Interpretacja Urzędu Skarbowego Warszawa-Targówek
1437/ZI/443/307/DJW/06
z 19 września 2006 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Sygnatura
1437/ZI/443/307/DJW/06
Data
2006.09.19



Autor
Urząd Skarbowy Warszawa-Targówek


Temat
Podatek od towarów i usług --> Wysokość opodatkowania


Słowa kluczowe
stawki podatku
usługi rekreacyjne


Pytanie podatnika
Jaka jest obowiązująca stawka podatku VAT na świadczone usługi nauczania Kung Fu.


POSTANOWIENIE


Na podstawie art. 14a, art. 216 §. 1 i § 2 oraz art. 236 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku - Ordynacja podatkowa /Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 z późn. zm./ Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa Targówek


postanawia


uznać stanowisko w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego zawarte we wniosku złożonym dnia 3 sierpnia2006 roku, uzupełnionym dnia 28 sierpnia 2006 roku, za prawidłowe.


UZASADNIENIE


Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że prowadzi Pan działalność gospodarczą w zakresie nauczania praktycznego i teoretycznego Kung Fu. Zajęcia odbywają się na wynajmowanej od szkoły sali gimnastycznej. Usługi te zgodnie z opinią Ośrodka Standardów Klasyfikacyjnych Urzędu statystycznego w Łodzi zostały zaklasyfikowane do grupowania PKWiU 92.62.13-00.00 usługi związane ze sportem pozostałe, gdzie indziej niesklasyfikowane.

Wystąpił Pan z zapytaniem, o obowiązującą stawkę podatku VAT na świadczone przez pana usługi.

Stoi Pan na stanowisku, iż do powyższych zajęć należy stosować stawkę podatku VAT w wysokości 22%.

Biorąc pod uwagę przedstawiony stan faktyczny, w oparciu o obowiązujące przepisy prawa podatkowego Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa Targówek stwierdza, co następuje:

W myśl art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług /Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm./ stawka podatku wynosi 22%, z zastrzeżeniem ust. 2 - 12, art. 83, art.. 119 ust. 7, art. 120 ust. 2 i 3, art. 122 i art. 129 ust. 1.

Na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 1 ustawy o VAT zwalnia się od podatku usługi wymienione w załączniku nr 4 do ustawy.

Zgodnie z poz. 11 załącznika nr 4 zwolnieniu podlegają usługi związane z rekreacją i sportem ( PKWiU ex 92 ) z wyłączeniem usług w zakresie działalności stadionów i innych obiektów sportowych ( PKWiU 92.61 ). Dotyczy to jednak wyłącznie usług związanych z rekreacją i sportem świadczonych przez podmioty, które nie mają jako celu systematycznego dążenia do osiągania zysków, zaś wszelkie zyski, które mimo wszystko osiągną, przeznaczą na utrzymanie lub poprawę świadczonych usług.

Zatem, w myśl wyżej cytowanych przepisów, wnioskodawca prowadzący działalność gospodarczą, ukierunkowaną na systematyczne dążenie do osiągania zysków, w zakresie nauczania praktycznego i teoretycznego Kung Fu winien zastosować do świadczonych przez siebie usług stawkę podatku VAT w wysokości 22%.

Wobec powyższego Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa Targówek postanowił jak w sentencji.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj