Interpretacje do przepisu
art. 90b pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


1/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 90b pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług

1

2014.10.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-752/14-2/KT
     ∟W przypadku sprzedaży przez Spółkę pojazdów samochodowych (o wartości początkowej przekraczającej 15.000 zł) po dniu 31 marca 2014 r., która ma miejsce w okresie 60 miesięcy licząc od miesiąca, w którym pojazdy te zostały nabyte - Wnioskodawca będzie uprawniony do dokonania korekty kwoty podatku naliczonego odliczonej przy nabyciu tych samochodów, a podstawą do dokonania korekty w opisanej sytuacji będzie art. 11 ust. 2 ustawy zmieniającej w powiązaniu z art. 90b ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług. Korekty dokonuje się w deklaracji za okres rozliczeniowy, w którym nastąpiła zmiana przeznaczenia pojazdu (w tym przypadku sprzedaż), w kwocie proporcjonalnej do pozostałego okresu korekty, stosownie do art. 90b ust. 4 ustawy.

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj