Interpretacja Izby Skarbowej w Krakowie
PP-2/005/2/1137/04/S
z 28 września 2004 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
Sygnatura
PP-2/005/2/1137/04/S
Data
2004.09.28



Autor
Izba Skarbowa w Krakowie


Temat
Podatek od towarów i usług --> Wysokość opodatkowania --> Stawki --> Stawki podatku


Słowa kluczowe
stawki podatku
wyroby wiklinowe


Pytanie podatnika
Według jakiej stawki podatku należy opodatkować wyroby z wikliny (PKWiU 20.52.15-70.60)?


dotyczy: pisma Dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie z dnia 14.07.2004 r., nr PP-2/005/2/1137/04 w sprawie stawki podatku dla dostawy wyrobów z wikliny (PTWiU20.52.15-70.60) posiadających atest Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej Fundacji „Cepelia".

Dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie prostuje ocenę prawną zawartą w ww.piśmie:

Na podstawie art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz. 535) wyroby z wikliny (PKWiU 20.52.15-70.60), posiadające atest Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej, dzialającej na podstawie uchwały Zarządu Fundacji „Cepelia" Polska Sztuka i Rękodzieło - podlegają opodatkowaniu wedlug stawki podatku w wysokości 22%.

Opodatkowaniu wedlug 7% stawki podatku podlegają jedynie te wyroby sztuki ludowej oraz rękodzieła i rzemiosła ludowego i artystycznego, które klasyfikowane są wg. PKWiU do grupowań wyrobów wymienionych odpowiednio w pozycjach od 110 do 128 załącznika nr 3 do ww. ustawy o VAT oraz nazwą odpowiadają nazwie towarów wymienionych w tych pozycjach.Wyroby wiklinowe jako nie wymienione z nazwy w pozycjach od 110 do 128 załącznika nr 3 do ww. ustawy o VAT - nie podlegają opodatkowaniu weług obniżonej stawki podatku.

Jednocześnie Dyrektor Izby Skarbowej przeprasza za błędną informacjęl z, dnia 14.07.2004 r. wynikłą z nieznajomości stanowiska Ministra Finansów w sprawie wysokości stawki podatku dla wyrobów z wikliny, w chwili udzielania ww. informacji.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj