Interpretacja Urzędu Skarbowego w Płocku
UPO/VAT-443/242/04/DC
z 29 września 2004 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
Sygnatura
UPO/VAT-443/242/04/DC
Data
2004.09.29



Autor
Urząd Skarbowy w Płocku


Temat
Podatek od towarów i usług --> Procedury szczególne --> Szczególne procedury w zakresie dostawy towarów używanych, dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich i antyków


Słowa kluczowe
podatek od towarów i usług
Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług (PKWiU)


Pytanie podatnika
Proszę o wyjaśnienie pojęcia zawartego w art. 120 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od towarów i usług - „ręcznie zdobione artykuły wyprodukowane”. Zajmuję się ręcznym zdobieniem szkła i ceramiki. Uważam, iż wykonywane przeze mnie wyroby mieszczą się w katalogu prac wymienionych w cytowanym przepisie.


Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega odpłatna dostawa towarów. W myśl art. 2 pkt 6 ustawy przez towary rozumie się rzeczy ruchome (...), które wymienione są w klasyfikacjach wydanych na podstawie przepisów o statystyce publicznej. Również powołany przez Panią przepis odnosi się do klasyfikacji towarów.Zgodnie z art. 120 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy przez dzieła sztuki rozumie się • Obrazy, kolaże i podobne tablice, malowidła oraz rysunki wykonane w całości przez artystę, inne niż plany i rysunki dla celów architektonicznych, inżynieryjnych, przemysłowych, handlowych, topograficznych i im podobnych, ręcznie zdobione artykuły wyprodukowane, scenografię teatralną, tkaniny do wystroju pracowni artystycznych lub im podobne wykonane z malowanego płótna (PKWiU 92.31.10 – 00.1).

Zgodnie z Polską Klasyfikacją Wyrobów i Usług pod symbolem PKWiU 92.31.10-00.1 określono obrazy, rysunki, pastele, grafiki, plakaty, druki reklamowe wykonane ręcznie, gdzie indziej nie sklasyfikowane, kolaże i podobne płyty dekoracyjne.

Jednocześnie nadmieniamy, iż Naczelnik Urzędu Skarbowego nie jest organem uprawnionym do wydawania opinii klasyfikacyjnej. W związku z powyższym w tym celu należy się zwrócić do właściwego organu statystycznego, który na podstawie przedstawionej dokumentacji ustali właściwe PKWiU dla określonego towaru i sklasyfikuje wykonane przez Panią wyroby. Właściwym organem do udzielania opinii klasyfikacyjnych jest Urząd Statystyczny w Łodzi, Ośrodek Interpretacji Standardów Klasyfikacyjnych, ul. Suwalska 29, 93-176 Łódź. W przypadku sklasyfikowania ich pod symbolem PKWiU 92.31.10-00.1 będą się one mieściły w normie prawnej określonej w art. 120 ust. 1 pkt 1 lit. a) ww. ustawy o podatku od towarów i usług.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj