Interpretacje do przepisu
art. 9 pkt 11 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


492/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 9 pkt 11 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

2015.08.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-2-1/4514-62/15/AD
     ∟skutki podatkowe przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową

2015.07.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-223/15-4/MZ
     ∟Biorąc powyższe pod uwagę należy stwierdzić, że przyjmując za Wnioskodawcą, że w wyniku przekształcenia SKA w inną spółkę osobową (spółkę komandytową/spółkę jawną) wartość majątku wniesionego do spółki komandytowej nie będzie wyższa od wartości majątku uprzednio podlegającego opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w SKA przed przekształceniem - przekształcenie spółki komandytowo -akcyjnej w inną spółkę osobową nie będzie powodowało powstania obowiązku podatkowego w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych.

2015.07.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-2-1/4514-10/15/DP
     ∟Czy w przypadku przekształcenia Wnioskodawcy w Spółkę osobową opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych podlegać będzie różnica pomiędzy wartością wkładów wniesionych do Spółki osobowej (tj. wartością ujawniona jako wkład w umowie spółki komandytowej), a wysokością opodatkowanego uprzednio podatkiem od czynności cywilnoprawnych kapitału zakładowego Wnioskodawcy?

2015.07.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/4514-1-68/15-3/MK
     ∟Przekształcenie sp. z o.o. w sp. komandytową.

2015.07.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/4514-48/15/TJ
     ∟Przekształcenie spółki kapitałowej w spółkę osobową.

2015.07.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/4514-47/15/TJ
     ∟Przekształcenie spółki.

2015.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-212/15-4/AF
     ∟Planowane przekształcenie spółki z o.o. w spółkę osobową nie będzie w żaden sposób wiązać się ze zwiększeniem majątku Spółki osobowej w stosunku do majątku spółki z o.o. nie będzie miała znaczenia dla powstania obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych. Jeżeli więc w przedstawionym przez Wnioskodawcę zdarzeniu przyszłym dojdzie do przekształcenia spółki i zwiększenia majątku spółki przekształconej, w konsekwencji uwzględnienia w jakimkolwiek jej kapitale zysków spółki przekształcanej wypracowanych przed przekształceniem, które nie podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, w podatku od czynności cywilnoprawnych powstanie obowiązek podatkowy. Opodatkowaniu powyższym podatkiem podlega bowiem różnica pomiędzy wartością majątku wniesionego do spółki osobowej a wysokością opodatkowanego uprzednio kapitału zakładowego. Zgodnie z art. 9 pkt 11 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych - zwolnieniem z opodatkowania tym podatkiem może być objęta tylko ta część wkładu, która odpowiada opodatkowanemu wcześniej kapitałowi zakładowemu.

2015.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-211/15-4/AF
     ∟Czy planowane przekształcenie Spółki w Spółkę osobową stanowi zmianę umowy spółki określoną w art. 1 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 1 ust. 3 pkt 3 ustawy o PCC?

2015.06.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/4514-35/15/TJ
     ∟Opodatkowanie przekształcenia spółki.

2015.06.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-130/15-5/MZ
     ∟należy wskazać, że opodatkowaniu przy przekształceniu spółek podlegają wkłady do spółki ponad tą ich część, która podlegała już opodatkowaniu. Podstawę opodatkowania, zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, będzie stanowiła wartość wszystkich wkładów wniesionych do spółki osobowej powstałej w wyniku przekształcenia sp. z o.o. przy czym zwolnieniu z opodatkowania, zgodnie z art. 9 pkt 11 lit. a) ww. ustawy, będzie podlegała ta część wkładu odpowiadająca opodatkowanemu uprzednio podatkiem od czynności cywilnoprawnych kapitałowi zakładowemu.

2015.06.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/4514-69/15/MZ
     ∟Co stanowi podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych przy przekształceniu spółki akcyjnej w spółkę jawną?

2015.06.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-120/15-3/AF
     ∟Podatek od czynności cywilnoprawnych z tytułu zmiany umowy spółki polegającej na połączeniu Wnioskodawcy ze spółką jawną lub spółką komandytową oraz spółką kapitałową z siedzibą w Polsce wystąpi wówczas, gdy kapitał zakładowy Wnioskodawcy będzie wyższy niż suma uprzednio opodatkowanych podatkiem od czynności cywilnoprawnych: kapitału zakładowego Wnioskodawcy, wartości wkładów wspólników do spółki osobowej (jawnej lub komandytowej) oraz kapitału zakładowego spółki kapitałowej z siedzibą w Polsce.

2015.06.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-56/15-4/LS
     ∟Czy w związku z przekształceniem Spółki w Spółkę osobową wystąpi obowiązek zapłaty PCC?

2015.05.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/4514-56/15/MZ
     ∟Co stanowi podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych przy przekształceniu spółki akcyjnej w spółkę komandytową?

2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-76/15-4/AF
     ∟1. Czy w braku wniesienia jakichkolwiek składników majątkowych przez wspólników w procesie przekształcenia formy prawnej H. w Spółkę Osobową, gdy nie dochodzi do zwiększenia majątku H., przekształcenie H. w Spółkę Osobową będzie skutkować obowiązkiem zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych? 2. Czy w razie uznania przez tut. organ podatkowy, że opisane w stanie faktycznym przekształcenie formy prawnej H. będzie skutkować obowiązkiem zapłaty podatku PCC podstawa opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych ustalona winna zostać w kwocie wartości wkładów do Spółki Osobowej, tj. kwocie równej bilansowej wartości majątku przekształcanej H. ujętej w planie przekształcenia w Spółkę Osobową? 3. Czy opisane w zdarzeniu przyszłym przekształcenie H. w Spółkę Osobową podlegać będzie zwolnieniu z podatku od czynności cywilnoprawnych w części kapitału zakładowego H., którego wartość została uprzednio opodatkowana lub zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych?

2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-90/15-4/AF
     ∟Wskazana przez Wnioskodawcę relacja między majątkami spółki przekształcanej i przekształconej, które mają mieć identyczną wartość nie będzie miała znaczenia dla powstania obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych. Jeżeli więc w przedstawionym przez Wnioskodawcę zdarzeniu przyszłym dojdzie do przekształcenia spółki i zwiększenia majątku spółki przekształconej, w konsekwencji uwzględnienia w jakimkolwiek jej kapitale zysków spółki przekształcanej wypracowanych przed przekształceniem, które nie podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, w podatku od czynności cywilnoprawnych powstanie obowiązek podatkowy. Opodatkowaniu powyższym podatkiem podlega bowiem różnica pomiędzy wartością majątku wniesionego do spółki osobowej a wysokością opodatkowanego uprzednio kapitału zakładowego. Zgodnie z art. 9 pkt 11 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych - zwolnieniem z opodatkowania tym podatkiem może być objęta tylko ta część wkładu, która odpowiada opodatkowanemu wcześniej kapitałowi zakładowemu.

2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-94/15-4/MZ
     ∟należy wskazać, że wskazana przez Wnioskodawcę relacja między majątkami spółki przekształcanej i przekształconej, które mają mieć identyczną wartość nie będzie miała znaczenia dla powstania obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych. Jeżeli więc w przedstawionym przez Wnioskodawcę zdarzeniu przyszłym dojdzie do przekształcenia spółki i zwiększenia majątku spółki przekształconej, w konsekwencji uwzględnienia w jakimkolwiek jej kapitale zysków spółki przekształcanej wypracowanych przed przekształceniem, które nie podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, w podatku od czynności cywilnoprawnych powstanie obowiązek podatkowy. Opodatkowaniu powyższym podatkiem podlega bowiem różnica pomiędzy wartością majątku wniesionego do spółki osobowej a wysokością opodatkowanego uprzednio kapitału zakładowego. Zgodnie z art. 9 pkt 11 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych - zwolnieniem z opodatkowania tym podatkiem może być objęta tylko ta część wkładu, która odpowiada opodatkowanemu wcześniej kapitałowi zakładowemu. A zatem należy wskazać, że opodatkowaniu przy przekształceniu spółek podlegają wkłady do spółki ponad tą ich część, która podlegała już opodatkowaniu. Podstawę opodatkowania, zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, będzie stanowiła wartość wszystkich wkładów wniesionych do spółki osobowej powstałej w wyniku przekształcenia sp. z o.o. przy czym zwolnieniu z opodatkowania, zgodnie z art. 9 pkt 11 lit. a) ww. ustawy, będzie podlegała ta część wkładu odpowiadająca opodatkowanemu uprzednio podatkiem od czynności cywilnoprawnych kapitałowi zakładowemu.

2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-68/15-4/MZ
     ∟należy wskazać, że fakt, że w wyniku przekształcenia majątek spółki osobowej nie będzie wyższy od kapitału zakładowego spółki z o.o. , nie przesądza o braku opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Jeżeli więc w przedstawionym przez Wnioskodawcę zdarzeniu przyszłym dojdzie do przekształcenia spółki i zwiększenia majątku spółki przekształconej, w konsekwencji uwzględnienia w jakimkolwiek jej kapitale zysków spółki przekształcanej wypracowanych przed przekształceniem, które nie podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, w podatku od czynności cywilnoprawnych powstanie obowiązek podatkowy. Opodatkowaniu powyższym podatkiem podlega bowiem różnica pomiędzy wartością majątku wniesionego do spółki osobowej a wysokością opodatkowanego uprzednio kapitału zakładowego. Zgodnie z art. 9 pkt 11 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych – zwolnieniem z opodatkowania tym podatkiem może być objęta tylko ta część wkładu, która odpowiada opodatkowanemu wcześniej kapitałowi zakładowemu. Należy nadmienić, że zwolnienie miałoby zastosowanie także do wkładów wniesionych do przekształcanej spółki kapitałowej w ramach tzw. wymiany udziałów, od których na podstawie art. 2 pkt 6 lit. c tiret drugi podatek od czynności cywilnoprawnych nie był pobrany, wówczas, gdyby te wkłady były uprzednio (kiedykolwiek) opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych, tj. przed ich wniesieniem do spółki przekształcanej. Przyjmując za Wnioskodawcą, że kapitał zakładowy powstały w spółce kapitałowej nie podlegał opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (powstał w wyniku zamiany udziałów) – korzystał ze zwolnienia przedmiotowego w trybie art. 2 pkt 6 lit. c ustawy, należy stwierdzić, że w tej część przepis art. 9 pkt 11 lit. a) nie będzie miał zastosowania. A zatem należy wskazać, że opodatkowaniu przy przekształceniu spółek podlegają wkłady do spółki ponad tą ich część, która podlegała już opodatkowaniu. Podstawę opodatkowania, zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, będzie stanowiła wartość wszystkich wkładów wniesionych do spółki osobowej powstałej w wyniku przekształcenia sp. z o.o. przy czym zwolnieniu z opodatkowania, zgodnie z art. 9 pkt 11 lit. a) ww. ustawy, będzie podlegała ta część wkładu odpowiadająca opodatkowanemu uprzednio podatkiem od czynności cywilnoprawnych kapitałowi zakładowemu.

2015.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/4514-1-17/15-2/MK
     ∟Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową.

2015.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/4514-37/15/MZ
     ∟Czy przekształcenie spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2015.04.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/4514-1-11/15-2/MK
     ∟Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową.

2015.04.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/4514-1-11/15-3/MK
     ∟Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową.

2015.04.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/4514-1-10/15-4/MK
     ∟Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową.

2015.04.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/4514-33/15/DP
     ∟Czy w związku z przekształceniem spółki jawnej (osobowej) w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (kapitałową) Wnioskodawca będzie mógł skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 9 pkt 11 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

2015.04.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-48/15-4/AF
     ∟Skutki podatkowe przekształcenia spółki z o.o. w spółkę jawną

2015.03.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/436-301/14/TJ
     ∟Opodatkowanie przekształcenia spółki.

2015.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/436-291/14/TJ
     ∟Opodatkowanie przekształcenia spółki.

2015.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-789/14-6/AF
     ∟1. Czy jeżeli na moment przekształcenia Spółki w Spółkę osobową wartość kapitałów własnych (aktywów netto) Spółki będzie niższa od wartości kapitału zakładowego Spółki lub równa wartości kapitału zakładowego Spółki, nie dojdzie do zmiany umowy spółki, o której mowa w art. 1 ust. 3 pkt 3 ustawy o PCC, a tym samym planowane przekształcenie nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? 2. Czy jeżeli na moment przekształcenia Spółki w Spółkę osobową wartość kapitałów własnych (aktywów netto) Spółki będzie wyższa od wartości kapitału zakładowego Spółki, Spółka powinna przyjąć za podstawę opodatkowania wartość wynikających z bilansu kapitałów własnych (sumę aktywów netto) Spółki pomniejszoną o wartość kapitału zakładowego Spółki?

2015.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-779/14-6/MZ
     ∟A zatem należy wskazać, że opodatkowaniu przy przekształceniu spółek podlegają wkłady do spółki ponad tą ich część, która podlegała już opodatkowaniu. Podstawę opodatkowania, zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, będzie stanowiła wartość wszystkich wkładów wniesionych do spółki osobowej powstałej w wyniku przekształcenia sp. z o.o. przy czym zwolnieniu z opodatkowania, zgodnie z art. 9 pkt 11 lit. a) ww. ustawy, będzie podlegała ta część wkładu odpowiadająca opodatkowanemu uprzednio podatkiem od czynności cywilnoprawnych kapitałowi zakładowemu. Stosownie do zapisu art. 6 ust. 9 ustawy od podstawy opodatkowania można odliczyć kwotę wynagrodzenia wraz z podatkiem od towarów i usług, pobraną przez notariusza za sporządzenie aktu notarialnego umowy spółki albo jej zmiany, jeżeli powoduje ona zwiększenie majątku spółki albo podwyższenie kapitału zakładowego; opłatę sądową związaną z wpisem spółki do rejestru przedsiębiorców lub zmianą wpisu w tym rejestrze dotyczącą wkładu do spółki albo kapitału zakładowego oraz opłatą za zamieszczenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym ogłoszenie o wpisach, o których mowa w pkt. 2.

2015.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-3/15-4/AF
     ∟Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, przekształcenie SKA w Sp. z o.o. będzie wiązało się z koniecznością uiszczenia przez Wnioskodawcę podatku od czynności cywilnoprawnych?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj