Interpretacja Urzędu Skarbowego w Krośnie
Pdf-415/18/2005
z 21 kwietnia 2005 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Sygnatura
Pdf-415/18/2005
Data
2005.04.21



Autor
Urząd Skarbowy w Krośnie


Temat
Podatek dochodowy od osób fizycznych --> Zryczałtowany podatek dochodowy --> Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych --> Rodzaje działalności


Słowa kluczowe
dowody wewnętrzne
dowód zakupu
zakup towarów


Pytanie podatnika
dotyczy możliwości ewidencjonowania zakupu towarów poprzez sporządzanie dowodu wewnętrznego zawierającego opis tych towarów


Naczelnik Urzędu Skarbowego w Krośnie, działając na podstawie art. 14a § 1 oraz § 4 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60), po rozpatrzeniu pana wniosku z dnia 15.03.2005 r., uzupełnionego następnie w dniu 30.03.2005 r. w sprawie udzielenia interpretacji odnośnie możliwości ewidencjonowania zakupu towarów poprzez sporządzanie dowodu wewnętrznego zawierającego opis tych towarów, stwierdza, że przedstawione we wniosku stanowisko jest prawidłowe.

Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że prowadzi pan działalność gospodarczą w zakresie handlu używanymi rzeczami z branży AGD i RTV, opodatkowaną zryczałtowanym podatkiem dochodowym, a ponadto w ramach tej samej działalności nosi się pan z zamiarem zbierania różnych uszkodzonych artykułów z tej samej branży, wystawianych na ulicy w Niemczech, a następnie ich sprzedaży - na które to nie będzie możliwości posiadania faktury.

Artykuł 4 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 20.11.1998 r. (Dz. U. Nr 144 poz. 930 ze zm.) o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne reguluje, co może stanowić dowód zakupu - otrzymane faktury, rachunki, paragony, dowody wewnętrzne zawierające opis otrzymanych towarów. Tak więc opierając się o przedstawiony stan faktyczny i obowiązujący stan prawny postanowiono jak w sentencji.

Powyższa interpretacja:

  • dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia tego zdarzenia, traci swoją moc z chwilą zmiany przepisów jej dotyczących,
  • nie jest wiążąca dla podatnika /płatnika/inkasenta/następcy prawnego podatnika/osoby trzeciej odpowiedzialnej za zaległości podatkowe, wiąże natomiast właściwe dla wnioskodawcy organy podatkowe i organy kontroli skarbowej.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj