Interpretacja Urzędu Skarbowego w Zgierzu
III/443-88/05
z 27 października 2005 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Sygnatura
III/443-88/05
Data
2005.10.27



Autor
Urząd Skarbowy w Zgierzu


Temat
Podatek od towarów i usług


Słowa kluczowe
deklaracje
właściwość urzędu skarbowego


Pytanie podatnika
Jaki organ podatkowy jest właściwy dla rozliczeń dokonywanych przez Podatnika w zakresie podatku od towarów i usług?


Wnioskiem z dnia 20.09.2005r. (uzupełnione w dniu 27.09.2005r.) Podatnik zwrócił się z zapytaniem dotyczącym organu podatkowego: który organ jest właściwy dla rozliczeń dokonywanych przez Podatnika w zakresie podatku od towarów i usług.

Jak wynika z treści pisma w sprawie udzielenia interpretacji Strona prowadzi działalność gospodarczą od miesiąca grudnia 2001r. i obecnie zajmuje się budową obiektów mieszkalnych w Zgierzu, usługami budowlanymi w Warszawie, Łodzi i Gdańsku.

Siedziba firmy znajduje się w Łodzi. Stałym miejscem zamieszkania jest Zgierz.Strona składa deklaracje VAT-7 oraz odprowadza należny podatek od towarów i usług do urzędu skarbowego w Zgierzu.

Zdaniem wnioskodawcy organem właściwym dla rozliczeń w zakresie podatku od towarów i usług jest Naczelnik Urzędu skarbowego w Zgierzu.

Na podstawie przepisu art. 3 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z ze zm.) właściwym dla podatnika organem podatkowym jest naczelnik urzędu skarbowego właściwy ze względu na miejsce wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.Jeżeli czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług są wykonywane na terenie objetym zakresem działania dwóch lub więcej urzędów skarbowych, właściwość miejscową ustala się dla osób fizycznych - ze względu na miejsce zamieszkania.

Biorąc powyższe pod uwagę, zgodnie z treścią powołanych przepisów oraz przedstawionym stanem faktycznym tut. organ podatkowy stwierdza, iż organem właściwym dla Podatnika w zakresie rozliczeń podatku od towarów i usług jest Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zgierzu.

Interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia tego zdarzenia.

Stosownie do przepisu 14 b § 1 i § 2 ustawy - Ordynacja podatkowa interpretacja, o której mowa w art. 14 a § 1, nie jest wiążąca dla podatnika, płatnika lub inkasenta. Jeżeli jednak podatnik zastosuje się do tej interpretacji, organ nie może wydać decyzji określającej lub ustalającej ich zobowiązanie podatkowe bez zmiany albo uchylenia postanowienia, o którym mowa w art. 14 a § 4, jeżeli taka decyzja byłaby niezgodna z interpretacją zawartą w tym postanowieniu. Interpretacja jest wiążąca dla organów podatkowych i organów kontroli skarbowej właściwych dla wnioskodawcy i może zostać zmieniona albo uchylona wyłącznie w drodze decyzji, w trybie określonym w § 5 art. 14b.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj