Interpretacja Urzędu Skarbowego Kraków-Nowa Huta
PP-2/433/GM/6/03
z 27 listopada 2003 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
Sygnatura
PP-2/433/GM/6/03
Data
2003.11.27



Autor
Urząd Skarbowy Kraków-Nowa Huta


Temat
(Podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy) --> Podatek od towarów i usług --> Zwrot różnicy podatku


Słowa kluczowe
zwrot bezpośredni
zwrot różnicy podatku


Pytanie podatnika
W jakiej wysokości przysługuje kwota zwrotu różnicy podatku od towarów i usług w sytuacji, gdy przed dniem złożenia deklaracji VAT-7 podatnik w całości uregulował należności za wszystkie faktury zakupu wykazane w przedmiotowej deklaracji VAT-7?


Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków - Nowa Huta, w odpowiedzi na pismo - zapytanie Spółki z dnia 29.10.2003 r. (data wpływu 03.11.2003 r., uzupełnione w dniu 05.11.2003 r.), działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) informuje, iż:

Zgodnie z art. 21 ust. 2 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) podatnikom dokonującym sprzedaży towarów opodatkowanych w całości lub części, stawką niższą niż określona w art. 18 ust. 1, przysługuje prawo do zwrotu z urzędu skarbowego różnicy podatku, o której mowa w ust. 1, z zastrzeżeniem ust. 2a i 4.

Kwota zwrotu, o której mowa powyżej - stosownie do art. 21 ust. 2a ww. ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym - nie może być wyższa od kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur, z których należności zostały w całości uregulowane, oraz z dokumentów celnych, jeżeli podatek z nich wynikający został zapłacony.

W przedmiotowym piśmie przedstawiano sytuację, w której przed dniem złożenia deklaracji Spółka uregulowała w całości należności za wszystkie faktury zakupu wykazane w przedmiotowej deklaracji, w tym uregulowała również faktury zakupu składające się na kwotę z przeniesienia z poprzedniego miesiąca rozliczeniowego.

W świetle powyższego - przy zachowaniu ograniczenia wynikającego z art. 21 ust. 4 ww. ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym - stanowisko Spółki przedstawione w przedmiotowym piśmie (tabela wersja I) jest prawidłowe.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj