Interpretacje do przepisu
art. 180 § 2 Ordynacji podatkowej

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


5/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 180 § 2 Ordynacji podatkowej

1

2016.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - 1462-IPPP3.4512.680.2016.2.ISZ
     ∟W zakresie ustalenia podstawy opodatkowania dla wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych, odpowiedzialności płatnika z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych oraz w zakresie obowiązku przechowywania przez płatnika dokumentacji związanej z poborem podatku od wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych.

2010.01.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-893/09-5/ŁM
     ∟1. Jak określić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych pozostałych po likwidacji zakładu budżetowego, wnoszonych przez gminę do spółki z o.o. z inwestorem zewnętrznym? Czy należy dokonać wyceny mienia pozostałego po zlikwidowanym zakładzie budżetowym i zaliczać w spółce z o.o. do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od wartości mienia wynikającego z wyceny?2. Czy dopuszczalne jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów spółki z o.o. odpisów amortyzacyjnych od pozostałych po zlikwidowanym zakładzie budżetowym i wniesionych do spółki składników majątkowych wytworzonych lub nabytych przez zakład budżetowy ze środków pochodzących z dotacji celowych z budżetu miasta?3. Według jakich wartości należy wnieść do spółki oraz jakie zasady amortyzacji stosować wobec części mienia pozostałej po zakładzie budżetowym wnoszonej do spółki na pokrycie jej podwyższonego kapitału zakładowego w terminie późniejszym (po uregulowaniu stanu prawnego tej części mienia)?

2008.10.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/436-90/08/TJ
     ∟Obowiązki podatnika związane z nabyciem spadku.

2005.09.29 - Pomorski Urząd Skarbowy - PV/443-297/IV/2005/DP
     ∟Wnioskodawca zwraca się z zapytaniem czy zwrot ?jeżeli wywóz towarów nastąpi?, o jakim mowa w art. 19 ust. 12 ustawy o VAT, oznacza plan (przeświadczenie) podatnika, i w związku z tym, dla wykazania faktu otrzymania należności w ewidencji sprzedaży eksportowej jako czynności opodatkowanej stawką 0%, nie jest konieczne przedstawienie przez podatnika żadnych innych dowodów potwierdzających fakt, że wywóz towarów ma nastąpić w terminie 6 miesięcy od dnia otrzymania należności.

2005.08.18 - Izba Skarbowa w Warszawie - 1401/PD-4230Z-45/05/KC
     ∟Spółka refunduje koszty połączeń internetowych dokonywanych z domu przez pracowników w związku z ich obowiązkami służbowymi. Kwota zwrotu połączeń jest zryczałtowana i wynosi 50,75 lub 100% kosztów zakupionych usług dostępu do internetu. Pracownicy Spółki składają pisemne oświadczenie, iż w ramach przyznanego limitu korzystają z dostępu do internetu wyłącznie dla celów służbowych (w ramach refundowanej kwoty). W opinii podatnika, takie oświadczenie wraz z kserokopią faktury za korzystanie z łącza internetowego, potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez adwokata (radcę prawnego), są wystarczającymi dokumentami pozwalającymi na zaliczenie wydatków z...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj