Interpretacja Urzędu Skarbowego Wrocław-Fabryczna
PP 443-100/2003
z 25 listopada 2003 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
Sygnatura
PP 443-100/2003
Data
2003.11.25



Autor
Urząd Skarbowy Wrocław-Fabryczna


Temat
(Podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy) --> Podatek od towarów i usług


Słowa kluczowe
ewidencja podatku od towarów i usług
kasa rejestrująca
solaria
usługi kosmetyczne


Pytanie podatnika
Dotyczy obowiązku stosowania kasy fiskalnej przy wykonywaniu usług kosmetycznych oraz solarium?


Odpowiadając na pismo, stosownie do zapisu art. 14 ust. 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), w sprawie interpretacji przepisów o podatku od towarów i usług, wyjaśnia co następuje:
W myśl art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.), podatnicy sprzedający towary i świadczący usługi, w tym również w zakresie handlu i gastronomii, na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w formie indywidualnych gospodarstw rolnych, są obowiązani do prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących.
Na podstawie § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z 23.12.2002 r. w sprawie kas rejestrujących, do dnia 31 grudnia 2004 r., z obowiązku ewidencjonowania zostali zwolnieni podatnicy sprzedający towary lub usługi wymienione w poz. 1–46 załącznika nr 1 do rozporządzenia, jeżeli w poprzednim roku podatkowym udział obrotów ze sprzedaży tych towarów lub usług w obrotach ogółem podatnika z tytułu działalności wymienionej w art. 29 ust. 1 ustawy, był większy niż 70%.
Zatem, jeśli strona wykonuje usługi kosmetyczne o symbolu PKWiU 93.02, wymienione w poz. 41 załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Finansów oraz spełnia warunki określone w w/cyt. przepisie rozporządzenia Ministra Finansów z 23.12.2002 r., czyli jeżeli w poprzednim roku podatkowym udział obrotów ze sprzedaży ww. usługi w obrotach ogółem był większy niż 70%, wówczas korzysta ze zwolnienia od ewidencjonowania za pomocą kas fiskalnych do 31 grudnia 2004 r.
Nadmienia się, że zwolnienie powyższe traci moc po upływie dwóch miesięcy, licząc od końca pierwszego półrocza danego roku, w którym obowiązuje zwolnienie, jeżeli w okresie tego półrocza udział obrotów ze sprzedaży towarów i usług zwolnionych z ewidencjonowania, wymienionych w poz. 1–46 do rozporządzenia ww. usługi w obrotach ogółem, z tytułu działalności wymienionej w art. 29 ust. 1 ustawy będzie równy lub niższy niż 70%.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj