Interpretacje do przepisu
art. 6 ust. 9 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


7/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 6 ust. 9 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

1

2014.05.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/436-50a/14/MK
     ∟1) Czy w wariancie 1 zachodzi konieczność dokonania zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych od ewentualnego podwyższenia kapitału zakładowego ze środków pochodzących z pożyczek i odsetek od pożyczek, w sytuacji gdy tenże podatek od pożyczek udzielonych Spółce został już zapłacony w czasie gdy Spółka otrzymała te pożyczki? 2) Czy w wariancie 2 zachodzi konieczność dokonania zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych od ewentualnego podwyższenia kapitału zakładowego ze środków pochodzących z pożyczek i odsetek od pożyczek, w sytuacji gdy tenże podatek od pożyczek udzielonych Spółce został już zapłacony w czasie gdy Spółka otrzymała te pożyczki? 3) Czy pożyczka udzielona Spółce przez wspólnika w dniu 30 września 2004 r. w wysokości 2 000 000 USD, od której nie zapłacono tegoż podatku, bo umowa została zawarta w Luksemburgu, też będzie zwolniona z opodatkowania?

2011.04.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/436-7/11/MK
     ∟Czy zachodzi konieczność dokonania zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych od ewentualnego podwyższenia kapitału zakładowego lub wniesienia dopłat ze środków pochodzących z pożyczek i odsetek od pożyczek, w sytuacji gdy podatek od pożyczek udzielonych Spółce został już zapłacony w czasie, w którym je otrzymała?

2009.06.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-176/09-4/AF
     ∟1.Czy zgodnie z opisanym powyżej stanem faktycznym, z uwagi na fakt, iż Spółka uiściła należny podatek PCC od umowy Pożyczki, Spółka miała prawo odliczyć od podstawy opodatkowania przy podwyższeniu kapitału zakładowego kwotę Pożyczki, która była uprzednio opodatkowana podatkiem PCC zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu podjęcia uchwały o podwyższeniu?2. Jeżeli odpowiedź na pytanie pierwsze jest pozytywna, to w związku z faktem, iż Spółka nie odliczyła tego podatku w dacie powstania obowiązku podatkowego to, czy ma prawo wystąpić z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty podatku PCC wraz z korektą odpowiedniej deklaracji PCC-3?

2009.03.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-152/08-4/AJ
     ∟Czy wystąpi obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych w sytuacji, gdy pożyczki udzielone przez wspólników Spółki, które wcześniej były opodatkowane tym podatkiem zostaną następnie przeznaczone w całości na podwyższenie kapitału zakładowego?

2008.02.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-329/07-5/MK
     ∟Podwyższenie kapitału zakładowego z uprzednio dokonanych dopłat.

2006.09.06 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/SPC/436-18/06/SJ
     ∟Czy w przypadku dokonania konwersji pożyczek od udziałowca można wyłączyć z podstawy opodatkowania kwoty kapitału pożyczek od których została zapłacona w momencie zaciągnięcia opłata skarbowa w należnej wysokości? Z przedstawionego przez Spółkę stanu faktycznego wynika, iż zaciągnęła ona w latach 1996 – 1998 sześć pożyczek od swojego udziałowca z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej. Od zaciągniętych pożyczek przedmiotowa Spółka uiściła opłatę skarbową. Obecnie Spółka dokonuje konwersji w/w pożyczek na kapitał. W związku z powyższym Spółka zwraca się z następującym pytaniem: Czy w przypadku dokonania konwersji pożyczek od udziałowca można wyłączyć z podstawy opodatkowania kwoty kapitału pożyczek od ...

2006.04.10 - Małopolski Urząd Skarbowy - PMO/436-6/06/UM/30959
     ∟Czy podwyższenie kapitału zakładowego dokonane z kapitału zapasowego pochodzącego z dopłat podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj