Interpretacja Urzędu Skarbowego w Nowej Soli
IV/443-art.14O.p./15/14/05
z 15 marca 2005 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Sygnatura
IV/443-art.14O.p./15/14/05
Data
2005.03.15



Autor
Urząd Skarbowy w Nowej Soli


Temat
Podatek od towarów i usług


Słowa kluczowe
łowiectwo
polowania
stawki podatku


Pytanie podatnika
Jaka jest stawka podatku VAT na poroża byka, porostki kozła, oręż dzika?


P O S T A N O W I E N I E

Na podstawie przepisu art. 14a § 1, § 3 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60) w podanym stanie faktycznym sprawy, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowej Soli na wniosek Podatnika z dnia 21.02.2005r. (data wpływu), uzupełniony w dniu 25.02.2005r., w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w zakresie pytania przedstawionego w piśmie w stanie faktycznym sprawy, dotyczącego stawki podatku VAT na poroża byka, porostki kozła, oręż dzika uznaje stanowisko Podatnika za prawidłowe.

U Z A S A D N I E N I E

W dniu 21.02.2005r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Nowej Soli złożone zostało zapytanie w sprawie obowiązującej stawki VAT na poroże byka, porostki kozła oraz oręż dzika pozyskane przez myśliwych dewizowych. W dniu 25.02.2005r. Strona złożyła uzupełnienie do wniosku, w którym wskazała, że poroża, oręż i porostki zostały sklasyfikowane wg PKWiU 15.11.40-00.50 i stawka podatku VAT wynosi 3%.

Odpowiadając w trybie art. 14a § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa, na powyższe zapytanie złożone w dniu 21.02.2005r., dotyczące udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w sprawie, w której nie toczy się postępowanie podatkowe, kontrola podatkowa, ani postępowanie przed sądem administracyjnym, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowej Soli wyjaśnia.

Zgodnie z art. 146 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) w okresie od dnia przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej do dnia 30 kwietnia 2008r. stosuje się stawkę w wysokości 3% w odniesieniu do czynności, o których mowa w art. 5, których przedmiotem są towary i usługi wymienione w załączniku nr 6 do ustawy, z wyłączeniem wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i eksportu towarów. W załączniku nr 6, pod poz. 17 ustawodawca wymienił towary o symbolu PKWiU ex 15.11.4 "Odpady zwierzęce, niejadalne, z wyłączeniem produktów ubocznych garbarń". Oznacza to, że w okresie od 1 maja 2004r. do 30 kwietnia 2008r. sprzedaż poroża, porostków i oręża opodatkowana jest stawką podatku VAT 3%.

Powyższej interpretacji udzielono w oparciu o przedstawiony stan faktyczny oraz o obowiązujące na dzień jej datowania przepisy prawa. Niniejsza interpretacja nie jest wiążąca dla podatnika, wiąże natomiast organ podatkowy i organ kontroli skarbowej do czasu jej zmiany lub uchylenia.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj