Interpretacja Urzędu Skarbowego w Ropczycach
US.PDOF/415/14-1/06
z 7 września 2006 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Sygnatura
US.PDOF/415/14-1/06
Data
2006.09.07



Autor
Urząd Skarbowy w Ropczycach


Temat
Podatek dochodowy od osób fizycznych --> Zryczałtowany podatek dochodowy


Słowa kluczowe
prowadzenie działalności gospodarczej
przerwa w działalności gospodarczej
zawiadomienie


Pytanie podatnika
Czy w okresie od 1.05.2004 r. do 31.05.2005 r. istniał obowiązek informowania urzędu skarbowego o przerwach w wykonywaniu działalności gospodarczej opodatkowanej zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych w przypadku, gdy podatnik dokonywał wyrejestrowania działalności w ZUS na czas określony?


Działając na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), po rozpatrzeniu pana wniosku z dnia 21.07.2006 r. (data wpływu do tut. organu podatkowego 24.07.2006 r.) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w kwestii obowiązku informowania Urzędu Skarbowego o przerwach w wykonywaniu działalności gospodarczej opodatkowanej zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w okresie od 1.05.2004 r. do 31.05.2005 r., Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ropczycach uznaje stanowisko strony przedstawione w przedmiotowym wniosku za prawidłowe.

W dniu 24.07.2006 r. wpłynął do tut. organu podatkowego wniosek podatnika z dnia 21.07.2006 r. w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego z zapytaniem czy podatnik prowadzący działalność gospodarczą opodatkowaną w formie ryczałtu, wyrejestrowując (nie likwidując) ją w ZUS na czas określony od dnia 1.05.2004 r. do 31.05.2005 r. miał obowiązek o tym poinformować właściwy Urząd Skarbowy. Z opisanego stanu faktycznego sprawy wynika, że prowadzi pan działalność gospodarczą opodatkowaną zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych. W okresie od 1.05.2004 r. do 31.05.2005 r., kiedy działalność nie była prowadzona dokonywał pan wyrejestrowania jej w ZUS. Chciałby pan wiedzieć, czy istniał obowiązek zawiadomienia o tym właściwego Urzędu Skarbowego.

Odnosząc się do powyższej kwestii Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ropczycach stwierdza, co następuje:

Przepisy ustaw normujących opodatkowanie prowadzonej przez przedsiębiorców działalności gospodarczej, w tym ustawa z dnia 20.11.1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144, poz. 930 ze zm.) nie nakładała i nie nakłada na przedsiębiorców obowiązku zgłaszania do organu podatkowego przerw w wykonywaniu działalności gospodarczej. W przepisach podatkowych w okresie objętym wnioskiem, jak i w przepisach obecnie obowiązujących nie występują jakiekolwiek regulacje prawne, które nakładałyby na przedsiębiorców taki obowiązek.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj