Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: wyroby spirytusowe

 

wyroby spirytusowe 6 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1

2018.12.04 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB3-3.4013.244.2018.1.JS
     ∟możliwość zdjęcia znaków akcyzy w podmiocie zagranicznym w związku ze zmianą przeznaczenia wyrobów akcyzowych, bez uzyskania zgody właściwego naczelnika urzędu skarbowego

2009.04.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-94/09-4/SM
     ∟obrót wyrobami spirytusowymi z naniesionymi starymi znakami akcyzy

2009.03.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-263/08-2/SM
     ∟obrót wyrobami spirytusowymi z naniesionymi starymi znakami akcyzy

2009.02.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1699/08-3/MS
     ∟Czy w związku z wniesieniem przez Spółkę wkładu niepieniężnego do Spółki Osobowej powstanie dla Spółki przychód zgodnie z ustawą o PDOP? Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, dla celów rozliczenia podatkiem dochodowym od osób prawnych wspólnika (Spółki), Prawa nabyte przez Spółkę Osobową jako wkład niepieniężny powinny stanowić wartości niematerialne i prawne podlegające amortyzacji? Niniejsze pytanie nr 2 dotyczy wyłącznie Praw a nie Innych Składników. Jak dla celów podatku dochodowego od osób prawnych należy określić wartość początkową Praw wniesionych przez Spółkę do Spółki Osobowej, która będzie podstawą dokonywania podatkowych odpisów amortyzacyjnych? Niniejsze pytanie nr 3 dotyczy wyłącznie Praw a nie Innych Składników. Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane zgodnie z art. 16m ustawy o PDOP od wartości początkowej Praw wniesionych do Spółki Osobowej i dotyczących znaków towarowych, wzorów przemysłowych (zdobniczych) lub utworów oddanych przez Spółkę Osobową do używania stanowią koszt uzyskania przychodu Spółki w części odpowiadającej jej udziałowi w zyskach Spółki Osobowej? (przy założeniu, iż nie zachodzi sytuacja, w której zgodnie z przepisami rozdziału 4a ustawy O PDOP odpisów amortyzacyjnych dokonywałby korzystający) Jak należy ustalić koszt uzyskania przychodu Spółki w przypadku sprzedaży przez Spółkę Osobową wniesionych do niej Praw? Niniejsze pytanie nr 5 dotyczy wyłącznie Praw a nie Innych Składników.

2008.08.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-716/08/BM
     ∟czy dodatkowe wynagrodzenie jest czynnością opodatkowaną podatkiem VAT

2005.02.09 - Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu - ZP/443-752/04
     ∟Spółka zwraca się z prośbą o wyjaśnienie, czy dostawy wyrobów alkoholowych na pokłady statków i samolotów z przeznaczeniem ich do bezpośredniej konsumpcji przez podróżnych podczas trwania podróży w rejsach międzynarodowych korzystają z preferencyjnej stawki 0% VAT na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 10 i 18 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?Spółka zwraca się z prośbą o wyjaśnienie, czy dostawy wyrobów alkoholowych na pokłady statków i samolotów z przeznaczeniem ich do bezpośredniej konsumpcji przez podróżnych podczas trwania podróży w rejsach międzynarodowych korzystają z preferencyjnej stawki 0% VAT na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 10...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj