Interpretacje do przepisu
art. 112 § 6 Ordynacji podatkowej

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


7/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 112 § 6 Ordynacji podatkowej

1

2015.08.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-638/12/15-6/S/AS/JC
     ∟Czy uzyskanie przez Spółkę zaświadczenia w trybie art. 306g Ordynacji Podatkowej po przeprowadzeniu transakcji nabycia przedsiębiorstwa ma skutek ograniczenia odpowiedzialność nabywcy za zaległości podatkowe zbywającego przedsiębiorstwo, do wysokości wykazanej przez organy podatkowe w tym zaświadczeniu?

2009.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-62/09-2/AG
     ∟1. Czy wnioskodawca będzie odpowiadał za zobowiązania podatkowe zbywcy majątku, powstałe przed dniem 1 stycznia 2009 r., o których mowa w art. 112 § 1 pkt 3 Ordynacji podatkowej w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2008 r., jeżeli uzyska zaświadczenie, o którym mowa w art. 112 § 6 oraz art. 306g Ordynacji podatkowej w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2008 r.?2. Czy urząd skarbowy właściwy dla zbywcy oraz inne urzędy uprawnione do wystawiania zaświadczenia, o którym mowa w art. 112 § 6 oraz art. 306g Ordynacji podatkowej w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2008 r. mają obowiązek wystawienia, na wniosek wnioskodawcy zaświadczenia, o którym mowa w art. 112 § 6 oraz art. 306g Ordynacji podatkowej w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2008 r.?3. Czy w wystawionym zaświadczeniu powinny być ujawnione wyłącznie zobowiązania zbywcy powstałe do 31.12.2008 r.?4. Czy w przypadku, gdy w zaświadczeniu zostaną ujęte łącznie, bez wyszczególnienia, zarówno zobowiązania zbywcy powstałe do 31.12.2008 r., jak również te powstałe począwszy od 01.01.2009 r. wnioskodawca będzie odpowiadał wyłącznie za zobowiązania powstałe do 31.12.2008 r.?

2008.09.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-400/08-2/EK
     ∟1) Czy prawidłowym i w pełni zabezpieczającym Spółkę przed odpowiedzialnością wynikającą z art. 112 § 1 Ordynacji podatkowej będzie – wystąpienie przez Spółkę, za zgodą zbywającego (tj. przedsiębiorców będących osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą na podstawie umowy spółki cywilnej) z wnioskiem o wydanie Zaświadczeń, do wszystkich wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast, właściwych ze względu na miejsce wykonywania działalności – zgłoszone przez wspólników Spółki Cywilnej na formularzu NIP-2?2) Czy organ podatkowy (wójt, burmistrz, prezydent miasta) zobowiązany będzie wydać Spółce wnioskowane Zaświadczenie, jeśli we wniosku, o którym mowa w pytaniu nr 1 powyżej, Spółka wskaże, że na terenie jednostki samorządu terytorialnego, do której wójta, burmistrza (prezydenta miasta) jest on kierowany – podatnik (Spółka Cywilna) lub podatnicy (przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą na podstawie umowy spółki cywilnej), zgodnie ze zgłoszeniem NIP-2, wykonuje/ą działalność gospodarczą?3) Czy organ podatkowy, o którym mowa powyżej, uprawniony będzie do wydania postanowienia o odmowie wydania Zaświadczenia, powołując się na fakt, iż podatnik (Spółka Cywilna) lub podatnicy (przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą na podstawie umowy spółki cywilnej) nie figurują w prowadzonej przez ten organ ewidencji podatkowej?4) Czy postanowienie, o którym mowa w powyższym punkcie będzie dla Spółki tak samo skutecznym zabezpieczeniem przed konsekwencjami wynikającymi z art. 112 § 1 Ordynacji podatkowej jak Zaświadczenie?5) Czy w przypadku określonym w pytaniu nr 3, jeśli po jakimś czasie, np. w wyniku przeprowadzonej kontroli przez organy podatkowe okaże się, że Zbywca (tj. przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą na podstawie umowy spółki cywilnej) nie dopełnił obowiązku zgłoszenia posiadanych nieruchomości lub budowli do opodatkowania i właściwy organ podatkowy wyda decyzję określającą jego zobowiązanie podatkowe za okres sprzed nabycia przez Spółkę środków trwałych, o których mowa we wstępie, to pomimo posiadania wspomnianego postanowienia Spółka będzie ponosiła solidarną ze Zbywcą odpowiedzialność za opisane zobowiązanie?

2008.05.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-111/08/BM
     ∟czy kupujący nieruchomość zabudowaną związaną z prowadzoną działalnością gospodarczą odpowiada za zaległości podatkowe sprzedającego, powstałe z tytułu wydania przez organ podatkowy decyzji o odpowiedzialności podatkowej osób trzecich, czy nabywca nieruchomości zabudowanej odpowiada za zaległości podatkowe zbywcy z tytułu podatku VAT, który zbywca jest zobowiązany odprowadzić z tytułu tej transakcji oraz czy w zaświadczeniu wydanym na rzecz nabywcy - w trybie art. 306g ustawy Ordynacja podatkowa - zostaną ujawnione zaległości powstałe na skutek działalności gospodarczej zbywcy oraz zaległości podatkowe powstałe na wskutek wydania decyzji o odpowiedzialności osób trzecich i czy w takim zaświadczeniu zostaną ujawnione zaległości z tytułu składek ZUS

2004.12.15 - Urząd Skarbowy w Głogowie - PD.I/415-41/04
     ∟Czy nabywca nieruchomości, której wartość w dniu zbycia przekracza 15.000,00 zł, będącej środkiem trwałym wykorzystywanym w działalności gospodarczej spółki cywilnej rozliczającej się na podstawie książki przychodów i rozchodów, ponosi odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe zbywcy.

2004.07.15 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - US -72/ROP 3/423 - 213/ MG
     ∟Czy przejęcie majątku inwestora będzie skutkowało utratą prawa do ulgi podatkowej, a w konsekwencji, czy Bank odpowiadać będzie solidarnie z podatnikiem (inwestorem) za powstałe zobowiązanie z tytułu utraconego prawa do ulgi na budowę budynku z lokalami przeznaczonymi pod wynajem oraz inne zaległości podatkowe?

2004.05.10 - Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy w Sosnowcu - PSUS/OPBI/423/59/04/KL
     ∟Czy nabywca nieruchomości z wolnej ręki w postępowaniu upadłościowym odpowiada za zobowiązania podatkowego upadłego? Czy ewentualna odpowiedzialność obejmuje długi powstałe przed ogłoszeniem upadłości jak również po jej ogłoszeniu, czy tylko te, które powstały po dniu ogłoszenia upadłości sprzedawcy nieruchomości wskutek czynności podjętych przez samego syndyka?Zgodnie z art. 120 § 3 rozporządzenia Prezydenta Rzeczpospolitej z dnia 24 października 1934 r. - Prawo upadościowe (j.t. Dz. U. z 1991 r. Nr 118, poz. 512 ze zm.) mającym zastosowanie w sprawach, w których ogłoszono upadłość przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 28.02.2003 r. Prawo upadłości...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj