Interpretacja Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu
ILPB1/4511-1-991/15-2/AA
z 18 września 2015 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 6 lipca 2015 r. (data wpływu 9 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu związanego z przekazaniem majątku otrzymanego po likwidacji spółki kapitałowej wspólnikowi spółki osobowej – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu związanego z przekazaniem majątku otrzymanego po likwidacji spółki kapitałowej wspólnikowi spółki osobowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest jednym z trzech wspólników „A” sp.j. (dalej: „A” lub Spółka). Każdy ze wspólników posiada 1/3 udziału w zyskach „A”. Spółka została założona w 2001 roku. Wnioskodawca jest wspólnikiem Spółki od samego początku - od jej powstania.

Dochody z tytułu udziału w zysku „A” opodatkowane są tzw. podatkiem liniowym - wg zasad określonych w art. 30c ustawy o PIT (Wnioskodawca dokonał w tym zakresie stosownego oświadczenia zgodnie z art. 9a ust. 2 ustawy o PIT).

W 2014 roku „A” nabyła 100% udziałów w „B” Sp. z o.o. (dalej: „B”) za ok. 2,1 mln EUR.

Majątek „B” składa się głównie z hali magazynowej wraz z gruntem, na którym jest posadowiona, o powierzchni ok. 1,3 ha oraz gruntów niezabudowanych o powierzchni ok. 3,3 ha.

Planowana jest likwidacja „B”. W ramach likwidacji majątek „B” (hala i grunty) nie będzie sprzedawany lecz przejdzie na własność „A”.

W składzie wspólników „A” nie są planowane żadne zmiany - zakładane jest, że Wnioskodawca na moment likwidacji ciągle będzie wspólnikiem „A”.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytania.

Jakie będą zasady opodatkowania Wspólnika podatkiem dochodowym od osób fizycznych w związku z likwidacją „B”:

  1. Czy przychody i koszty związane ewentualnie z likwidacją będą ustalone dla Wspólnika proporcjonalnie do posiadanego przez niego udziału w zyskach „A”?
  2. Czy przychód Wspólnika z tytułu likwidacji „B” należy uznać za przychód z kapitałów pieniężnych, zgodnie z art. 17 ust. 1 ustawy o PIT?
  3. Czy przychodem będzie wartość rynkowa otrzymanych przez „A” w wyniku likwidacji składników majątku?
  4. Czy uzyskane przychody będą zwolnione z opodatkowania PIT w części stanowiącej koszt nabycia udziałów przez „A”, w części przypadającej na Wspólnika, zgodnie z jego udziałem w zysku „A”?
  5. Czy dochód Wspólnika będzie opodatkowany PIT wg stawki 19%?
  6. Kiedy powinna nastąpić zapłata podatku dochodowego oraz jaką deklarację i w jakim terminie powinien złożyć Wspólnik?

Zdaniem Wnioskodawcy, w zakresie pytania oznaczonego nr 1, przychody i koszty związane ewentualnie z likwidacją będą ustalone dla Wspólnika proporcjonalnie do posiadanego przez niego udziału w zyskach „A”.

Zdaniem Wnioskodawcy, w zakresie pytania oznaczonego nr 2, przychód Wspólnika z tytułu likwidacji „B” należy uznać za przychód z kapitałów pieniężnych, zgodnie z art. 17 ust. 1 ustawy o PIT.

Zdaniem Wnioskodawcy, w zakresie pytania oznaczonego nr 3, przychodem będzie wartość rynkowa otrzymanych przez „A” w wyniku likwidacji składników majątku.

Zdaniem Wnioskodawcy, w zakresie pytania oznaczonego nr 4, uzyskane przychody będą zwolnione z opodatkowania PIT w części stanowiącej koszt nabycia udziałów przez „A”, w części przypadającej na Wspólnika, zgodnie z jego udziałem w zysku „A”.

Zdaniem Wnioskodawcy, w zakresie pytania oznaczonego nr 5, dochód Wspólnika będzie opodatkowany PIT wg stawki 19%.

Zdaniem Wnioskodawcy, w zakresie pytania oznaczonego nr 6, zapłata podatku dochodowego powinna nastąpić w terminie do 30 kwietnia następnego roku po likwidacji „B”, Wspólnik powinien złożyć deklarację PIT-38 również w terminie do 30 kwietnia roku następnego.

Uzasadnienie

Ad. 1.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o PIT, przychody z udziału w spółce niebędącej osobą prawną, ze wspólnej własności, wspólnego przedsięwzięcia, wspólnego posiadania lub wspólnego użytkowania rzeczy lub praw majątkowych u każdego podatnika określa się proporcjonalnie do jego prawa do udziału w zysku (udziału). Koszty podatkowe z udziału w spółce osobowej określa się zgodnie z zasadami wyrażonymi dla przychodów (art. 8 ust. 2 ustawy o PIT).

Zgodnie z art. 5a pkt 26 ww. ustawy, ilekroć w ustawie jest mowa o spółce niebędącej osobą prawną oznacza to spółkę niebędącą podatnikiem podatku dochodowego. Spółka jawna nie jest podatnikiem podatku dochodowego, więc powyższe zasady mają zastosowanie do „A” i do Wspólnika.

Zdaniem Wnioskodawcy, zasady te będą miały także zastosowanie do ustalania przychodów i kosztów Wspólnika z tytułu likwidacji „B”. A zatem przychody i koszty związane ewentualnie z likwidacją „B” będą ustalone dla Wspólnika proporcjonalnie do posiadanego przez niego udziału w zysku „A”.

Ad. 2.

Zgodnie z art. 5b ust. 2, jeśli działalność pozarolniczą prowadzi spółka niebędąca osobą prawną, to przychody wspólnika uznaje się za przychody z działalności gospodarczej.

Zgodnie z art. 5a pkt 6 ustawy o PIT, ilekroć w ustawie jest mowa o działalności gospodarczej albo pozarolniczej działalności gospodarczej - oznacza to działalność zarobkową wytwórczą, budowlaną, handlową, usługową (...) - prowadzoną we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany ciągły, z której uzyskane przychody nie s zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1.2 i 4-9.

Zgodnie z art. 10 pkt 7 ustawy o PIT, źródłami przychodów są kapitały pieniężne i prawa majątkowe (...).

Zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 lit. c ustawy o PIT, za przychody z kapitałów pieniężnych uważa się dywidendy i inne przychody z udziału w zyskach osób prawnych faktycznie uzyskane z tego tytułu, w tym również podział majątku likwidowanej osoby prawnej lub spółki.

Biorąc pod uwagę powyższe przepisy, zdaniem Wnioskodawcy przychód z podziału majątku likwidowanej spółki mieści się w art. 10 ust. 7, więc nie jest przychodem z działalności gospodarczej. Zatem przychód Wnioskodawcy z tytułu otrzymanego przez „A” majątku likwidowanej „B” stanowić będzie przychód z kapitałów pieniężnych.

Ad. 3.

Zgodnie z art. 24 ust. 5 pkt 3 ustawy o PIT dochodem (przychodem) z udziału w zyskach osób prawnych jest dochód (przychód) faktycznie uzyskany z tego udziału, w tym także wartość majątku otrzymanego w związku z likwidacją osoby prawnej lub spółki.

Zdaniem Wnioskodawcy, jego przychodem z tytułu otrzymania majątku likwidacyjnego przez „A” będzie wartość rynkowa tego majątku.

Ad. 4.

Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 50a ustawy o PIT wolna od podatku dochodowego jest wartość majątku otrzymanego w związku z likwidacją osoby prawnej w części stanowiącej koszt nabycia lub objęcia udziałów (akcji) albo wkładów w spółdzielni.

Przychód z tytułu otrzymania majątku w związku z likwidacją „B”, korzysta zatem ze zwolnienia z PIT na podstawie ww. przepisu, w części stanowiącej koszt nabycia udziałów w „B”.

Jak zostało wskazane w stanie faktycznym, udziały w „B” zostały nabyte przez „A”. Zważywszy, że na moment nabycia tych udziałów Wnioskodawca był wspólnikiem „A” i zakładając, że nim będzie na moment likwidacji, to - w ocenie Wnioskodawcy - kwotę wolną od podatku zgodnie z powyższym przepisem należy ustalić jako część wydatków „A” na nabycie udziałów w „B”, odpowiadającą udziałowi Wnioskodawcy w zysku „A”.

Ad. 5.

Zgodnie z art. 30a ust. 1 pkt 4 ustawy o PIT, od uzyskanych dochodów (przychodów) z dywidend i innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych pobiera się 19% zryczałtowany podatek dochodowy.

Zgodnie z art. 30a ust. 7 ustawy o PIT dochodów (przychodów), o których mowa w ust. 1, nie łączy się z dochodami opodatkowanymi na zasadach określonych w art. 27.

Jeżeli zatem wystąpi przychód, który nie będzie polegał zwolnieniu z PIT, to będzie on opodatkowany wg stawki 19%.

Ad. 6.

Zgodnie z art. 45 ust. 1 ustawy o PIT podatnicy są obowiązani składać urzędom skarbowym zeznanie (...) w terminie do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

Zgodnie z art. 45 ust. 3 ustawy o PIT zeznaniami, o których mowa w ust. 1 nie obejmuje się dochodów opodatkowanych zgodnie z art. 30a ustawy o PIT, chyba że (ust. 3b) podatek ten nie został pobrany przez płatnika.

Wspólnik zobowiązany jest zatem złożyć deklarację PIT-38 do właściwego ze względu miejsca zamieszkania urzędu skarbowego oraz uiścić należny podatek w terminie do 30 kwietnia kolejnego roku po likwidacji „B”.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zgodnie z art. 4 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz.U. z 2013 r. poz. 1030, z późn. zm.), spółka osobowa to spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa i spółka komandytowo-akcyjna.

Spółka jawna jest spółką, która nie posiada osobowości prawnej. Spółka ta nie jest samodzielnym podatnikiem podatku dochodowego, a jej dochody nie stanowią odrębnego przedmiotu opodatkowania. Opodatkowaniu podlegają natomiast dochody poszczególnych wspólników spółki jawnej. Sposób opodatkowania dochodu z udziału w tej spółce uzależniony jest od cywilnoprawnego statusu danego wspólnika. Jeżeli wspólnikiem takiej spółki jest osoba fizyczna, to dochód z udziału w tej spółce będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Samodzielnym podatnikiem podatku dochodowego jest natomiast spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, przy czym, jej dochody podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2014 r., poz. 851, z późn. zm.).

Wskazać ponadto należy, że stosownie do treści art. 286 § 1 ustawy Kodeks spółek handlowych, podział między wspólników majątku pozostałego po zaspokojeniu lub zabezpieczeniu wierzycieli nie może nastąpić przed upływem sześciu miesięcy od daty ogłoszenia o otwarciu likwidacji i wezwaniu wierzycieli. Majątek, o którym mowa w § 1, dzieli się między wspólników w stosunku do ich udziałów (art. 286 § 2 ww. ustawy).

Przepisy powyższe nie wskazują jak ustalić wartość majątku otrzymanego w związku z likwidacją osoby prawnej, a jedynie określają sposób podziału tego majątku. Zasad ustalania wartości majątku otrzymanego w związku z likwidacją spółki nie wyrażają wprost również przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Zgodnie z poglądem prezentowanym w doktrynie prawa handlowego, podział majątku może nastąpić bądź przez wypłatę wspólnikom przypadających im z tytułu likwidacji kwot w pieniądzu, bądź przez przydzielenie poszczególnych przedmiotów majątkowych zlikwidowanej spółki.

Należy przy tym podkreślić, że ustawodawca nie różnicuje sposobu opodatkowania przychodów uzyskanych w związku z likwidacją majątku spółki w zależności od tego czy wypłacane są środki pieniężne, czy też zwrot następuje w formie niepieniężnej.

W tym miejscu należy przejść na grunt ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361, z późn. zm.).

Zgodnie z przepisem art. 9 ust. 1 ww. ustawy, opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wszelkiego rodzaju dochody, z wyjątkiem dochodów wymienionych w art. 21, 52, 52a i 52c oraz dochodów, od których na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku.

Stosownie do treści art. 10 ust. 1 pkt 3 cytowanej ustawy, jednym ze źródeł przychodów jest pozarolnicza działalność gospodarcza.

W myśl art. 8 ust. 1 ww. ustawy, przychody z udziału w spółce niebędącej osobą prawną, ze wspólnej własności, wspólnego przedsięwzięcia, wspólnego posiadania lub wspólnego użytkowania rzeczy lub praw majątkowych u każdego podatnika określa się proporcjonalnie do jego prawa do udziału w zysku (udziału) oraz, z zastrzeżeniem ust. 1a, łączy się z pozostałymi przychodami ze źródeł, z których dochód podlega opodatkowaniu według skali, o której mowa w art. 27 ust. 1. W przypadku braku przeciwnego dowodu przyjmuje się, że prawa do udziału w zysku (udziału) są równe. Zgodnie natomiast z art. 8 ust. 2 pkt 1 ww. ustawy, zasady wyrażone w ust. 1 stosuje się odpowiednio do rozliczania kosztów uzyskania przychodów, wydatków niestanowiących kosztów uzyskania przychodów i strat.

Stosownie do art. 5b ust. 2 ww. ustawy, jeżeli pozarolniczą działalność gospodarczą prowadzi spółka niebędąca osobą prawną, przychody wspólnika z udziału w takiej spółce, określone na podstawie art. 8 ust. 1, uznaje się za przychody ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3.

Z opisu sprawy wynika, że Wnioskodawca jest jednym z trzech wspólników spółki jawnej. Każdy ze wspólników posiada 1/3 udziału w jej zyskach. W 2014 roku spółka ta nabyła 100% udziałów w spółce kapitałowej – spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Majątek spółki kapitałowej składa się główne z hali magazynowej wraz z gruntem, na którym jest posadowiona.

Planowana jest likwidacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W ramach likwidacji majątek tej spółki nie będzie sprzedawany lecz przejdzie na własność spółki jawnej. W składzie wspólników spółki jawnej nie są planowane żadne zmiany; zakładane jest, że Wnioskodawca na moment likwidacji ciągle będzie jej wspólnikiem.

W omawianym przypadku należy odnieść się do przepisów dotyczących powstania przychodu z tytułu udziału w zyskach osób prawnych.

Wskazać należy, że zgodnie z przepisem art. 10 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, źródłem przychodów są kapitały pieniężne i prawa majątkowe, w tym odpłatne zbycie praw majątkowych innych niż wymienione w pkt 8 lit. a-c.

Natomiast w świetle art. 17 ust. 1 pkt 4 lit. c) ww. ustawy, za przychody z kapitałów pieniężnych uważa się podział majątku likwidowanej osoby prawnej lub spółki.

W treści art. 24 ust. 5 pkt 3 powoływanej ustawy wskazano, że dochodem (przychodem) z udziału w zyskach osób prawnych jest dochód (przychód) faktycznie uzyskany z tego udziału, w tym także wartość majątku otrzymanego w związku z likwidacją osoby prawnej lub spółki.

Jak stanowi art. 30a ust. 1 pkt 4 tej ustawy, od uzyskanych dochodów (przychodów) pobiera się 19% zryczałtowany podatek dochodowy, z zastrzeżeniem art. 52a, z dywidend i innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych.

Zryczałtowany podatek, o którym mowa w ust. 1 pkt 1-4 oraz pkt 6, 8 i 9, pobiera się bez pomniejszania przychodu o koszty uzyskania, z zastrzeżeniem art. 24 ust. 5 pkt 1 i 4, ust. 5a, 5d i 5e (art. 30a ust. 6 cyt. ustawy).

Jednakże – zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 50a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wolna od podatku dochodowego jest wartość majątku otrzymanego w związku z likwidacją osoby prawnej lub spółki, w części stanowiącej koszt nabycia lub objęcia udziałów (akcji) w tej spółce lub udziałów w zyskach osoby prawnej.

Dyspozycją tego przepisu objęta jest równowartość faktycznie poniesionych przez podatnika, który otrzymuje przysporzenie, wydatków na nabycie lub objęcie udziałów (akcji).

Natomiast w przypadku, gdy udziałowiec nie poniósł wydatków na nabycie bądź objęcie udziałów (akcji), nie ma podstaw do zastosowania omawianego wyżej zwolnienia. Sytuacja taka ma miejsce m.in. gdy udziały w spółce kapitałowej zostały nabyte w drodze darowizny.

Z przytoczonych przepisów wynika, że wartość majątku otrzymanego w związku likwidacją spółki kapitałowej korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 50a ustawy, w części stanowiącej koszt nabycia lub objęcia udziałów (akcji).

Wobec tego różnica pomiędzy wartością majątku otrzymanego w wyniku likwidacji a wydatkami poniesionymi na objęcie lub nabycie udziałów (akcji), których wartość jest zwolniona z podatku, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Mając na uwadze przedstawiony opis zdarzenia przyszłego oraz przytoczone regulacje prawne, należy zauważyć, że przychód Wspólnika (Wnioskodawcy) z tytułu otrzymania w wyniku likwidacji spółki kapitałowej składników majątkowych, należy uznać za przychód z kapitałów pieniężnych, zgodnie z art. 17 ust. 1pkt 4 lit. c) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Przychodem będzie wartość rynkowa otrzymanych przez spółkę jawną w wyniku likwidacji spółki kapitałowej składników majątku.

Wartość majątku otrzymanego w związku z likwidacją spółki kapitałowej będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 50a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w części stanowiącej koszt nabycia udziałów przez spółkę osobową, w wysokości przypadającej na Wnioskodawcę, zgodnie z jego udziałem w zysku spółki osobowej.

Dochód Wspólnika będzie opodatkowany PIT wg stawki 19% - na podstawie art. 30a ust. 1 pkt 4 powołanej ustawy.

W omawianym przypadku zauważyć jednak należy, że ww. składniki majątku otrzymają nie wspólnicy likwidowanej spółki kapitałowej, lecz wspólnicy spółki osobowej (jawnej), która otrzyma składniki majątku w wyniku likwidacji spółki kapitałowej.

W takim zatem przypadku zastosowanie znajdzie art. 8 ust. 1 i ust. 2 powołanej ustawy, co oznacza że przychody i koszty związane z likwidacją spółki kapitałowej będą ustalone dla Wnioskodawcy proporcjonalnie do posiadanego przez niego udziału w zyskach spółki jawnej.

Ponadto, jak wynika z art. 45 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnicy są obowiązani składać urzędom skarbowym zeznanie, według ustalonego wzoru, o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym, w terminie do dnia 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym, z zastrzeżeniem ust. 1aa, 7 i 8.

W omawianym przypadku Wnioskodawca sam dokonuje opodatkowania osiągniętych w wyniku likwidacji spółki kapitałowej dochodów, ponieważ zeznaniami, o których mowa w ust. 1 i ust. 1a pkt 2, nie obejmuje się dochodów opodatkowanych zgodnie z art. 29-30a, z zastrzeżeniem ust. 3c (art. 45 ust. 3 cyt. ustawy).

W myśl art. 45 ust. 3c ww. ustawy, podatnicy, o których mowa w art. 3 ust. 1, są obowiązani wykazać kwoty dochodów (przychodów) określonych w art. 30a ust. 1 pkt 2, 4 lub 5, od których podatek został pobrany zgodnie z art. 30a ust. 2a, w zeznaniu podatkowym, o którym mowa w ust. 1 lub 1a.

Wobec powyższego, Wnioskodawca - wspólnik spółki jawnej otrzymujący składniki majątku w związku z likwidacją spółki kapitałowej, zobowiązany jest złożyć deklarację PIT-38 do właściwego ze względu miejsca zamieszkania urzędu skarbowego oraz uiścić należny podatek w terminie do 30 kwietnia kolejnego roku po likwidacji spółki kapitałowej.

Wobec powyższego, stanowisko Wnioskodawcy należało uznać za prawidłowe.

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.

Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu, ul. Ratajczaka 10/12, 61-815 Poznań, po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację – w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu – do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – Dz. U. z 2012 r., poz. 270, z późn. zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach – art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy), na adres: Izba Skarbowa w Poznaniu, Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Lesznie, ul. Dekana 6, 64-100 Leszno.


doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj