Interpretacja Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi
IPTPP4/443-602/13-4/ALN
z 12 listopada 2013 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 16 sierpnia 2013 r. (data wpływu do Izby Skarbowej w Łodzi) uzupełnionym pismem z dnia 23 października 2013 r. (data wpływu do Izby Skarbowej w Łodzi 24 października 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu oznaczania sprzedawanych towarów na paragonach fiskalnych jest:

  • nieprawidłowe w części dotyczącej sposobu oznaczania na paragonach fiskalnych nazw: prasa i rajstopy damskie,
  • prawidłowe w części dotyczącej sposobu oznaczania na paragonach fiskalnych pozostałych towarów wymienionych w opisie zdarzenia przyszłego.

UZASADNIENIE

W dniu 16 sierpnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowania nazw towarów na paragonach fiskalnych.

Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 23 października 2013 r. (data wpływu do Izby Skarbowej w Łodzi 24 października 2013 r.) w zakresie doprecyzowania zdarzenia przyszłego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Kiosk handlowy z następującym asortymentem:

  • prasa około 400 tytułów
  • bilety x - 6 rodzajów
  • papierosy - 70 rodzajów,
  • art. chemiczne - 70 rodzajów,
  • pozostałe artykuły np. szkolne, spożywcze, przemysłowe - około 50 rodzajów.

Łącznie ponad 600 różnych towarów w ciągłej sprzedaży.

Kiosk dysponuje kasą fiskalną X, która wedle specyfikacji technicznej może pomieścić kody wraz z nazwami dla maksymalnie 500 towarów.

Aktualnie kasa wykorzystuje 25 kodów dla poszczególnych grup towarowych:

  • dla prasy 3 kody: 5%, 8%, 23% VAT,
  • dla biletów 1 kod: 8% VAT,
  • na papierosy 1 kod: 23% VAT,
  • różne 15 kodów: 23% VAT,
  • różne 4 kody: 8% VAT,
  • różne 1 kod: 5% VAT.

W uzupełnieniu do wniosku z dnia z dnia 23 października 2013 r. (data wpływu do Izby Skarbowej w Łodzi 24 października 2013 r.) Wnioskodawca wskazał poniższą listę kodów z kasy fiskalnej:

Liczba porządkowa Nazwa towaru widoczna na paragonie Rodzaj asortymentu


<

doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj