Interpretacja Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie
IPPB1/415-941/10-4/MT
z 4 lutego 2011 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
interpretacja indywidualna
Sygnatura
IPPB1/415-941/10-4/MT
Data
2011.02.04



Autor
Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie


Temat
Podatek dochodowy od osób fizycznych --> Podstawa obliczenia i wysokość podatku --> Podatek od sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych

Podatek dochodowy od osób fizycznych --> Zwolnienia przedmiotowe


Słowa kluczowe
cele mieszkaniowe
kredyt
mieszkania
nabycie
spłata kredytu
sprzedaż mieszkania


Istota interpretacji
Przychód uzyskany ze sprzedaży mieszkania nabytego w 2006 r. przeznaczony na spłatę kredytu zaciągniętego na mieszkanie nabyte w 2010 r. nie podlega zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e . Możliwość korzystania z tego zwolnienia wykluczyło korzystanie z „ulgi odsetkowej” w stosunku do kredytu zaciągniętego na zakup sprzedanego mieszkania.



Wniosek ORD-IN 441 kB

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 18.10.2010 r. (data wpływu 25.10.2010 r.) oraz piśmie (data nadania 25.01.2011 r.), (data wpływu 31.01.2011 r.) uzupełniającym braki formalne na wezwanie Nr IPPB1/415-941/10-2/MT z dnia 12.01.2011 r. (data nadania 12.01.2011 r., data doręczenia 22.01.2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania przychodu ze zbycia lokalu mieszkalnego w części wydanej na spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego w dniu 27.10.2009 roku na zakup mieszkania przy ul. P. w P. w wysokości pozostałej do całkowitej spłaty tegoż kredytu - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25.10.2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów, prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania przychodu ze zbycia lokalu mieszkalnego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

W dniu 14 kwietnia 2010 roku pismem numer IPPB1/415-237/10-2/RS Wnioskodawczyni otrzymała wraz z mężem interpretację indywidualną wydaną na podstawie wniosku z dnia 11.03.2010 r. (wnioskodawcą był mąż Wnioskodawczyni). Pismo wpłynęło do Ministerstwa dnia 15.03.2010 r. W stosunku do stanu faktycznego, przedstawionego w ww. piśmie Wnioskodawczyni chciała niniejszym pismem uściślić fakty, co do których w dniu pisania poprzedniego pisma nie była świadoma zarówno ona jak i jej mąż.

Dnia 22.09.2010 r. przed Beatą O. — notariuszem, w jej kancelarii notarialnej, aktem notarialnym Wnioskodawczyni dokonała zbycia nieruchomości, której była właścicielką. Nieruchomość mieści się w P. przy ulicy D. a umowa kupna w formie Aktu Notarialnego została podpisana 10 sierpnia 2006 roku, przed notariuszem.

W chwili podpisywania umowy przedwstępnej z deweloperem w 2004 roku, Wnioskodawczyni nie była mężatką. W dniu 4 lutego 2006 roku Wnioskodawczyni zawarła związek małżeński i do podpisania przyrzeczonej umowy kupna w formie Aktu Notarialnego na tę nieruchomość przystąpiłam wraz ze swoim mężem. Po ślubie mąż Wnioskodawczyni przystąpił do kredytu hipotecznego, który Wnioskodawczyni zaciągnęła w dniu 27 listopada 2004 roku na zakup ww. nieruchomości. Dopiero w dniu sprzedaży nieruchomości Wnioskodawczyni oraz jej mąż zdali sobie sprawę z faktu, że mimo wspólności majątkowej i podpisania umowy kupna mieszkania po zawarciu związku małżeńskiego, Wnioskodawczyni jest jedynym właścicielem mieszkania przy ulicy D. w P.

W dniu 4 października 2010 roku, z zachowaniem okresu 14 dni od daty sprzedaży nieruchomości przy ulicy D. Wnioskodawczyni zapłaciła podatek dochodowy w wysokości 10% od kwoty nie zwolnionej z opodatkowania, która wynikała z kwoty pozostałej do całkowitej spłaty kredytu zaciągniętego w dniu 27 listopada 2004 roku. Brak zwolnienia z opodatkowania wynikał z faktu korzystania z ulgi odsetkowej, co wykluczyło jednoznacznie możliwość zwolnienia z opodatkowania tej kwoty kredytu (zgodnie z zapisami art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

Zabezpieczeniem dla banku z tytułu udzielonego kredytu była ustanowiona hipoteka opisana w dziale księgi wieczystej. W dniu 27 maja 2010 roku przed Julią F. — Notariuszem w P., w jej Kancelarii Notarialnej Wnioskodawczyni podpisała wraz z mężem akt notarialny przenoszący własność lokalu przy ulicy P. w P. na Wnioskodawczynię oraz jej męża, gdzie w § 3 pkt 1 stwierdzone jest, iż nabycia nieruchomości Wnioskodawczyni oraz jej mąż dokonali do majątku objętego wspólnością ustawową.

W odpowiedzi na wezwanie z dnia 12.01.2011 r. Nr IPPB1/415-941/10-2/MT Wnioskodawczyni uzupełniła swój wniosek pismem z dnia 25.01.2011 r. przedstawiając swoje pytanie do przedstawionego we wniosku opisu zdarzenia przyszłego oraz przedstawionego stanowiska w sprawie.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie.

Czy Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży mieszkania przy ul. D. w P., którego Wnioskodawczyni była jedyną właścicielką w kwocie, w której uzyskany przychód wydatkowany zostanie na własne cele mieszkaniowe, tj. m.in. na całkowitą spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego 27.10.2009 roku na zakup nowego mieszkania przy ul. P. w P. w wysokości pozostałej do całkowitej spłaty tegoż kredytu, przy uwzględnieniu faktu, że zarówno do zakupu tego mieszkania jak i do zaciągnięcia kredytu w dniu 27.10.2009 r. Wnioskodawczyni przystąpiła wraz ze swoim mężem...

Zdaniem Wnioskodawczyni z uwagi na nowe fakty, które opisane zostały powyżej uważa ona, że może skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego ze zbycia lokalu mieszkalnego, jeśli uzyskany przychód ze sprzedaży mieszkania przy ul. D. w P., przeznaczy na całkowitą spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego w dniu 27 października 2009 roku na zakup nowego mieszkania przy ulicy P. w P. w wysokości pozostałej do całkowitej spłaty kredytu, przy uwzględnieniu faktu, że do zaciągnięcia kredytu w 2009 roku Wnioskodawczyni przystąpiła wraz z mężem.

Potwierdzenie powyższego Wnioskodawczyni znalazła w trzech poniższych interpretacjach:

  1. w piśmie o znakach IPPB2/415-288/09-4/MG, w interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie w dniu 14 lipca 2009 r., gdzie stwierdzono, że „spłata kredytu hipotecznego ze środków uzyskanych ze sprzedaży przedmiotowego mieszkania, stanowiącego majątek odrębny Wnioskodawcy w okresie dwóch lat od dnia sprzedaży, zaciągniętego wspólnie z żoną w 2008 r. na budowę domu, skorzysta ze zwolnienia z opodatkowania (...)”,
  2. w piśmie oznakach IPPB2/415-428/09-2/LK wydanej przez Dyrektora izby Skarbowej w Warszawie z dnia 10 września 2009 r. W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe: „Wnioskodawczyni w kwietniu 2006 r. nabyła nieruchomość. Nieruchomość tą chciałaby sprzedać przed upływem 5 lat, a kwotę przeznaczyć na budowę domu. Wnioskodawczyni nieruchomość nabyła indywidualnie, przed ślubem, natomiast dom buduje z mężem. Wnioskodawczyni i jej mąż są we wspólnocie majątkowej. Dom jest/będzie ich własnością. Na Wnioskodawczynię i jej męża jest wzięty kredyt oraz pozwolenie na budowę. Sama działka jest własnością rodziców Wnioskodawczyni. Wydatki, które do tej pory poniosła są fakturowane na Wnioskodawczynię. W interpretacji stwierdzono, iż w sytuacji, gdy Wnioskodawczyni będzie posiadać tytuł własności lub współwłasności do działki to w momencie wydatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości przychód ten będzie korzystał ze zwolnienia w okresie dwóch lat od chwili odpłatnego zbycia tej nieruchomości”,
  3. w Decyzji Dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie z dnia grudnia 2006 roku o znakach PD-2/41170-117/06. Pytanie podatnika brzmiało „czy przychód ze sprzedaży mieszkania stanowiącego majątek odrębny jednego z małżonków, przed upływem pięciu lat od jego nabycia i przeznaczony za zakup nieruchomości wspólnie z małżonkiem stanowi podstawę do zwolnienia z podatku dochodowego. W odpowiedzi stwierdzono, że przychód uzyskany ze sprzedaży mieszkania przez Panią (...) które stanowiło jej własność, korzysta ze zwolnienia z opodatkowania zryczałtowanym 10% podatkiem dochodowym. Pani (...) przychód uzyskany ze sprzedaży wydatkowała (w dniu ...) na zakup nieruchomości na zasadach współwłasności ustawowej małżeńskiej z mężem (...)”.

Na tle przedstawionego zdarzenia przyszłego stwierdzam, co następuje.

Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz.176 ze zm.) źródłem przychodów jest odpłatne zbycie, z zastrzeżeniem ust. 2:

  1. nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości,
  2. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub użytkowego oraz prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej,
  3. prawa wieczystego użytkowania gruntów,

- jeżeli odpłatne zbycie nie następuje w wykonaniu działalności gospodarczej i zostało dokonane w przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych określonych w lit. a) – c) – przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie.

W przypadku sprzedaży nieruchomości decydujące znaczenie w kwestii opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych ma moment jej nabycia.

Z przedstawionego opisu stanu faktycznego wynika, że Wnioskodawczyni prawo do lokalu mieszkalnego położonego przy ul. D. w P. nabyła w 2006 r. Zatem w przedmiotowej sprawie będą miały zastosowanie przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym przed dniem 1 stycznia 2007 r.

Zgodnie bowiem z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 217, poz. 1588) do przychodu (dochodu) z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, nabytych lub wybudowanych (oddanych do użytkowania) do 31 grudnia 2006 r. stosuje się zasady określone w tej ustawie w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia 2007 r.

Na podstawie art. 28 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 r., podatek od przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych określonych w art. 10 ust. pkt 8 lit a) – c) powołanej ustawy ustala się w formie ryczałtu w wysokości 10% uzyskanego przychodu. Podatek ten jest płatny bez wezwania w terminie 14 dni od dnia dokonania odpłatnego zbycia na rachunek urzędu skarbowego, którym kieruje naczelnik urzędu skarbowego właściwy według miejsca zamieszkania podatnika.

Zgodnie z art. 28 ust. 2a tejże ustawy, powyższa zasada nie ma zastosowania do podatników dokonujących sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy, którzy w terminie 14 dnia od dnia dokonania tej sprzedaży złożą oświadczenie, że przychód uzyskany ze sprzedaży przeznaczą na cele określone w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) lub lit. e).

Stosownie do art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) i e) ustawy, w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 r., wolne od podatku dochodowego były przychody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c), z zastrzeżeniem ust. 2 i 2a:

  1. w części wydatkowanej nie później niż w okresie dwóch lat od dnia sprzedaży:
    • na nabycie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej budynku mieszkalnego, jego części lub udziału w takim budynku, lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość lub udziału w takim lokalu, a także na nabycie gruntu lub udziału w gruncie albo prawa użytkowania wieczystego gruntu lub udziału w takim prawie, związanych z tym budynkiem lub lokalem,
    • na nabycie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub udziału w takim prawie, prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub udziału w takim prawie,
    • na nabycie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej gruntu lub udziału w gruncie, prawa użytkowania wieczystego gruntu lub udziału w takim prawie przeznaczonych pod budowę budynku mieszkalnego, w tym również gruntu lub udziału w gruncie albo prawa wieczystego użytkowania gruntu lub udziału w takim prawie z rozpoczętą budową budynku mieszkalnego,
    • na budowę, rozbudowę, nadbudowę, przebudowę, remont lub modernizację własnego budynku mieszkalnego, jego części lub własnego lokalu mieszkalnego, położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
    • na rozbudowę, nadbudowę, przebudowę lub adaptację - na cele mieszkalne - własnego budynku niemieszkalnego, jego części, własnego lokalu niemieszkalnego lub własnego pomieszczenia niemieszkalnego, położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  2. w części wydatkowanej, nie później niż w okresie dwóch lat od dnia sprzedaży, na spłatę kredytu lub pożyczki, a także odsetek od kredytu lub pożyczki zaciągniętych na cele, o których mowa w lit. a), w banku lub w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w tym również na spłatę kredytu lub pożyczki oraz odsetek od tego kredytu lub pożyczki zaciągniętych przed dniem uzyskania tych przychodów.

Analizując możliwość zwolnienia z opodatkowania kwot wydatkowanych na spłatę kredytu mieszkaniowego, stwierdzić należy, że z powołanych wyżej przepisów wynika, iż podatnicy mają prawo do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 roku – w każdym przypadku wydatkowania, w przewidzianym ustawą terminie, przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości lub praw majątkowych określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) - c), z zastrzeżeniem ust. 2 i 2a, na spłatę kredytu zaciągniętego na cele określone w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) ustawy.

Powyższe oznacza, że ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e) ustawy, w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 roku, mają prawo korzystać m. in. podatnicy, którzy przeznaczyli przychód uzyskany z odpłatnego zbycia nieruchomości na spłatę kredytu zaciągniętego na nabycie zbytej nieruchomości oraz innych nieruchomości mieszkalnych, pod warunkiem, że jest to nieruchomość wymieniona w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) – w brzmieniu obowiązującym przed dniem 1 stycznia 2007 roku.

Należy jednak podkreślić, że zgodnie z cyt. art. 21 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przepis art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e) nie ma zastosowania do podatników, którzy odsetki od kredytu lub pożyczki odliczali lub odliczają na podstawie art. 26b.

Korzystanie bowiem z tzw. „ulgi odsetkowej” wyklucza jednoznacznie możliwość wykazania jako zwolnienia spłaty kredytu zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e) ww. ustawy.

Stosownie do powyższego należy stwierdzić, że ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e) ma prawo skorzystać podatnik, który w chwili dokonywania spłaty kredytu i odsetek dysponował przychodem ze sprzedaży nieruchomości oraz nie korzystał lub nie korzysta z ulgi odsetkowej na podstawie art. 26b.

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, iż w dniu 10.08.2006 r. Wnioskodawczyni kupiła lokal mieszkalny przy ul. D. w P. Zakup ten był finansowany kredytem mieszkaniowym zaciągniętym dnia 27.11.2004 r. Z tytułu spłaty tego kredytu Wnioskodawczyni korzystała z tzw. ulgi odsetkowej. W dniu 27.05.2010 r. Wnioskodawczyni wraz z mężem dokonała zakupu lokalu mieszkalnego przy ul. P. w P., którego zakup finansowany był kredytem mieszkaniowym zaciągniętym 27.10.2009 r. Przychód ze sprzedaży lokalu mieszkalnego zakupionego w 2006 r. Wnioskodawczyni zamierza przeznaczyć na spłatę kredytu zaciągniętego w 2009 r. na kupno lokalu mieszkalnego przy ul. P. w P.

Reasumując mając na uwadze przedstawiony we wniosku opis zdarzenia przyszłego oraz powołane przepisy prawa podatkowego należy stwierdzić, iż przychód uzyskany ze sprzedaży mieszkania nabytego w 2006 r. przeznaczony na spłatę kredytu zaciągniętego na mieszkanie nabyte w 2010 r. nie podlega zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e . Możliwość korzystania z tego zwolnienia wykluczyło korzystanie z „ulgi odsetkowej” w stosunku do kredytu zaciągniętego na zakup sprzedanego mieszkania.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego uznaje się za nieprawidłowe.

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.

Jednocześnie wskazać należy, iż zgodnie z art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. nr 8, poz. 60 ze zm.), Minister właściwy do spraw finansów publicznych, na pisemny wniosek zainteresowanego, wydaje, w jego indywidualnej sprawie, pisemną interpretacje przepisów prawa podatkowego, a zatem mając na uwadze pytanie zawarte we wniosku wyjaśnić należy, że interpretacja indywidualna skierowana jest wyłącznie do Wnioskodawczyni i skutki prawne wywołuje tylko w stosunku do niej.

Uwzględniając powyższe informuje się, że uzyskanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych dla małżonka możliwe jest poprzez złożenie wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej wraz z wypełnieniem wszystkich warunków określonych w art. 14b i art. 14f ustawy Ordynacja podatkowa.

Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, ul. Jasna 2/4, 00-013 Warszawa po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu – do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach – art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Warszawie Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Płocku, ul. 1Maja 10, 09-402 Płock.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj