Interpretacja Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie
IPPP2/443-1022/13-2/MM
z 13 grudnia 2013 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA


Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 2 sierpnia 2013r. (data wpływu 23 września 2013r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania właściwej stawki podatku dla dostawy wyposażenia wyrobu medycznego oraz części zamiennych dla wyrobu medycznego (pyt. nr 1-3) – jest nieprawidłowe.


UZASADNIENIE


W dniu 23 września 2013r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania właściwej stawki podatku dla dostawy wyposażenia wyrobu medycznego oraz części zamiennych dla wyrobu medycznego.


W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:


Spółka prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie sprzedaży wyrobów medycznych, w tym przede wszystkim urządzeń stosowanych w onkologii, sprzętu do podawania diet dojelitowych oraz wyrobów stosowanych podczas poboru, preparatyki oraz przechowywania krwi i jej składników. Do dostawy certyfikowanych wyrobów medycznych [„Wyroby medyczne”], które zostały dopuszczone do obrotu na terytorium Polski na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 20 maja 2010r. o wyrobach medycznych (Dz.U. Nr 107, poz. 679 ze zm.) [„Ustawa o wyrobach medycznych”] Spółka stosuje stawkę 8% VAT na podstawie art. 41 ust. 2 w związku z art. 146a pkt 2 ustawy o VAT.


W przyszłości (a w pewnym zakresie również obecnie), Spółka będzie dokonywać dostawy, oprócz Wyrobów medycznych, także wyposażenia dodatkowego, bez którego niemożliwe byłoby uruchomienie tych Wyrobów i uzyskanie wymaganej ich funkcjonalności [„Wyposażenie”] oraz części zamiennych. W związku z powyższym Spółka będzie wykonywać następujące rodzaje transakcji:


  • Dostawa Wyposażenia w ramach dostawy Wyrobu medycznego


Zasadniczo przedmiotem zamówienia realizowanego przez Spółkę będzie dostawa kompletnego Wyrobu medycznego wraz z wszelkimi dodatkowymi urządzeniami niezbędnymi do obsługi i prawidłowego funkcjonowania Wyrobu medycznego. Wyposażenie Wyrobu medycznego samo w sobie nie podlega obowiązkowi certyfikowania na zasadach przewidzianych w Ustawie o wyrobach medycznych. Niezbędne Wyposażenie poszczególnych wyrobów medycznych mogą stanowić np. komputery,

doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj