Interpretacje do przepisu
art. 89 ust. 6 pkt 2 ustawy o podatku akcyzowym

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


5/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 89 ust. 6 pkt 2 ustawy o podatku akcyzowym

1

2010.03.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP3/443-10/10/JK
     ∟Podmiot sprzedający ciężki olej opałowy i zamierzający zastosować stawkę właściwą dla oleju opałowego przeznaczonego do celów opałowych powinien uzyskać od nabywcy oświadczenie które, najpóźniej w chwili sprzedaży, będzie zawierało wszystkie określone w ustawie elementy. Przez sprzedaż należy rozumieć moment zawarcia umowy, a nie fakt rozciągniętej w czasie jej realizacji. W ramach przepisów podatkowych określających wymogi formalne dotyczące składanych oświadczeń, nie określono procedury późniejszego, po wydaniu wyrobu, uzupełnienia ich treści. Wskazać należy, iż w przypadku niespełnienia warunków określonych w art. 89 ust. 5-15 ustawy stosuje się stawkę akcyzy określoną w art. 89 ust. 4 pkt 1 ustawy.

2010.03.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-1121/09-4/KB
     ∟Czy stanowisko, że w przypadku wystawienia przez sprzedawcę faktury sprzedaży korygującej ilość w związku z błędnym wskazaniem ilości na fakturze pierwotnej, nabywca winien wystawić tylko jedno oświadczenie zgodne z rzeczywistą ilością nabytego towaru, różną od ilości wskazanej w pierwotnej fakturze, jest prawidłowe?Czy wówczas opisane powyżej oświadczenie wskazujące ilość po korekcie powinno być dołączone do pierwotnej faktury?Czy – pomimo braku ustawowych regulacji dotyczących korekt – dopuszczalne jest wystawianie oświadczeń przez nabywcę oleju napędowego grzewczego zawierających ilość z faktury pierwotnej, pomimo zmiany ilości fakturą korygującą?

2010.02.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-903/09/PK
     ∟podmiot sprzedający olej opałowy i zamierzający zastosować stawkę właściwą dla oleju opałowego przeznaczonego do celów opałowych powinien uzyskać od nabywcy oświadczenie które, w zakresie art. 89 ust. 6 pkt 2 ustawy o podatku akcyzowym, powinno zawierać ilość wyrobu faktycznie wydanego w chwili sprzedaży oleju opałowego i ilość ta winna być zgodna z ilością określoną w fakturze VAT.

2009.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP3/443-129/09/JK
     ∟W przypadku sprzedaży oleju opałowego bez zachowania warunków uprawniających do zastosowania preferencyjnej stawki akcyzy powstanie obowiązek podatkowy w podatku akcyzowym.

2009.06.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP3/443-67/09/JK
     ∟Podmiot sprzedający olej opałowy i zamierzający zastosować stawkę właściwą dla oleju opałowego przeznaczonego do celów opałowych powinien uzyskać od nabywcy oświadczenie które, w zakresie art. 89 ust. 6 pkt 2 ustawy o podatku akcyzowym, powinno zawierać ilość wyrobu faktycznie wydanego w chwili sprzedaży oleju opałowego.

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj