z kontrahentem, pracowników mobilnych podczas wykonywania obowiązków służbowych na obszarze wskazanym jako miejsce pracy stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, oraz czy wydatki udokumentowane paragonami nieposiadającymi wskazania nabywcy lub udokumentowane fakturami i rachunkami nie wystawionymi na spółkę a wystawionymi na pracownika, poniesione na pokrycie kosztów noclegów, konsumpcji w czasie spotkań z kontrahentem, parkingów, przejazdów autostradami, etc. pracowników mobilnych podczas wykonywania obowiązków służbowych na obszarze wskazanym jako miejsce pracy stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

2015.08.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-277/15/AD
     ∟Czy w opisanym wyżej stanie faktycznym, dokumenty potwierdzające poniesienie kosztów pośrednich w związku z operacjami gospodarczymi dokonanymi w poprzednim roku podatkowym, a otrzymane i ujęte w księgach rachunkowych spółki już po wstępnym zamknięciu ksiąg i sporządzeniu sprawozdania finansowego na potrzeby „Grupy”, mogą zostać zaliczone do kosztów podatkowych okresu, w którym spółka wprowadziła te dokumenty do ksiąg rachunkowych tj. do kosztów roku następującego po roku, w którym dokonano operacji gospodarczej skutkującej poniesieniem tych kosztów?

2015.07.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/4512-477/15-2/KP
     ∟Faktury zakupowe przechowywane przez Wnioskodawcę w formie elektronicznej w ramach opisanego systemu archiwizacji przy zapewnieniu autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności tych faktur będą potwierdzały prawo Spółki do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego w tych fakturach, w zakresie w jakim nabyte towary i usługi będą wykorzystywane do czynności opodatkowanych podatkiem VAT i jednocześnie nie wystąpią przesłanki negatywne określone w art. 88 ustawy o podatku od towarów i usług. W konsekwencji, fakt zniszczenia papierowych wersji faktur zakupowych, które uprzednio zostaną wprowadzone do elektronicznej bazy danych nie będzie miał wpływu na możliwość odliczenia (bądź zachowanie zrealizowanego prawa do odliczenia) podatku VAT naliczonego wynikającego z takich faktur zakupowych.

2015.06.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-408/15/KW
     ∟Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym zakup przez spółkę komandytową palet używanych oraz uszkodzonych od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, udokumentowanych dowodami wewnętrznymi, stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2015.06.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-436/15-3/WM
     ∟1. Czy w przypadku usług wymienionych w pkt. 1- 6 opisu stanu faktycznego, Wnioskodawczyni ma prawo do zaliczenia w poczet kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków na podstawie paragonu? 2. Czy w przypadku usług wymienionych w pkt. 7 opisu stanu faktycznego, Wnioskodawczyni ma prawo do zaliczenia w poczet kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków na podstawie wydruku komputerowego potwierdzającego dokonanie zapłaty?

2015.06.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-436/15-2/WM
     ∟Czy w przypadku zakupu usług poza granicami Polski, podczas zagranicznych podróży służbowych, (wydatki udokumentowane paragonami/fakturami zawierającymi podatek VAT) firma ma prawo do zaliczenia w poczet kosztów uzyskania przychodów podatek od wartości dodanej uwzględniony na fakturach/paragonach?

2015.02.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1115/14-2/KS
     ∟dotyczy ustalenia daty poniesienia kosztów uzyskania przychodów, innych niż bezpośrednio związane z przychodami w sytuacji ujmowania ich dla celów rachunkowych na dzień potwierdzenia realizacji zamówienia w Systemie zakupów (pełniącego funkcję wewnętrznego dowodu księgowego) nie zaś na dzień otrzymania faktury, oraz ustalenia momentu rozpoznania kosztów uzyskania przychodów, innych niż bezpośrednio związane z przychodami w sytuacji ujęcia ich w księgach Spółki jako poniesionych na podstawie potwierdzenia realizacji zamówienia w Systemie zakupów pełniącego funkcję wewnętrznego dowodu księgowego.

2014.09.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-783/14/BG
     ∟w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących zawieranych z osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej umów zlecenia i o dzieło w sytuacji gdy ww. osoby nie będą zobowiązane do wystawiania rachunku

2014.09.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-602/14-2/RS
     ∟W przypadku otrzymywania przez Spółkę faktur VAT w formacie PDF lub jpg za pośrednictwem poczty elektronicznej, przechowywanych później w formie papierowej, przy założeniu, że faktury te spełniają wymogi formalne, o których mowa powyżej, Spółka będzie uprawniona do zaliczenia wynikających z nich kwot do kosztów uzyskania przychodów w myśl regulacji zawartych w art. 15 i 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

2014.07.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-482/14/WM
     ∟Czy można traktować jako koszty uzyskania przychodów wpłaty zaliczkowe, przy których nie ma możliwości sprawdzenia, jaka dokładnie kwota została pobrana przez dany pojazd?

2014.07.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-372/14/DP
     ∟Sprzedaż nieruchomości.

2014.06.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-98/14/PST
     ∟W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 1 - czy Spółka będzie uprawniona na podstawie przepisu art. 16 ust 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do uznania kwoty podatku VAT naliczonego w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów za koszt uzyskania przychodu? Czy w przypadku gdy paragon dokumentujący zakup Odzieży nie spełnia warunków minimalnych dla uznania go za fakturę uproszczoną (w szczególności wartość paragonu przekracza kwotę 100 Euro bądź nie zawiera danych, o których mowa w art. 226b Dyrektywy) Spółka będzie uprawniona na podstawie przepisu art. 16 ust 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do uznania kwoty podatku VAT naliczonego w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów za koszt uzyskania przychodu?

2014.04.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-25/14/PS
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w zdarzeniu przyszłym przedstawionym we wniosku, iż w świetle art. 9 ust. 1 oraz art. 15 ust. 4, ust. 4b, ust. 4c oraz ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych za dany miesiąc kosztów wykonanych usług albo dostarczonych towarów w danym miesiącu ujętych w księgach rachunkowych Wnioskodawcy jako koszt okresu na podstawie innego niż faktura wewnętrznego dowodu księgowego zastępczego?

2014.03.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/415-773/13-5/KSU
     ∟Czy wydatek udokumentowany dowodem wewnętrznym Wnioskodawca prawidłowo zalicza jako koszt uzyskania przychodu?

2014.03.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-632/13/MK
     ∟Czy ponoszone przez Spółkę wydatki na zakup odzieży w sklepach konkurencyjnych zarówno w kraju jak i za granicą, w celu wskazanym w opisie stanu faktycznego stanowią koszt uzyskania przychodów Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej updop)? W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie wskazane w punkcie 1 - czy wobec braku faktury dokumentującej zakup odzieży w sklepach konkurencyjnych zarówno w kraju jak i za granicą, kosztem uzyskania przychodu na podstawie przepisu art. 16 ust, 1 pkt 46) a tiret drugie updop, będzie kwota brutto (cena netto plus podatek VAT) wskazana na paragonie dokumentującym zakup odzieży?

2013.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-735/13-2/AS
     ∟1) Czy koszty z tytułu reasekuracji biernej (składka na udziale reasekuratora) stanowią inny niż bezpośredni (tj. pośredni) koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy, potrącany w dacie poniesienia (tj. z chwilą ujęcia tego wydatku w księgach rachunkowych na podstawie Traktatów jako zobowiązanie i koszt)?2) Czy przychody Wnioskodawcy z tytułu reasekuracji biernej (udział reasekuratora w odszkodowaniach wypłaconych, prowizja reasekuracyjna oraz udział w zyskach reasekuratora) ustalone na podstawie Traktatów stanowią przychód podatkowy Wnioskodawcy w momencie zaksięgowania jako przychód należny?

2013.07.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-510/13/PP
     ∟Czy nieposiadanie przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych własnoręcznie podpisanego rachunku wystawionego w związku z wykonaniem umowy o dzieło przez osobę fizyczną nie wykonującą jej w ramach działalności gospodarczej ani jako podatnik podatku od towarów i usług, ani też jego skanu, stanowi samoistny powód nieuznania wydatku za koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p.?

2012.12.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-296/12-7/ŁM
     ∟Czy zapłacone kwoty dla podwykonawców na podstawie zawartych ugód (bez faktur), które zostały przekazane głównemu wykonawcy, mogą podwyższyć wartość realizowanej inwestycji „budowa pawilonu handlowego”, zgodnie z art. 16g ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy naliczone odpisy amortyzacyjne od tej podwyższonej wartości stanowić będą koszt uzyskania przychodu?

2012.12.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-842/12-2/MK
     ∟Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z zawartą ugodą handlową oraz prawo do odliczenia od kopii faktury VAT.

2012.11.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-717/12-2/RS
     ∟1. Czy w świetle przepisów UPDOP Wnioskodawca postępuje prawidłowo przyjmując za datę poniesienia kosztów pośrednich datę potwierdzenia realizacji zamówienia w Systemie zakupów, a nie datę otrzymania faktury ? 2. Czy prawidłowym jest stanowisko Wnioskodawcy, iż koszty pośrednie poniesione w roku podatkowym R0 i zaksięgowane w roku R0 na podstawie potwierdzenia realizacji zamówienia w Systemie zakupów, w przypadku gdy faktura dokumentująca te koszty została otrzymana w roku podatkowym R1, powinny być rozpoznane dla celów podatkowych w dacie ich zaksięgowania, czyli w roku podatkowym R0 ?

2012.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-953/12/PC
     ∟Czy posiadanie przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych jedynie wydruku skanu rachunku wystawionego w związku z wykonaniem umowy zlecenia lub umowy o dzieło przez osobę fizyczną, nie wykonującą jej w ramach działalności gospodarczej, nie będącej również podatnikiem podatku od towarów i usług, stanowi samoistny powód nieuznania wydatku za koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

2012.09.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-212/12-4/AO
     ∟1. Czy wydatek udokumentowany sporządzonym przez Spółkę zastępczym dowodem księgowym o nazwie dowód zakupu programów używanych można uznać za prawidłowo udokumentowany w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i zaliczyć do kosztów bezpośrednich, zgodnie z art. 15 ust. 4, 4b i 4c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2 Czy w sytuacjach, kiedy Spółka nie może pozyskać danych kontrahenta (osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej) strona sprzedająca w dowodzie zakupu programów używanych może być określona jako „klient detaliczny”, a wydatek udokumentowany takim dowodem może być uznany za prawidłowo udokumentowany bezpośredni koszt uzyskania przychodu w świetle obowiązującej ustawy o podatku dochodowym od osób prawn...

2012.07.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-472/12/PP
     ∟Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Spółce przysługuje prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodu wydatków związanych z fakturami otrzymanymi w formacie pdf. jako załącznik do wiadomości e-mail i przechowywanymi w formacie pdf.? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 9)Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Spółce przysługuje prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodu wydatków związanych z fakturami i paragonami otrzymanymi od dostawców w formacie tradycyjnym i przechowywanymi w formacie pdf.? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 10)

2012.07.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-268/12-2/KK
     ∟1. Czy wynagrodzenie prowizyjne dla pośredników Spółka powinna rozpoznawać jako koszt bezpośredni uzyskania przychodów i w związku z tak dokonanym przyporządkowaniem wynagrodzenie prowizyjne Spółka powinna rozliczać w momencie w którym będzie osiągała przychody podatkowe których dotyczą ponoszone wydatki i w wartości odpowiadającej w każdym czasie uzyskanym przychodom?2) Czy przyjęty przez Spółkę sposób dokumentowania poniesienia wydatków z tytułu prowizji należnej jej pośrednikom jest właściwy?

2012.06.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-750/10/12-11/S/AS
     ∟1) określenie momentu poniesienia kosztów uzyskania przychodów Spółki z tytułu należności, o których mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wypłacanych pracownikom gotówkowo w urzędach pocztowych,2) skutków postawienia pracownikowi do dyspozycji ww. należności,3) momentu ujęcia w kosztach uzyskania przychodów należności z tytułu delegacji wobec złożenia przez pracownika stosownych dokumentów w terminie 14 dni od daty zakończenia delegacji

2012.05.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-125/12-3/AS
     ∟Czy wydatki poniesione przez przedstawicieli handlowych stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2012.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-94/12/BK
     ∟możliwości pomniejszania przychodu z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, o udzielone nabywcom leków bonifikaty nie ujęte w dobowych i okresowych raportach fiskalnych oraz możliwości skorygowania zeznania podatkowego złożonego za 2010r. w związku z brakiem uprzedniego pomniejszenia przychodu podatkowego o udzielone nabywcom leków bonifikaty

2012.03.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-1333/11/BK
     ∟w zakresie możliwości pomniejszania przychodu z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, o udzielone nabywcom leków bonifikaty nie ujęte w dobowych raportach fiskalnych.

2012.03.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-1335/11/BK
     ∟w zakresie możliwości pomniejszania przychodu z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, o udzielone nabywcom leków bonifikaty nie ujęte w dobowych raportach fiskalnych.

2012.02.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-46/11-4/MC
     ∟Czy skan rachunku jest wystarczającym dokumentem, aby uznać poniesiony wydatek za koszt podatkowy?

1 2 3 4

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj