Interpretacje do przepisu
art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


10/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1

2016.04.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-223/16/JKT
     ∟Czy w przedstawionym stanie faktycznym, Spółka ma prawo, w momencie odpłatnego zbycia środka trwałego, zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całość wartości netto środka trwałego, tj. wartości początkowej pomniejszonej o dotychczasowe odpisy amortyzacyjne (stanowiące i niestanowiące kosztu uzyskania przychodu), bez rozróżniania w jakiej części zakup tego środka trwałego został sfinansowany ze środków własnych, a w jakiej części został sfinansowany ze środków pochodzących z dotacji, korzystającej ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 Ustawy CIT?

2014.01.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1019/13-2/MS1
     ∟Czy niezamortyzowana wartość zlikwidowanego środka trwałego w postaci opisanej w stanie faktycznym inwestycji w obcym środku trwałym stanowi koszty uzyskania przychodów?

2013.02.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-39/13-2/MS1
     ∟Czy niezamortyzowana część inwestycji w obcym środku trwałym stanowi koszt podatkowy?

2013.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-195/11-5/13-S/KJ
     ∟Czy, w przedstawionym stanie faktycznym, strata z tytułu likwidacji nie w pełni umorzonych inwestycji w obcych środkach trwałych może zostać zaliczona przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów w części niepokrytej sumą dokonanych przez Spółkę odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej tych inwestycji w momencie wykreślenia danej inwestycji w obcym środku trwałym z ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w związku z ich likwidacją?

2013.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-195/11-4/13-S/KJ
     ∟Czy, w przedstawionym stanie faktycznym, strata z tytułu likwidacji nie w pełni umorzonych inwestycji w obcych środkach trwałych może zostać zaliczona przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów w części niepokrytej sumą dokonanych przez Spółkę odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej tych inwestycji w momencie wykreślenia danej inwestycji w obcym środku trwałym z ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w związku z ich likwidacją?

2012.12.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-606/12/PST
     ∟Czy w opisanym stanie faktycznym, Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów straty powstałe w wyniku bilansowej likwidacji nie w pełni umorzonych inwestycji w obcych środkach trwałych, tj. w lokalach użytkowych mieszczących się budynkach położonych w G. przy ul. D, jeżeli środki te utraciły przydatność gospodarczą w sposób nie związany ze zmianą rodzaju działalności?

2010.03.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-941/09-3/PD
     ∟Czy wykazując w księgach rachunkowych spółki osobowej lokale wniesione aportem, jako towary handlowe wartość tych lokali należy przyjąć jako wartość określoną w akcie notarialnym na podstawie którego lokale zostaną wniesione do spółki osobowej, jednakże nie większą niż wartość rynkowa aportu na dzień wniesienia wkładu?Na jakich zasadach Wnioskodawca obowiązany jest określić jako wspólnik spółki osobowej koszt uzyskania przychodu w związku z ewentualną sprzedażą przez spółkę osobową wniesionych do spółki osobowej w formie aportu lokali?

2010.03.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-939/09-3/PD
     ∟2. Czy wykazując w księgach rachunkowych spółki osobowej lokale wniesione aportem, jako towary handlowe wartość tych lokali należy przyjąć jako wartość określoną w akcie notarialnym na podstawie którego lokale zostaną wniesione do spółki osobowej, jednakże nie większą niż wartość rynkowa aportu na dzień wniesienia wkładu?3. Na jakich zasadach Wnioskodawca obowiązany jest określić jako wspólnik spółki osobowej koszt uzyskania przychodu w związku z ewentualną sprzedażą przez spółkę osobową wniesionych do spółki osobowej w formie aportu lokali?

2010.02.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-934/09-3/PD
     ∟2. Czy wykazując w księgach rachunkowych spółki osobowej lokale wniesione aportem, jako towary handlowe, wartość tych lokali należy przyjąć jako wartość określoną w akcie notarialnym, na podstawie którego lokale zostaną wniesione do spółki osobowej, jednakże nie większą niż wartość rynkowa aportu na dzień wniesienia wkładu?3. Na jakich zasadach Wnioskodawca obowiązany jest określić jako wspólnik spółki osobowej koszt uzyskania przychodu w związku z ewentualną sprzedażą przez spółkę osobową wniesionych do spółki osobowej w formie aportu lokali?

2008.10.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-801/08-3/AŻ
     ∟w przypadku zbycia akcji w spółce akcyjnej, wniesionych aportem do spółki osobowej, uzyskany przychód z tego tytułu należy kwalifikować jako przychód z kapitałów pieniężnych. Kosztem uzyskania przychodów będzie kwota odpowiadająca wartości objętego wkładu w spółce osobowej z dnia wniesienia tego wkładu

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj