Interpretacje do przepisu
art. 12 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


188/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 12 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3 4 5 6 7

2010.01.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-794/09-2/MS
     ∟1) Czy wniesienie tytułem wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa do Spółki w zamian za wydanie jej udziałów skutkuje powstaniem przychodu po stronie Spółki Wnoszącej wkład niepieniężny?2) Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę w drodze wkładu niepieniężnego składników majątkowych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa, wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych uprzednio wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Wnoszącej aport jest ustalana, zgodnie z zasadą kontynuacji, w wysokości wartości początkowej określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych Spółki Wnoszącej aport?3) Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę w drodze wkładu niepieniężnego innych przenaszalnych składników majątkowych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa m.in. rzeczowych składników majątkowych takich jak: zapasy, towary, produkcja w toku, będących elementami wnoszonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wartość początkową przedmiotowych składników majątkowych stanowi w księgach Spółki suma ich wartości rynkowej w przypadku powstania dodatniej wartości firmy w wyniku aportu?4) Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez Spółkę składników majątkowych stanowiących elementy zorganizowanej części przedsiębiorstwa otrzymanej tytułem wkładu niepieniężnego, które były wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Wnoszącej aport, a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?5) Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez Spółkę składników majątkowych stanowiących elementy zorganizowanej części przedsiębiorstwa otrzymanej tytułem wkładu niepieniężnego, w tym zapasów, towarów, produktów, (w tym produktów będących na moment otrzymania aportu produkcją w toku, która na skutek kontynuacji procesu produkcyjnego w Spółce została sfinalizowana) i innych składników majątkowych które na moment dokonania aportu nie były wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Wnoszącej aport?

2010.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-693/09-6/MS
     ∟2. Czy w przedstawionym stanie faktycznym wniesienie przez Wnioskodawcę w drodze aportu do osobowej spółki handlowej Nieruchomości Pierwszej, powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania PDOP?

2010.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-694/09-6/MS
     ∟Czy w przedstawionym stanie faktycznym przedmiot aportu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, czy tez stanowi wybrane aktywa dla potrzeb ustawy o VAT i ustawy o PDOP? Czy w przedstawionym stanie faktycznym wniesienie przez Wnioskodawcę w drodze aportu do osobowej spółki handlowej Nieruchomości Pierwszej, Drugiej, Trzeciej, Czwartej oraz Piątej powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania PDOP? Czy w przypadku wniesienia przedmiotowego wkładu niepieniężnego do osobowej spółki handlowej, podstawą opodatkowania, w oparciu o art. 29 ust. 9 ustawy o VAT, będzie wartość rynkowa wniesionego aportu pomniejszona o kwotę podatku? Czy dla celów rozliczenia podatkiem dochodowym Wnioskodawcy jako wspólnika osobowej spółki handlowej wartość początkowa składników majątkowych w zakresie Nieruchomości Pierwszej, Drugiej, Trzeciej, Czwartej oraz Piątej wniesionych przez Wnioskodawcę do osobowej spółki handlowej powinna być określona jako ich wartość rynkowa wynikającą z umowy osobowej spółki handlowej? Czy w przypadku sprzedaży przez osobową spółkę handlową Nieruchomości Pierwszej, Drugiej, Trzeciej, Czwartej oraz Piątej otrzymanych w drodze aportu od Spółki, dochodem Wnioskodawcy (tj. Spółki) będzie (przypadająca na niego) różnica pomiędzy ceną należną osobowej spółce handlowej z tytułu sprzedaży tych nieruchomości a ich wartością wynikającą z ksiąg ustaloną dla celów podatkowych, przy założeniu że wartość początkowa sprzedanych aktywów została ustalona w oparciu o wartość rynkową określoną w umowie osobowej spółki handlowej (ustaloną na moment wniesienia aportu do osobowej spółki handlowej)? Czy w przypadku likwidacji osobowej spółki handlowej, opodatkowaniu u wspólnika podlega różnica pomiędzy kwotą lub majątkiem otrzymanym z tytułu likwidacji osobowej spółki handlowej a wartością wkładu ustaloną zgodnie z umową osobowej spółki handlowej podwyższoną o koszty związane z wniesieniem wkładu?

2010.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-780/09-3/MS
     ∟1. Czy wniesienie przez Spółkę Nieruchomości wraz z wyposażeniem w formie wkładu niepieniężnego do Spółki Osobowej spowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP)?

2010.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-779/09-3/MS
     ∟Czy wniesienie przez Spółkę Nieruchomości wraz z wyposażeniem w formie wkładu niepieniężnego do Spółki Osobowej spowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP)? Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, składniki majątkowe tzn. budynki i budowle oraz wyposażenie nabyte przez Spółkę Osobową jako wkład niepieniężny powinny stanowić środki trwałe podlegające amortyzacji w rozliczeniu Spółki (wspólnika Spółki Osobowej) z tytułu PDOP a i ich wartość początkowa będąca podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych - równa będzie wartości wkładu określonej w umowie Spółki Osobowej odpowiadającej wartości rynkowej danego środka trwałego, nie wyższej niż wartość rynkowa? Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane zgodnie z ustawą o PDOP od wartości początkowej poszczególnych środków trwałych wniesionych do Spółki Osobowej będą stanowiły koszt uzyskania przychodu Spółki w części odpowiadającej jej udziałowi w zyskach Spółki Osobowej? Czy, po wniesieniu budynków i budowli do Spółki Osobowej i wprowadzeniu ich do ewidencji środków trwałych Spółki Osobowej, Spółka Osobowa może ustalić dla celów PDOP indywidualną stawkę amortyzacyjną dla budynków i budowli, przy czym okres amortyzacji dla budynków stanowiących centrum handlowe nie może być krótszy niż 3 lata, a w przypadku budowli — nie krótszy niż 10 lat? Jak należy ustalić koszt uzyskania przychodu Spółki w przypadku sprzedaży przez Spółkę Osobową wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego składników majątkowych (w tym budynków, budowli i gruntów)? Jak należy określić wysokość dochodu podlegającego opodatkowaniu w Spółce przy ewentualnym zwrocie Spółce udziału kapitałowego (wkładu) lub jego części w Spółce Osobowej?

2010.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-778/09-3/MS
     ∟Czy wniesienie przez Spółkę wkładu niepieniężnego do Spółki Osobowej spowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP)? Czy Spółka Osobowa ma prawo ująć w ewidencji środków trwałych sporządzonej dla celów podatkowych budynki i budowle znajdujące się na dzierżawionym terenie, jako „budynki i budowle na cudzym gruncie” w wartości wynikającej z podziału wartości wkładu na poszczególne środki trwałe?

2009.12.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-695/09-4/MS
     ∟CIT - w zakresie przychodów

2009.12.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-714/09-2/MS
     ∟1) Czy wniesienie przez Spółkę składników majątkowych (Znaków Towarowych i Innych Składników) w formie wkładu niepieniężnego do Spółki Komandytowej może spowodować powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP)?

2009.12.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-688/09-2/MS
     ∟1. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w związku z wniesieniem przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci Praw do Spółki Osobowej powstanie dla Spółki przychód podatkowy z ustawy o PDOP?

2009.12.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-687/09-2/MS
     ∟1. Czy wniesienie przez Spółkę składników majątkowych (Znaków Towarowych i Innych Składników) w formie wkładu niepieniężnego do Spółki Komandytowej może spowodować powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP)?

2009.10.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-480/09-4/PJ
     ∟Czy koszty utrzymania „Przekazanych Linii Światłowodowych” oraz dokonywane od nich odpisy amortyzacyjne stanowią dla Spółki w całości koszty uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o CIT?

2009.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-514/09-5/MM
     ∟Czy wniesienie przez Spółkę poszczególnych znaków towarowych jako wkładu niepieniężnego do SpK spowoduje powstanie po stronie Spółki obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu dokonania tej czynności?

2009.07.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-304/09-4/MS
     ∟Czy wniesienie w formie wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki Osobowej Oddziału, w skład którego wejdą Nieruchomości, nie skutkuje powstaniem przychodu podatkowego na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych?

2009.06.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-203/09/PS
     ∟Podatnik wnosi o potwierdzenie, że wniesienie w formie wkładu przez Spółkę do spółki osobowej przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w skład którego wejdą Budynki, nie skutkuje powstaniem przychodu podatkowego na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych?

2009.03.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1226/08/MS
     ∟1. Czy wniesienie przez Spółkę nieruchomości do poszczególnych spółek komandytowych będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego dla Spółki? 2. Czy ewentualne wniesienie wkładu pieniężnego lub aportu przez Spółkę kapitałową (jako drugiego wspólnika) spowoduje powstanie przychodu dla Spółki jako wspólnika spółki komandytowej?-

2009.02.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1701/08-2/MS
     ∟Czy w świetle przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych dnia 15 lutego 1992r. Dz.U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm.) („ustawa o CIT”) wniesienie przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości do Spółki. Komandytowej, nie spowoduje u Wnioskodawcy powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? W jakiej wartości należy ująć Nieruchomości w Spółce Komandytowej otrzymującej aport dla celów podatkowych w przypadku ich zakwalifikowania jako środki trwałe lub środki trwałe w budowie? W jakiej wysokości należy ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku ewentualnej sprzedaży całości lub części Nieruchomości wniesionej uprzednio do Spółki Komandytowej?

2009.01.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1603/08-2/MS
     ∟Czy w przypadku wniesienia przez Podatnika akcji w S… do Funduszu, który wygeneruje przychód w kwocie równej wartości certyfikatów inwestycyjnych wyemitowanych przez Fundusz w zamian za akcje S…, kosztem uzyskania tego przychodu przez Podatnika będzie wartość nominalna akcji S…, tj. kwota równa wartości rynkowej Nieruchomości, określona przez Podatnika w statucie SM na potrzeby wniesienia wkładu do SM?

2008.12.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1484/08-2/MS
     ∟CIT w zakresie zasad ustalania wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych stanowiących elementy składowe aportu wniesionego tytułem wkładu niepieniężnego do spółki osobowej oraz zasad określania przychodów w związku z wniesieniem ww. aportu

2008.12.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-848/08/MO
     ∟Czy dla Spółki w sytuacji objęcia akcji w podwyższonym kapitale Spółki Akcyjnej wobec konwersji wierzytelności na ich akcje, dochód podatkowy (w wysokości nominalnej akcji) następuje w momencie objęcia akcji (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)?

2008.12.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1370/08-2/JG
     ∟W przypadku realizacji Scenariusza A, w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego Spółce Zależnej poprzez podwyższenie wartości nominalnej nabytych przez N udziałów w Spółce Zależnej oraz pokryciem podwyższonego kapitału wkładem niepieniężnym w postaci Udziałów, dla N nie powstanie przychód w rozumieniu ustawy o PDOP, ze względu na brak możliwości zastosowania art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o PDOP? Jeśli organ podatkowy nie podziela stanowiska Spółki w odniesieniu do pytania 1, i uzna, że w przypadku realizacji Scenariusza A Spółka powinna rozpoznać przychód podatkowy, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że w takim przypadku N powinna rozpoznać koszty uzyskania przychodu w wysokości wartości rynkowej Udziałów przyjętej dla potrzeb wypłaty dywidendy, a więc wartości po jakiej Udziały zostaną wprowadzone do ksiąg Spółki? W przypadku realizacji Scenariusza B, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, iż w dacie zbycia Udziałów otrzymanych od E w formie dywidendy niepieniężnej, Spółka rozpozna przychód podatkowy w wysokości ceny określonej w umowie sprzedaży (równej wartości rynkowej Udziałów z dnia zawarcia umowy sprzedaży), a kosztem uzyskania przychodu dla Spółki będzie wartość Udziałów przyjęta dla potrzeb wypłaty dywidendy, a więc wartość po jakiej Udziały zostaną wprowadzone do ksiąg Spółki?

2008.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1398/08-2/MS
     ∟CIT w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w spółce komandytowej

2008.11.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1249/08-4/MS
     ∟Czy w związku z wniesieniem przez Spółkę wkładu niepieniężnego do Sp.k. powstanie dla Spółki przychód zgodnie z ustawą o PDOP? Jak należy określić wartość początkową która będzie podstawą dokonywania podatkowych odpisów amortyzacyjnych, wniesionych przez Spółkę znaków towarowych w ewidencji środków trwałych Sp.k.?

2008.11.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-6/08-3/MB
     ∟Czy wyżej opisany wkład niepieniężny wypełnia definicję zorganizowanej części przedsiębiorstwa zawartej w art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i czy w związku z tym nie będzie miał zastosowania art. 12 ust. 1 pkt 7 ww. ustawy.

2008.11.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1392/08-2/MS
     ∟Jakie skutki w podatku dochodowym od osób prawnych wywoła po stronie Spółki podział kwoty pozostałej ze spieniężenia majątku likwidowanej spółki komandytowo - akcyjnej, w której Spółka będzie akcjonariuszem, biorąc pod uwagę, że do momentu likwidacji spółki komandytowo-alcyjnej jej skumulowane zyski nie zostaną przekazane na rzecz wspólników?

2008.11.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1248/08-2/MS
     ∟Czy wniesienie przez Spółkę nieruchomości gruntowej do spółki osobowej będzie skutkowało powstaniem przychodu dla Spółki bądź drugiego wspólnika? Jak należy określić wartość dla celów podatkowych wnoszonej nieruchomości w ewidencji spółki osobowej na moment dokonania aportu? Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez spółkę osobową nieruchomości lub wybudowanych na niej obiektów (mieszkań, powierzchni komercyjnych i garaży), a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment uzyskania przychodów z ich zbycia?

2008.11.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1180/08-3/JG
     ∟przychód związany z objęciem podwyższonej wartości udziałów w zamian za wkład niepieniężny w postaci prawa użytkowania wieczystego nieruchomości podlega opodatkowaniu zarówno w przypadku objęcia nowych udziałów jak i podwyższenia wartości istniejących udziałów. Występuje tu bowiem ten sam skutek: kapitał zakładowy zostaje podwyższony, a podatnik posiada udziały o wyższej wartości nominalnej

2008.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-707/08/MO
     ∟Czy w związku z przekształceniem spółki osobowej (tj. komandytowej) w spółkę kapitałową powstanie przychód w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych („pdop") dla spółki tj. wspólnika spółki komandytowej?

2008.10.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1072/08-2/MS
     ∟Czy w związku z przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu dla celów CIT oraz będzie mogła rozpoznać odpowiadający mu koszt uzyskania przychodu?

2008.10.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1069/08-2/MS
     ∟Czy wniesienie przez Wnioskodawcę wkładów w postaci wydzielonej części nieruchomości (gruntu będącego w użytkowaniu wieczystym wraz z posadowionymi na nim budynkami) do osobowej spółki handlowej powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania PDOP? Czy dla celów rozliczenia podatkiem dochodowym wspólnika (Wnioskodawcy) wartość początkowa składników majątkowych (prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz budynki) wniesionych przez Wnioskodawcę do osobowej spółki handlowej powinna być określona jako ich wartość rynkowa wynikającą z urnowy osobowej spółki handlowej? Czy w przypadku sprzedaży nieruchomości otrzymanej aportem przez spółkę osobową od wspólnika (osoby prawnej), dochodem wspólnika będzie różnica pomiędzy ceną należną osobowej spółce handlowej z tytułu sprzedaży nieruchomości lub jej części a wartością nieruchomości ustaloną na moment wniesienia do spółki osobowej (zgodnie z umową osobowej spółki handlowej)? Czy w przypadku likwidacji spółki osobowej opodatkowaniu u wspólnika podlega różnica pomiędzy kwotą lub majątkiem otrzymanym z tytułu likwidacji osobowej spółki handlowej a wartością wkładu ustaloną zgodnie z umową osobowej spółki handlowej podwyższoną o koszty związane z wniesieniem wkładu?

2008.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-799/08-5/MB
     ∟zważywszy na fakt, że jeżeli w dacie płatności długów na rzecz banku, Wnioskodawca odmówi z jakichkolwiek powodów zapłaty wymagalnych wierzytelności na rzecz banku, to bank będzie mógł wystąpić z roszczeniem o spłatę do SPK jako użytkownika wieczystego Nieruchomości (dłużnika rzeczowego banku). Jednocześnie, z chwilą spłaty wierzytelności banku, SPK nabędzie roszczenie regresowe wobec Wnioskodawcy o zwrot tego długu, który został zapłacony przez SPK na rzecz banku w imieniu Wnioskodawcy. Mając na uwadze powyższe, w ocenie Wnioskodawcy obciążenie hipoteką Nieruchomości nie rzutuje na jej wartość rynkową ze względu na fakt, że SPK z chwilą spłaty wierzytelności banku (o ile w ogóle będzie to miało kiedykolwiek miejsce) nabędzie roszczenie regresowe wobec Wnioskodawcy

1 2 3 4 5 6 7

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj