Interpretacje do przepisu
art. 16 ust. 1 pkt 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


8/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 16 ust. 1 pkt 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1

2016.04.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-24/16-2/EŻ
     ∟1. Czy wpłaty na fundusz remontowy dokonywane przez właścicieli lokali użytkowych, gromadzone przez Wspólnotę Mieszkaniową, wolne są od podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art.17 ust.1 pkt.44 ustawy z dnia 15 lutego 1992r, o podatku dochodowym od osób prawnych, w przypadku ich przeznaczenia na cele remontowe związane z utrzymaniem części wspólnej nieruchomości? 2. Czy gromadzone przez Wspólnotę Mieszkaniową środki na działalność remontową stanowią koszt uzyskania przychodu w momencie ich wyodrębnienia na odrębnym koncie rozliczeniowym?

2014.10.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-849/10-5/14/S/GJ
     ∟O kwalifikacji odpowiedniej wartości do kosztów uzyskania przychodów decyduje wysokość środków pieniężnych wpłaconych na fundusz szkoleniowy. Z przepisów nie wynika wyraźnie, że firma musi utworzyć odrębny rachunek bankowy dla funduszu. W przepisach użyte jest pojęcie wpłaty. Zalecane jest zatem gromadzenie środków na odrębnym koncie bankowym (subkoncie). Jeżeli Spółka nie ma wydzielonego konta funduszu, to zaliczenie do kosztów odpowiedniej wartości możliwe jest tylko wtedy, gdy Spółka będzie stale utrzymywała na koncie ogólnym firmy kwotę wskazaną jako wpłatę na fundusz szkoleniowy. Pieniądze powinny zostać przeksięgowane na konto księgowe funduszu. W chwili dokonania wpłaty na fundusz szkoleniowy pracodawca traci możliwość swobodnego korzystania z tych środków. Jak potwierdził WSA w Warszawie nie są możliwe tzw. wewnętrzne pożyczki w ramach kwoty na fundusz na inne cele. Każdorazowa „pożyczka” będzie powodowała uzyskanie przez Spółkę przychodu.

2014.09.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-217/14-4PM
     ∟w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpisów na fundusz rekultywacyjny, utworzony na podstawie art. 137 ustawy o odpadach

2013.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-36/13-2/PK1
     ∟udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia przychodu podatkowego oraz kosztów jego uzyskania z tytułu sprzedaży udziałów w spółce, a także momentu powstania przychodu

2011.03.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-849/10-3/GJ
     ∟CIT - odnośnie funduszu szkoleniowego

2011.01.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1230/10/PC
     ∟Czy kwoty wpłacane przez Zakład na fundusz remontowy do wspólnot mieszkaniowych wynikające z posiadanego udziału Gminy stanowią koszty uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, tj. wpłaty do wspólnoty mieszkaniowej określonej kwoty na fundusz remontowy?

2009.02.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1626/08-3/EŻ
     ∟Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Spółdzielnia uzyskuje dochody z tytułu odsetek od lokaty bankowej założonej z środków funduszu remontowego. Uzyskane z tego tytułu dochody, nawet jeśli zostaną przeznaczone na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych, nie korzystają ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, bowiem nie można uznać, iż osiągnięte zostały z gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Są to dochody z pozostałej działalności Spółdzielni i stosownie do postanowień art. 7 ust. 1 ww. ustawy, dochód z tego tytułu podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, bez znaczenia pozostaje okoliczność, że środki znajdujące się na lokacie pochodzą z wyodrębnionego funduszu remontowego Spółdzielni. Art. 16 ust. 1 pkt 9a stanowi jedynie, że odpis na fundusz remontowy uważa się za koszt uzyskania przychodu.

2007.12.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-103/07-2/ŁM
     ∟Czy w Spółdzielni Mieszkaniowej wydatki na remont budynku administracji osiedlowej są kosztem uzyskania przychodu?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj