Interpretacja Urzędu Skarbowego w Lubinie
PP.443/1/23/10b/06
z 27 lipca 2006 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Sygnatura
PP.443/1/23/10b/06
Data
2006.07.27



Autor
Urząd Skarbowy w Lubinie


Temat
Ordynacja podatkowa --> Zobowiązania podatkowe --> Terminy płatności --> Odroczenie terminu płatności podatku i rozłożenie zapłaty na raty

Podatek od towarów i usług --> Dokumentacja --> Kasy rejestrujące --> Kasy rejestrujące


Słowa kluczowe
obowiązek instalacji kasy rejestrującej
odroczenie


Pytanie podatnika
Czy istnieje możliwość odroczenia terminu do rozpoczęcia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej?


Obecnie obowiązujące przepisy w sprawie kas rejestrujących unormowane w rozporządzeniu z dnia 20 lutego 2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. Nr 28, poz. 204) zwalniają z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kas rejestrujących do 31.03.2006 r. podatników którzy rozpoczęli działalność gospodarczą w 2005 r. i w trakcie tego roku nie przekroczyli 20.000 zł. obrotu z tytułu sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych.
Zgodnie z art. 48 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa organ podatkowy na wniosek podatnika, w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym może odraczać terminy przewidziane w przepisach prawa podatkowego. Odroczenie terminu następuje na wniosek. Składający wniosek powinien przy tym wskazać swój ważny interes lub też interes publiczny przemawiający za odroczeniem terminu.
Istotą odroczenia terminu jest jego przesunięcie na datę późniejszą niż ta, która wynika z przepisów prawa podatkowego. Dopuszczalne jest jedynie odraczanie terminów, które jeszcze nie upłynęły. Stąd też stosowny wniosek w sprawie odroczenia powinien być złożony przed upływem terminu, którego odroczenie dotyczy.
Zgodnie z art. 14a § 2 ustawy Ordynacja podatkowa, niniejsza interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę oraz stanu prawnego obowiązującego w dacie wydania interpretacji.
Jak stanowi art. 14 § 1 i § 2 ustawy Ordynacja podatkowa interpretacja nie jest wiążąca dla podatnika, płatnika lub inkasenta, wiąże natomiast właściwe organy podatkowe i organy kontroli skarbowej - do czasu jej zmiany lub uchylenia,
Stronie przysługuje prawo wniesienia zażalenia na niniejsze postanowienie do Dyrektora Izby Skarbowej we Wrocławiu Ośr. Zam. w Legnicy, ul. N. Marii Panny 3 w terminie 7 dni od daty doręczenia rozstrzygnięcia. Zażalenie wnosi się za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał postanowienie.
Zażalenie podlega opłacie skarbowej.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj