Interpretacje do przepisu
art. 14 ust. 2 pkt 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


5/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 14 ust. 2 pkt 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1

2017.11.15 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0114-KDIP3-1.4011.287.2017.2.KS
     ∟Czy Wnioskodawca w zakresie części kosztów, które ponosi w związku z prowadzoną pozarolniczą działalnością gospodarczą, których nie jest w stanie przyporządkować w sposób jednoznaczny i dokładny do określonego źródła przychodów, tj. do źródła przychodów opodatkowanych oraz do źródła przychodów nie podlegających opodatkowaniu, może je zaliczać do kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie wg wyliczanego współczynnika udziału części dopłat do produktów bezpłatnych (przychodów niepodlegających opodatkowaniu) do całości uzyskiwanych przychodów pomniejszonych o dopłaty?

2014.11.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-1095/10/14-5/S/KS
     ∟O kwalifikacji odpowiedniej wartości do kosztów uzyskania przychodów decyduje wysokość środków pieniężnych wpłaconych na fundusz szkoleniowy. Z przepisów nie wynika wyraźnie, że firma musi utworzyć odrębny rachunek bankowy dla funduszu. W przepisach użyte jest pojęcie wpłaty. Zalecane jest zatem gromadzenie środków na odrębnym koncie bankowym (subkoncie). Jeżeli Wnioskodawca nie ma wydzielonego konta funduszu, to zaliczenie do kosztów odpowiedniej wartości możliwe jest tylko wtedy, gdy Wnioskodawca będzie stale utrzymywał na koncie ogólnym firmy kwotę wskazaną jako wpłatę na fundusz szkoleniowy. Pieniądze powinny zostać przeksięgowane na konto księgowe funduszu. W chwili dokonania wpłaty na fundusz szkoleniowy pracodawca traci możliwość swobodnego korzystania z tych środków. Jak potwierdził WSA w Warszawie nie są możliwe tzw. wewnętrzne pożyczki w ramach kwoty na fundusz na inne cele. Każdorazowa „pożyczka” będzie powodowała uzyskanie przez Wnioskodawcę przychodu.

2013.02.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-1569/12-2/EC
     ∟1)Czy wniesienie aportem przedsiębiorstwa Wnioskodawcy do Spółki miało jakikolwiek wpływ na dotychczasową kwalifikację środków zgromadzonych w ramach Funduszu Szkoleniowego jako kosztu uzyskania przychodów?2)Czy wniesienie aportem przedsiębiorstwa Wnioskodawcy do Spółki, spowodowało po stronie Wnioskodawcy konieczność rozpoznania przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych na podstawie rt. 14 ust. 2 pkt 13 Ustawy PIT w dniu wniesienia wkładu, poprzez kwalifikację aportu przedsiębiorstwa Wnioskodawcy do Spółki jako wykorzystanie środków Funduszu niezgodnie z przepisami ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy lub przepisami ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników lub przedsiębiorców albo likwidację Funduszu?

2011.03.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-1095/10-3/KS
     ∟Fundusz szkoleniowy.

2011.03.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-1095/10-2/KS
     ∟Fundusz szkoleniowy.

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj