Interpretacje do przepisu
art. 1 ust. pkt pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


5/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 1 ust. pkt pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

1

2013.11.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-223/13-4/MK
     ∟Czy nabywanie przez Fundusz wierzytelności dokonywane w ramach opisywanej powyżej złożonej transakcji (w stanie prawnym obowiązującym po 1 stycznia 2011 r.) podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2013.10.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-356/13-2/MK1
     ∟Skutki podatkowe zakupu wierzytelności

2012.07.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-308/12-2/AF
     ∟należy stwierdzić iż, przyjmując za Wnioskodawcą, iż sprzedaż wierzytelności wobec dłużników będących polskimi podatnikami dokonana na podstawie Umowy o Kupnie i Obsłudze Wierzytelności zgodnie z Programem zostanie objęta zakresem ustawy o podatku od towarów i usług, powyższa czynność będzie korzystała z wyłączenia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

2006.12.14 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/SPC/436-47/06/SJ
     ∟Czy sprzedaż wierzytelności własnej podlega PCC? Z przedstawionego przez Spółkę stanu faktycznego wynika, iż Spółka sprzedaje wierzytelności własne zarówno zajmującym się profesjonalnie usługami pośrednictwa finansowego jak i podmiotom takich usług nie świadczących (np. w celu potrącenia). Podatnik w zakresie swojej działalności posiada działalność sklasyfikowaną według PKD 65.20 – pośrednictwo finansowe pozostałe. Spółka zwróciła się z pytaniem, czy czynność sprzedaży wierzytelności własnej podlega opodatkowaniu podatkiem VAT czy podatkiem PCC. Podatnik stoi na stanowisku, iż sprzedaż wierzytelności własnej na podstawie art. 2 ust 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie podlega opodatkowaniu podatkiem PCC. W przedm...

2006.09.06 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/SPC/436-26/06/SJ
     ∟Czy przeniesienie prawa użytkowania wieczystego gruntu podlega PCC? Z przedstawionego przez Spółkę stanu faktycznego wynika, iż Spółka planuje sprzedaż prawa użytkowania wieczystego części posiadanych przez nią gruntów oraz postawionych na tych gruntach budynków i budowli.Podatnik stoi na stanowisku, że sprzedaż prawa wieczystego użytkowania gruntu niezabudowanego, lecz przeznaczonego pod zabudowę z wyłączeniem gruntu pod budynkami nie będzie podlegała na podstawie art. 2 ust. 4 ustawy z dnia 09.09.2000 r. (Dz. U. Nr 41 z 2005 poz. 399 ze zm) o podatku od czynności cywilnoprawnych (dalej ustawa o pcc) opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Natomiast sprzedaż budynków oraz użytkowania wieczystego gruntów pod budynkami będzie podlegała podat...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj