Interpretacje do przepisu
art. 16 ust. 1 pkt 8c lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


10/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 16 ust. 1 pkt 8c lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1

2016.11.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-872/16-2/JBB
     ∟W zakresie ustalenia konsekwencji podatkowych zbycia części ułamkowej ogółu praw i obowiązków lub zmniejszenia udziału w spółce osobowej.

2016.07.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-133/16-4/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu w związku z transakcją podziału przez wydzielenie; kosztów uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia akcji po podziale oraz kosztów uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia akcji nowej spółki.

2016.02.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-553/15-5/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia akcji po podziale oraz kosztów uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia akcji nowej spółki.

2015.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-727/15-2/AG
     ∟Sposób ustalenia kosztu uzyskania przychodu wspólnika w przypadku sprzedaży udziałów w spółce przejmującej i w spółce dzielonej po jej podziale.

2015.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-318/15-7/MK
     ∟1. Czy zespół składników majątkowych, który na skutek podziału przez wydzielenie przeniesiony zostanie do Nowej Spółki, jak również zespół składników majątkowych przyporządkowanych do Działalności Produkcyjno-Sprzedażowej, które pozostaną w E. stanowią zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o CIT i w konsekwencji czy podział E. przez wydzielenie nie będzie wywoływał dla Wnioskodawcy konsekwencji na gruncie ustawy o CIT? 2. Czy w przypadku odpłatnego zbycia udziałów E. po podziale, kosztem uzyskania przychodów Wnioskodawcy będą poniesione przez Wnioskodawcę wydatki na ich nabycie w proporcji odpowiadającej wartości nominalnej udziałów E. pozostałych u Wnioskodawcy po unicestwieniu części udziałów, do wartości nominalnej udziałów E. będących własnością Wnioskodawcy przed podziałem? 3. Czy w przypadku odpłatnego zbycia udziałów Nowej Spółki objętych w wyniku podziału przez wydzielenie E., kosztem uzyskania przychodów Wnioskodawcy będą poniesione przez Wnioskodawcę wydatki na nabycie udziałów w E. w proporcji odpowiadającej wartości nominalnej unicestwionych udziałów E. będących własnością Wnioskodawcy do wartości nominalnej udziałów E. będących własnością Wnioskodawcy przed podziałem?

2015.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1106/14-4/AG
     ∟Czy w przypadku odpłatnego zbycia udziałów Spółki Dzielonej po podziale, w sytuacji gdy w związku z podziałem nie dojdzie do unicestwienia (zmniejszenia liczby) udziałów Spółki Dzielonej przysługujących Wnioskodawcy, kosztem uzyskaniu przychodów będzie całość wydatków poniesionych przez Wnioskodawcę na ich nabycie ?

2015.01.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1029/14-2/AG
     ∟w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

2014.09.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-651/14-2/EŻ
     ∟Jeżeli, w wyniku podziału przez wydzielenie dojdzie do zmniejszenia liczby udziałów posiadanych przez Spółkę w Spółce dzielonej to w przypadku odpłatnego zbycia udziałów Spółki dzielonej przez wydzielenie, wysokość wydatków Spółki na nabycie lub objęcie udziałów w Spółce dzielonej, stanowić będzie koszt uzyskania przychodów. Skoro w opisanym zdarzeniu przyszłym dojdzie do unicestwienia udziałów Spółki dzielonej, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 8c lit. c updop, to tym samym wystąpią przesłanki do ustalania proporcji, o której mowa w tym przepisie. W konsekwencji, za prawidłowe należy uznać stanowisko Spółki, że w przypadku odpłatnego zbycia udziałów Spółki Dzielonej po podziale kosztem uzyskania przychodów będą wydatki na ich nabycie poniesione przez wnioskodawcę w proporcji w jakiej pozostaje u Wnioskodawcy wartość nominalna udziałów Spółki Dzielonej po unicestwieniu części udziałów do wartości nominalnej udziałów Spółki Dzielonej przed podziałem.

2014.02.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-544/13-4/JG
     ∟Czy w momencie zbycia udziałów w Spółce zależnej Wnioskodawca rozpozna koszt ich nabycia w historycznej wartości wynikającej z umowy nabycia udziałów Spółki zależnej?

2010.08.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1043/10/MS
     ∟Czy w przypadku zbycia otrzymanych w wyniku zamiany akcji Spółki Y kosztem uzyskania przychodu stanie się wartość nabycia akcji Spółki X?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj