Interpretacje do przepisu
art. 17 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


15/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 17 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1

2016.06.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-336/16/BD
     ∟Czy w przypadku przeksięgowania z rachunku bankowego „fundusz operacyjny” na rachunek bankowy obrotowy Spółki pozostałych niewykorzystanych środków pochodzących z dotacji od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz składek członkowskich Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od tej kwoty?

2016.03.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-25/16/BKD
     ∟Czy, jeżeli dotacja wpłynie na rachunek bankowy po przyjęciu środka trwałego do używania i rozpoczęciu jego amortyzacji, to w momencie faktycznego otrzymania dotacji podatnik powinien dokonać odpowiedniej korekty kosztów powstałych z tytułu odpisów amortyzacyjnych i w jakim okresie powinna zostać dokonana korekta kosztów tzn. „na bieżąco” w okresie otrzymania dotacji, czy trzeba dokonać korekty rozliczenia ,,wstecz” w okresie w którym zostały dokonane odpisy amortyzacyjne

2015.05.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-116/15/AW
     ∟Czy w przypadku sprzedaży środka trwałego, którego zakup został zrefundowany dotacją z Urzędu Pracy na wyposażenie stanowiska pracy, koszt uzyskania przychodu będzie stanowiła niezamortyzowana wartość środka trwałego?

2014.09.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/423-69/14/PST
     ∟Czy w związku z wydarzeniem przyszłym przedstawionym we wniosku nieodpłatna praca wolontariusza na rzecz Spółki będzie mogła korzystać ze zwolnienia przedmiotowego określonego w artykule 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.05.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-119/11/AW
     ∟1. Czy wynagrodzenie, jakie Wnioskodawca zobowiązany będzie zapłacić Generalnemu Wykonawcy Autostrady, jako zapłatę za wykonanie przez niego dodatkowych prac przy budowie autostrady (związanych ze zbudowaniem opisanych wyżej przejść dla zwierząt), stanowić będzie dla Wnioskodawcy bezpośredni koszt uzyskania przychodu z tytułu świadczenia, jakie otrzyma od Ministra Infrastruktury tytułem wynagrodzenia za płatną zmianę polegającą na przyjęciu obowiązku wybudowania dodatkowych przejść dla zwierząt?2. W przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy w zakresie pytania 1 za nieprawidłowe, czy wynagrodzenie, jakie Wnioskodawca otrzyma od Ministra Infrastruktury z tytułu płatnej zmiany nie będzie stanowić przychodu podatkowego Wnioskodawcy, ponieważ stanowi zwrot wydatków poniesionych przez Wnioskodawcę na wytworzenie/zakup środków trwałych?

2010.07.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-357/10-2/GC
     ∟1. Czy Spółka prawidłowo wykazuje dopłaty jako przychód do opodatkowania w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych ?2. Czy Spółka prawidłowo przyjmuje datę powstania przychodu do opodatkowania dopłat zgodnie z okresem rozliczeniowym, którego dotyczą?3. Jeżeli data powstania przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w momencie otrzymania dopłaty, to jak odnosić koszty uzyskania przychodów dotyczące danej dopłaty w świetle tego, iż dopłata nie jest adresowana do Spółki, nie jest przyznawana na pokrycie kosztów, Spółka nie ma wpływu na okres otrzymywania dopłaty oraz nie może prawidłowo odnieść kosztów dla otrzymanej dopłaty w innym okresie rozliczeniowym?

2010.01.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-997/09-2/GC
     ∟Czy wydatki poniesione na prace badawczo-rozwojowe polegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia, a dofinansowanie tych prac ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowi przychód w momencie ich otrzymania.

2008.07.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-312/08/AK
     ∟Czy wartość umorzenia części kredytu zgodnie z decyzją Krajowego Funduszu Mieszkaniowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jest wolna od podatku dochodowego?

2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62c/08/MK
     ∟Jakie kategorie środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółka powinna uwzględniać przy kalkulacji wartości limitu zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym dla kosztów osieroconych oraz przy alokacji otrzymanych rekompensat do poszczególnych składników majątku, tj. czy Spółka powinna uwzględniać środki trwale oraz wartości niematerialne i prawne związane zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio z wytwarzaniem energii elektrycznej?

2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62e/08/MK
     ∟Czy w związku z otrzymywanymi rekompensatami - w świetle brzmienia art. 42 ust. 2 ustawy o zasadach pokrywania kosztów powstałych u wytwórców - Spółka powinna wyłączać z kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii w następujący sposób: powinna pomniejszyć wartość początkową środków trwałych będących podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych o alokowaną do nich część rekompensaty i od takiej pomniejszonej wartości początkowej skalkulować odpis amortyzacyjny, który będzie mógł stanowić koszt uzyskania przychodów Elektrowni?

2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62a/08/MK
     ∟Czy ustalając kwotę zaliczki (w tym także kwotę korekty rocznej i końcowej) wolną od podatku na dzień jej otrzymania należy każdą otrzymaną zaliczkę osobno porównywać z wartością podatkową netto środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych na dzień otrzymania danej zaliczki, bez uwzględnienia wcześniej otrzymanych zaliczek?

2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62b/08/MK
     ∟Czy przy ustalaniu zakresu zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych oraz alokacji kwot otrzymywanych rekompensat do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej (na podstawie art. 42 ustawy o zasadach pokrywania kosztów powstałych u wytwórców) powinny być brane pod uwagę wszystkie składniki majątku Elektrowni związane z wytwarzaniem energii, tj. nie tylko te składniki majątku, które zostały zakupione lub wytworzone w ramach inwestycji gwarantowanych przez powołaną ustawę?

2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62d/08/MK
     ∟Czy w związku z otrzymaniem rekompensat na pokrycie kosztów osieroconych Elektrownia: - nie będzie zobowiązana do dokonywania wstecznej korekty odpisów amortyzacyjnych oraz - powinna od momentu otrzymania rekompensaty kontynuować amortyzację środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej na dotychczasowych zasadach, natomiast otrzymaną kwotę rekompensaty alokować do poszczególnych środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych (na podstawie wartości początkowej poszczególnych składników majątku pomniejszonej o podatkowe odpisy amortyzacyjne) i następnie - począwszy od miesiąca następującego po miesiącu otrzymania poszczególnych rekompensat będzie zobowiązana wyłączać z kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych od tej części ich wartości, która odpowiada kwocie rekompensaty alokowanej do danego składnika majątku?

2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62f/08/MK
     ∟Czy środki pieniężne otrzymane przez Elektrownie na pokrycie kosztów osieroconych niepodlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym nie będą miały wpływu na zaliczenie przez Elektrownię określonych wydatków do kosztów uzyskania przychodów (poza odpisami amortyzacyjnymi od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej)?

2005.09.05 - Zachodniopomorski Urząd Skarbowy - PO-2/443/174/202/AC/2005
     ∟Wątpliwości Spółki dotyczą kwestii, czy przysługuje jej prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zawartego w fakturach dotyczących zakupu środków trwałych w ramach inwestycji.

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj