Interpretacje do przepisu
art. 12 ust. 1 pkt 5b lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


8/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 12 ust. 1 pkt 5b lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1

2014.10.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-849/10-5/14/S/GJ
     ∟O kwalifikacji odpowiedniej wartości do kosztów uzyskania przychodów decyduje wysokość środków pieniężnych wpłaconych na fundusz szkoleniowy. Z przepisów nie wynika wyraźnie, że firma musi utworzyć odrębny rachunek bankowy dla funduszu. W przepisach użyte jest pojęcie wpłaty. Zalecane jest zatem gromadzenie środków na odrębnym koncie bankowym (subkoncie). Jeżeli Spółka nie ma wydzielonego konta funduszu, to zaliczenie do kosztów odpowiedniej wartości możliwe jest tylko wtedy, gdy Spółka będzie stale utrzymywała na koncie ogólnym firmy kwotę wskazaną jako wpłatę na fundusz szkoleniowy. Pieniądze powinny zostać przeksięgowane na konto księgowe funduszu. W chwili dokonania wpłaty na fundusz szkoleniowy pracodawca traci możliwość swobodnego korzystania z tych środków. Jak potwierdził WSA w Warszawie nie są możliwe tzw. wewnętrzne pożyczki w ramach kwoty na fundusz na inne cele. Każdorazowa „pożyczka” będzie powodowała uzyskanie przez Spółkę przychodu.

2014.03.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-228/14/CzP
     ∟Czy środki Funduszu niewykorzystane na przeprowadzenie szkoleń w roku podatkowym, w którym zostały wpłacone na Fundusz i w ciągu następnego roku podatkowego powinny być uznane za przychody Spółki po upływie przewidzianego przez ustawodawcę okresu, czyli na koniec roku podatkowego następującego po roku podatkowym, w którym nastąpiła wpłata na Fundusz? /pytanie oznaczone we wniosku nr 2/

2014.02.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-277/14/CzP
     ∟Czy środki Funduszu niewykorzystane na przeprowadzenie szkoleń w roku podatkowym, w którym zostały wpłacone na Fundusz i w ciągu następnego roku podatkowego powinny być uznane za przychody Spółki po upływie przewidzianego przez ustawodawcę okresu, czyli na koniec roku podatkowego następującego po roku podatkowym, w którym nastąpiła wpłata na Fundusz? /pytanie oznaczone we wniosku nr 2/

2013.05.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-74/13-2/AO
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie funduszu szkoleniowego.

2013.03.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-527/12-2/AO
     ∟1. Czy prawo do zwolnienia określonego w § 2 rozporządzenia o SSE za rok podatkowy obejmuje część dochodu wydatkowaną w całym roku następującym po roku podatkowym, czy jedynie w okresie do dnia złożenia zeznania za rok podatkowy?2. Jeżeli dochód osiągnięty w roku podatkowym jest wolny od podatku w części wydatkowanej w całym kolejnym roku podatkowym, to w jaki sposób zwolnienie to powinno zostać wykazane w zeznaniu składanym za rok podatkowy?

2012.08.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-349/12-2/GJ
     ∟Czy zmiana formy prawnej Wnioskodawcy polegająca na przekształceniu Wnioskodawcy w SKA będzie miała jakikolwiek wpływ na dotychczasową kwalifikację środków zgromadzonych w ramach zakładowego funduszu szkoleniowego jako kosztu uzyskania przychodów?Czy zmiana formy prawnej Wnioskodawcy polegająca na przekształceniu Wnioskodawcy w SKA w sytuacji, w której na dzień przekształcenia Wnioskodawca będzie posiadał środki na rachunku bankowym funduszu szkoleniowego, spowoduje po stronie Wnioskodawcy konieczność rozpoznania przychodu podatkowego z tytułu posiadania środków na funduszu szkoleniowym?

2011.11.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-705/11-2/GJ
     ∟Czy kwoty w wysokości większej niż 0,25 funduszu płac przekazane w ciągu roku podatkowego na rachunek zakładowego funduszu szkoleniowego mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów tego samego roku podatkowego, w którym zostały wpłacone, niezależnie czy wszystkie środki wpłacone w danym roku (roku wpłaty) zostaną w tym samym roku wykorzystane na szkolenia?Czy zmiana formy prowadzenia działalności gospodarczej polegająca na przekształceniu Wnioskodawcy w SKA będzie miała jakikolwiek wpływ na dotychczasową kwalifikację środków zgromadzonych w ramach zakładowego funduszu szkoleniowego jako kosztu podatkowego?

2011.03.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-849/10-2/GJ
     ∟CIT – w zakresie funduszu szkoleniowego w zakresie: wysokości i momentu uznania kwot przekazanych na fundusz za koszt uzyskania przychodów

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj