Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: ewidencja rachunkowa

 

ewidencja rachunkowa 192 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1 2 3 4 5 6 7

2011.11.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1035/11/AK
     ∟Czy do obliczenia wysokości przysługującego Spółce zwolnienia podatkowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 updop oraz w art. 12 i 16 ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych należy brać pod uwagę wartość kwalifikowanych wydatków inwestycyjnych faktycznie poniesionych po dniu uzyskania odpowiednich zezwoleń i w okresie ich ważności?

2011.11.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-699/11-2/MS
     ∟Spółka jest obowiązana do wydzielania w prowadzonej ewidencji rachunkowo-podatkowej dochodów, które podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym (tj. dochody osiągane z działalności prowadzonej poza obszarem SSE lub te osiągane wprawdzie na obszarze SSE ale z działalności niewymienionej w żadnym z zezwoleń) oraz dochodów zwolnionych z opodatkowania (na podstawie obydwu zezwoleń łącznie). Innymi słowy, przez cały okres prowadzenia przez Spółkę działalności na terenie SSE (wynikający z pierwszego i drugiego zezwolenia) Spółka będzie zobowiązana do prowadzenia dwu odrębnych ewidencji dochodów, tj. jednej dla działalności opodatkowanej oraz odrębnej dla działalności zwolnionej z podatku dochodowego. Jednocześnie Spółka podkreśla, że zaprezentowane powyżej podejście znajduje potwierdzenie w dotychczasowej linii interpretacyjnej organów podatkowych.

2011.08.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-241/11-2/MM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości prowadzenia jednej ewidencji rachunkowej dla działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w przypadku posiadania dwóch zezwoleń.

2011.06.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-151/11-2/MM
     ∟1. Czy dla celów obliczenia i zadeklarowania dochodu lub strat z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na terenie SSE na podstawie Pierwszego Zezwolenia oraz na podstawie Drugiego Zezwolenia Spółka powinna prowadzić odrębne ewidencje przychodów umożliwiające odrębne określenie przychodów i kosztów ponoszonych w ramach działalności prowadzonej w Strefie na podstawie tych zezwoleń, w sytuacji, gdy Spółka nie prowadzi działalności poza Strefą?2. Czy prowadząc działalność gospodarczą na terenie SSE na podstawie obydwu zezwoleń Spółka będzie uprawniona do skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania całego dochodu osiągniętego w SSE w ramach limitu zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych wynikającego z Pierwszego Zezwolenia, a po jego wyczerpaniu, w ramach limitu zwolnienia podatkowego wynikającego z Drugiego Zezwolenia?

2011.04.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-46/11-2/MM
     ∟Czy prowadzenie na terenie SSE działalności zwolnionej z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w oparciu o trzy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy skutkuje obowiązkiem po stronie Spółki prowadzenia ewidencji rachunkowej zgodnie z art. 9 ust 1 przywołanej wcześniej ustawy, odrębnie dla każdego z tych zezwoleń? W konsekwencji, czy istnieje obowiązek dodatkowego podziału dochodów z działalności prowadzonej na terenie Strefy w części przypadającej na każde zezwolenie osobno?

2011.03.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-715a/10/MT
     ∟1. Czy prowadzenie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej działalności zwolnionej od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w oparciu o trzy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy, skutkuje po stronie Spółki obowiązkiem prowadzenia ewidencji rachunkowej, zgodnie z art. 9 ust. 1 ww. ustawy, odrębnie dla każdego z tych zezwoleń?2. W konsekwencji, czy istnieje obowiązek dodatkowego podziału dochodów z działalności prowadzonej na terenie Strefy w części przypadającej na każde zezwolenie osobno?

2011.03.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1635/10/MS
     ∟Czy funkcjonowanie magazynu Y, w którym przechowywane są produkty wytworzone przez Spółkę objęte zezwoleniem oraz towary, których sprzedaż nie jest objęta zezwoleniem stanowi prowadzenie działalności gospodarczej poza terenem strefy ekonomicznej, w konsekwencji czego na Spółce nie ciąży obowiązek przeprowadzenia wydzielenia organizacyjnego działalności prowadzonej na terenie SSE?

2011.03.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1634/10/MS
     ∟Czy funkcjonowanie biura X oraz biur handlowych w innych częściach Polski, które obsługują zarówno działalność objętą zwolnieniem jak i opodatkowaną stanowi prowadzenie działalności gospodarczej poza terenem strefy ekonomicznej, w konsekwencji czego na Spółce nie ciąży obowiązek przeprowadzenia wydzielenia organizacyjnego działalności prowadzonej na terenie SSE?

2011.02.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-189/11/SD
     ∟Czy w sytuacji, gdy nie jest konieczne ustalanie przez Spółkę dochodu zwolnionego od podatku z działalności na terenie SSE w podziale na każde z dwóch zezwoleń, na podstawie których działać będzie po połączeniu, to czy prawidłowe będzie dyskontowanie przez Wnioskodawcę całej uzyskanej w tej formie pomocy publicznej:- najpierw na dzień wydania Zezwolenia z 2000 r. (i tym samym wykorzystywanie przez pewien okres po połączeniu dostępnego jeszcze limitu pomocy publicznej wynikającego z kosztów inwestycji poniesionych przez spółkę przejmowaną w ramach Zezwolenia z 2000 r.),- a następnie (tj. po wyczerpaniu przysługującego w ramach Zezwolenia z 2000 r. limitu pomocy publicznej), na dzień wydania drugiego Zezwolenia z 2008 r. ?

2011.02.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1632/10/SD
     ∟Czy po planowanym połączeniu prowadzenie przez Wnioskodawcę na terenie SSE działalności gospodarczej zwolnionej od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie dwóch zezwoleń strefowych, tj. Zezwolenia z 2000 r. i Zezwolenia z 2008 r. rodzi po stronie Wnioskodawcy obowiązek prowadzenia ewidencji rachunkowej zgodnie z art. 9 ust 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, odrębnie dla każdego z tych zezwoleń? W szczególności, czy dla prawidłowego korzystania ze zwolnienia podatkowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o pdop, wymagane jest, aby Wnioskodawca po połączeniu prowadził dodatkową ewidencję dochodów podatkowych osiąganych z działalności prowadzonej na terenie SSE na podstawie tych zezwoleń w taki sposób, aby umożliwiała ona podział tych dochodów na każde zezwolenie osobno.

2011.01.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1499/10/AP
     ∟Czy w sytuacji, w której Spółka, będąca przedsiębiorcą średnim (zarówno w chwili akcesji Polski do UE, jak i obecnie), która posiada dwa zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie SSE, przy czym drugie zezwolenie zostało wydane na rozbudowę istniejącego już zakładu, ma obowiązek dla celów rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych ustalać dochód podlegający zwolnieniu na każde z zezwoleń odrębnie, czy też w świetle art. 7 ust. 3 i 4 ustawy o PDOP wystarczającym jest łączne ustalenie dochodu Spółki uzyskanego na terenie SSE (w ramach obu zezwoleń) i zwolnienie z podatku dochodowego całego dochodu uzyskanego przez Spółkę na terenie strefy do wysokości limitu maksymalnej intensywności pomocy publicznej dla zezwolenia drugiego?

2011.01.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-102/11/AP
     ∟Czy dla celów obliczenia dochodu opodatkowanego (straty podatkowej) oraz dochodu (straty) z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na terenie strefy Spółka może prowadzić jedną ewidencję dla działalności podlegającej zwolnieniu (wspólną dla pierwszego, jak i drugiego Zezwolenia) i odrębną dla działalności podlegającej opodatkowaniu?

2010.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-924/10-2/RS
     ∟Możliwość prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów w związku z prowadzoną pozarolniczą działalnością gospodarczą.

2010.12.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1562/10/AK
     ∟Czy dla celów obliczenia dochodu opodatkowanego (straty podatkowej) oraz dochodu (straty) z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na terenie Strefy, Spółka może prowadzić jedną ewidencję dla działalności podlegającej zwolnieniu (wspólną dla Pierwszego jak i Drugiego Zezwolenia) i odrębną dla działalności podlegającej opodatkowaniu? (pytanie Nr 1)

2010.12.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1145/10/AK
     ∟Czy dla celów obliczenia dochodu opodatkowanego (straty podatkowej) oraz dochodu (straty) z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na terenie Strefy, Spółka może prowadzić jedną ewidencję dla działalności podlegającej zwolnieniu (wspólną dla Pierwszego jak i Drugiego Zezwolenia) i odrębną dla działalności podlegającej opodatkowaniu? (pytanie Nr 1)

2010.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-486a/10/MK
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka powinna dokonywać dyskontowania całej uzyskanej pomocy publicznej (tj. faktycznie otrzymanego zwolnienia podatkowego w na podstawie dwóch zezwoleń tj. Zezwolenia oraz Nowego zezwolenia łącznie), najpierw na dzień uzyskania Zezwolenia, a po wyczerpaniu przysługującego w ramach Zezwolenia limitu pomocy, na dzień wydania Nowego zezwolenia?

2010.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-486/10/MK
     ∟Czy mając na uwadze przedstawione powyżej zdarzenie przyszłe, prowadzenie działalności na terenie SSE zwolnionej na gruncie CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt. 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w oparciu o dwa zezwolenia (Zezwolenie oraz Nowe zezwolenie) na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE rodzi obowiązek po stronie Spółki do prowadzenia ewidencji rachunkowej zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych odrębnie dla każdego z tych zezwoleń, tj. Zezwolenia oraz Nowego zezwolenia? W szczególności, czy istnieje obowiązek dodatkowego podziału dochodów z działalności prowadzonej na terenie SSE w części przypadającej na każde zezwolenie, tj. Zezwolenie oraz Nowe zezwolenie osobno?

2010.11.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1583/10/SD
     ∟Czy Spółka może objąć zwolnieniem dochód z całej działalności podstawowej prowadzonej na terenie SSE, wykorzystując najpierw limit dostępnej pomocy publicznej w ramach pierwszego zezwolenia, a po jego wyczerpaniu (lub po wygaśnięciu pierwszego zezwolenia) limit wynikający z drugiego zezwolenia?

2010.11.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1101/10/SD
     ∟Czy dla celów obliczenia dochodu opodatkowanego (straty podatkowej) oraz dochodu (straty) z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na terenie Strefy Spółka może prowadzić jedną ewidencję dla działalności podlegającej zwolnieniu (wspólną dla Pierwszego, jak i Drugiego Zezwolenia) i odrębną dla działalności podlegającej opodatkowaniu?

2010.11.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1016/10/MS
     ∟Czy dla celów obliczenia dochodu opodatkowanego (straty podatkowej) oraz dochodu (straty) z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na terenie strefy Spółka może prowadzić jedną ewidencję rachunkową dla działalności podlegającej zwolnieniu (wspólną dla Zezwoleń) oraz odrębną dla działalności podlegającej opodatkowaniu?

2010.08.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-256/10/MK
     ∟1. Czy po uzyskaniu nowego zezwolenia i poniesieniu kosztów nowej inwestycji, zgodnie z powyższym rozporządzeniem Rady Ministrowi z dnia 10 grudnia 2008 r., spółce przysługiwać będzie prawo do odliczenia 60% nakładów inwestycyjnych od podatku od osób prawnych generowanego zarówno przez "część" przedsiębiorstwa „M.” Sp. z o.o. działającego na bazie zezwolenia z dnia 14 listopada 2000 r. (które wygaśnie z końcem 2011 r.), jak i przez tę "część" przedsiębiorstwa działającego na podstawie nowego zezwolenia, które spółka dopiero otrzyma? Czy jest zatem możliwe stosowanie powyższego odliczenia od podatku wyliczonego łącznie z dochodu wypracowanego z obu "części" tego samego przedsiębiorstwa?2. Czy Spółka po otrzymaniu nowego zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE i po poniesieniu kosztów inwestycyjnych przed końcem 2011 r. (czyli jeszcze w czasie trwania obecnego zezwolenia z dnia 14 listopada 2000 r.) uzyska prawo do odliczenia 60% poniesionej kwoty nowej inwestycji począwszy od dnia 1 września 2011 r. - tj. po wygaśnięciu 100% zwolnienia od podatku od osób prawnych, czy też nabędzie prawo takiego odliczenia dopiero po wygaśnięciu "starego" zezwolenia z dnia 14 listopada 2000 r. - tj. po 31 grudnia 2011 r.?

2010.06.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-325/10-2/KS
     ∟Pytania dotyczące interpretacji przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm.):a) Czy Spółka ma prawo zaliczyć wydatek na wynajem mieszkania służbowego do kosztów uzyskania przychodu na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?b) Czy Spółka musi dokumentować w sposób szczególny każdy nocleg pracowników w mieszkaniu służbowym, czy też ma możliwość wyboru sposobu dokumentowania zdarzeń w sposób standardowy (np. poprzez polecenia wyjazdu służbowego lub opis na fakturze wynajmu mieszkania)?

2010.06.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-447/10/SD
     ∟Czy prowadzenie na terenie SSE działalności zwolnionej z pdop, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o pdop, w oparciu o trzy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy skutkuje obowiązkiem po stronie Spółki prowadzenia ewidencji rachunkowej zgodnie z art. 9 ust ustawy o pdop, odrębnie dla każdego z tych zezwoleń? W konsekwencji, czy istnieje obowiązek dodatkowego podziału dochodów z działalności prowadzonej na terenie Strefy w części przypadającej na każde zezwolenie?

2010.03.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-856/09-2/DG
     ∟moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zaniechaną inwestycję

2010.03.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1520/09/MO
     ∟Czy dla celów obliczenia dochodu opodatkowanego (straty podatkowej) oraz dochodu (straty) z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na terenie Strefy Spółka może prowadzić jedną ewidencję dla działalności podlegającej zwolnieniu (wspólną dla Pierwszego, jak i Drugiego Zezwolenia) i odrębną dla działalności podlegającej opodatkowaniu, a w konsekwencji czy Spółka może objąć zwolnieniem dochód z całej Działalności Podstawowej prowadzonej na terenie SSE, wykorzystując najpierw limit dostępnej pomocy publicznej w ramach Pierwszego Zezwolenia, a po jego wyczerpaniu (lub po wygaśnięciu Pierwszego Zezwolenia) - limit wynikający z Drugiego Zezwolenia?

2010.02.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-959/09-2/KS
     ∟możliwość prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów

2009.11.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-944/09-3/AMN
     ∟Czy zgodnie z treścią art. 24a ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (j. t. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.), w zw. z art. 2 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (j. t. Dz. U. z 2002 r. Nr 76, poz. 694 ze zm.), a to w związku z art. 5 pkt 2 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (j. t. Dz. U. z 2007, Nr 155, poz. 1059 ze zm.), a to w związku z art. 10, art. 12, art. 43 i pośrednio art. 49 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską Wnioskodawca może prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów w celu ustalenia przychodów i kosztów prowadzonej działalności i w celu ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym w sposób określony w art. 30c updof.?

2009.11.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-987/09/MS
     ∟Czy pisemne uznanie reklamacji i w związku z tym przelanie kwoty wynikającej z kosztorysu na konto bankowe właściciela jest wystarczające do zaliczenia tego wydatku do kosztów podatkowych, czy też konieczne jest potwierdzenie kosztów naprawy elewacji przez właściciela odpowiednimi dokumentami (faktury, rachunki od wykonawców robót naprawczych)?

2009.09.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-436/09-2/JG
     ∟Czy Wspólnota Mieszkaniowa winna prowadzić dwie osobne księgi rachunkowe, jedną dotyczącą opłat za części wspólne, drugą dotyczącą lokali właścicieli nieruchomości oraz czy sprawozdanie finansowe może zawierać łączne dane?

2009.08.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-596/09/AM
     ∟ustalenie czy Wnioskodawca, w związku z realizacją nowej inwestycji na podstawie Zezwolenia II, na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej, będzie uprawniona do zsumowania kwot zwolnień podatkowych przysługujących mu w odniesieniu do wydatków inwestycyjnych poniesionych na podstawie Zezwolenia I i Zezwolenia II i zastosowania tak obliczonego limitu zwolnienia podatkowego do całości dochodu uzyskanego z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie tych zezwoleń

1 2 3 4 5 6 7

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj