Interpretacje do przepisu
art. 11 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


6/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 11 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług

1

2014.10.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-752/14-2/KT
     ∟W przypadku sprzedaży przez Spółkę pojazdów samochodowych (o wartości początkowej przekraczającej 15.000 zł) po dniu 31 marca 2014 r., która ma miejsce w okresie 60 miesięcy licząc od miesiąca, w którym pojazdy te zostały nabyte - Wnioskodawca będzie uprawniony do dokonania korekty kwoty podatku naliczonego odliczonej przy nabyciu tych samochodów, a podstawą do dokonania korekty w opisanej sytuacji będzie art. 11 ust. 2 ustawy zmieniającej w powiązaniu z art. 90b ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług. Korekty dokonuje się w deklaracji za okres rozliczeniowy, w którym nastąpiła zmiana przeznaczenia pojazdu (w tym przypadku sprzedaż), w kwocie proporcjonalnej do pozostałego okresu korekty, stosownie do art. 90b ust. 4 ustawy.

2013.07.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-443/13-2/SM
     ∟miejsce świadczenia i opodatkowanie preferencyjną stawką podatku budowy balkonów

2004.08.23 - Lubelski Urząd Skarbowy - PP1/443/60/04
     ∟Stan faktyczny: Spółka jest od kilku lat eksporterem i importerem produktów do Unii Europejskiej. Zdarza się, że dostajemy opusty cenowe lub bonifikaty od naszych dostawców. Opusty te dotyczą dostaw z kilku miesięcy i kilkunastu faktur. Do tej pory dokumentowane to było notami uznaniowymi wystawianymi przez naszego dostawcę. Odbywało się to poprzez korektę kosztów bez korygowania V AT. Sytuacje takie zachodzą również po 1 maja 2004 roku .Pytanie:1. Czy w przypadku opustów i bonifikat dotyczących Unii Europejskiej przed l maja 2004 roku możemy dalej przyjmować noty wystawione (datowane) po l maja 2004 roku i nie korygować wartości zakupów i związanego z tym V A T? Czy...

2004.03.24 - Izba Skarbowa w Gdańsku - PI/005-575/03/CIP/04
     ∟Czy w przedstawionym stanie faktycznym podatnik ma prawo odliczyć podatek naliczony z błędnie wystawionego dokumentu SAD a następnie odliczyć różnicę wykazaną w decyzji urzędu skarbowego. Zdaniem podatnika, może on odliczyć podatek naliczony wynikający z błędnego dokumentu SAD w miesiącu jego otrzymania lub następnym. Natomiast różnica miedzy podatkiem VAT wynikającym z decyzji urzędu skarbowego i pobranym przez organ celny, stanowić będzie podatek naliczony podlegający odliczeniu w miesiącu jej otrzymania. Z treści zapytania wynika, iż opisana sytuacja dotyczy stanu prawnego obowiązującego do dnia 31 sierpnia 2003r. Stan faktyczny:W trakcie weryfikacji zgłoszen...

2003.11.25 - Urząd Skarbowy Wrocław-Fabryczna - PP 443-120/2003
     ∟Czy należy dokonać korekty podatku naliczonego w miesiącu otrzymania decyzji Urzędu Celnego, gdy w wyniku weryfikacji zgłoszenia celnego okazało się, że kwota podatku naliczonego została nadpłacona.

2003.11.14 - Drugi Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej - PP/443-097/03/IJ
     ∟Czy istnieje możliwość odzyskania rozliczonego w deklaracji VAT-7 i wpłaconego do Urzędu Skarbowego podatku od towarów i usług? Kwestie bezumownego korzystania z cudzej rzeczy regulują przepisy art. 224 i 225 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zm.). W warunkach określonych normą art. 224 i 225 k.c. właścicielowi przysługuje roszczenie o wynagrodzenie za korzystanie z jego rzeczy. Roszczenie przysługuje przeciwko posiadaczowi w dobrej wierze od chwili, w której dowiedział się o wytoczeniu przeciwko niemu powództwa o wydanie rzeczy oraz posiadaczowi w złej wierze. Wynagrodzenie za korzystanie z rzeczy obejmuje to wszystko, co uzy...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj