Interpretacja Urzędu Skarbowego w Radzyniu Podlaskim
PP3/443-29/04
z 5 października 2004 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
Sygnatura
PP3/443-29/04
Data
2004.10.05



Autor
Urząd Skarbowy w Radzyniu Podlaskim


Temat
Podatek od towarów i usług --> Odliczenie i zwrot podatku. Odliczanie częściowe


Słowa kluczowe
drogi
remont środka trwałego
roboty budowlano-montażowe
rozliczanie podatku od towarów i usług
ulepszenie środka trwałego


Pytanie podatnika
Pytanie Podatnika dotyczy udzielenia informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w odniesieniu do rozliczenia podatku naliczonego w podatku od towarów i usług z tytułu zakupu usług i materiałów związanych z budową ogrodzenia i drogi dojazdowej do zakładu oraz remontem i unowocześnienim pomieszczeń zakładu.


Działając na podstawie art.14a § 1 i § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (Dz.U.Nr 137, poz.926 ze zm.) w związku z pismem z dnia 20.09.2004 r. (wpływ do US 21.09.2004 r.) w sprawie udzielenia informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w odniesieniu do rozliczenia podatku naliczonego w podatku od towarów i usług z tytułu zakupu usług i materiałów związanych z budową ogrodzenia i drogi dojazdowej do zakładu oraz z remontem i unowocześnieniem pomieszczeń zakładu informuję:

Z treści zapytania wynika, że wykonuje (wykonał) Pan inwestycje polegające na budowie ogrodzenia wokół zakładu, utwardzeniu dojazdu do zakładu oraz remoncie i unowocześnieniu pomieszczenia pomieszczeń zakładu. Zdaniem Pana jest Pan uprawniony do odliczenia podatkunaliczonego od zakupu materiałów i usług wykorzystanych (wykorzystywanych) do wyżej wymienionych robót.

Zgodnie z art.86 ust.1 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (Dz.U.Nr 54, poz. 535) w zakresie, w jakim towary i usługi wykorzystywane są do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi, o którym mowa w art.15, przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, z zastrzeżeniem art. 114, art. 119, ust. 4, art. 120, ust. 17 i 19 oraz art. 124. Z treści cytowanego przepisu wynika, że aby podatnik nabył uprawnienie do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego koniecznym jest by był podatnikiem w rozumieniu art.15 ustawy o VAT, tzn. wykonującym samodzielnie działalność gospodarczą, zakupione towary i usługi były wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, nie były związane z usługami taksówek osobowych, usługami turystycznymi, dostawą dzieł sztuki, towarów używanych opodatkowanych w systemie marży oraz nabycia złota inwestycyjnego.

Spełnianie powyższych warunków upoważnia Pana do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, od zakupu materiałów i usług związanych z wymienionymi w piśmie inwestycjami.

Niniejszej interpretacji udzielono w oparciu o stan faktyczny podany we wniosku oraz według stanu prawnego obowiązującego w dniu datowania pisma.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj