Interpretacja Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy
ITPP1/443-801/13/MN
z 12 listopada 2013 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA


Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 8 sierpnia 2013 r. (data wpływu 13 sierpnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu wykazywania na paragonie fiskalnym nazwy towaru oraz braku konieczności wymiany stosowanych kas rejestrujących na nowe - jest prawidłowe.


UZASADNIENIE


W dniu 13 sierpnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu wykazywania na paragonie fiskalnym nazwy towaru oraz braku konieczności wymiany stosowanych kas rejestrujących na nowe.


W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.


Prowadzi Pani działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży towarów w kiosku typu ruch (sprzedaż okienkowa). W swojej działalności każdego dnia otrzymuje Pani gamę towarów i prasy w zależności od zapotrzebowania i preferencji klienta. Jest to towar bardzo zróżnicowany i drobiazgowy w niewielkich ilościach z ogromną codzienną rotacją towaru. Każdego dnia otrzymuje Pani również prasę. Są to tytuły stałe to znaczy prasa codzienna, ale i dużo prasy kolorowej, naukowej i technicznej, której tytuły często ulegają rotacji pod względem tytułów i cen. Moja oferta sprzedaży prasy to około 750 tytułów prasowych. Ewidencję sprzedaży prowadzi Pani przy użyciu kasy fiskalnej. Na paragonie fiskalnym jest uwidoczniona nazwa towaru, określająca grupę asortymentową bez podziału na nazwy poszczególnych podgrup- gatunków, a podporządkowana odpowiedniej stawce podatkowej, np.: papierosy, prasa, przybory do golenia, odświeżacze powietrza, długopisy, pasty do zębów itp. Jako przykład prowadzonych symboli ujętych na kasie fiskalnej przytacza Pani: prasa 8%, prasa 5%, prasa 23%, prezerwatywy, chrupki,

doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj