Interpretacje do przepisu
§ 6 pkt 2 rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


7/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu § 6 pkt 2 rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów

1

2015.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-1164b/14/WM
     ∟Czy w przypadku umowy pożyczki z przewłaszczeniem na zabezpieczenie nieruchomości, gdy nie doszło do spłaty pożyczki i innych należności, kwoty wypłacone przez pożyczkodawcę na rzecz pożyczkobiorcy w związku zawarciem umowy w formie aktu notarialnego dotyczącego ostatecznego ustanowienia prawa własności nieruchomości na rzecz pożyczkodawcy stanowią wydatek będący kosztem uzyskania przychodu pożyczkodawcy?

2015.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-1164a/14/WM
     ∟1. Czy udzielenie pożyczki z przewłaszczeniem na zabezpieczenie nieruchomości podlega ujęciu w prowadzonej ewidencji lombardowej o której mowa w § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów? 2. Z jaką datą i w jakiej kwocie należy wykazać przychód dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z określonymi powyżej rodzajami umów i tytułami należności?

2014.03.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-1341/13-4/AP
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia dochodu/straty.

2012.01.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-1111/11/BK
     ∟w zakresie sposobu ustalenia przychodu z prowadzonej przez Wnioskodawcę pozarolniczej działalności gospodarczej (lombardu) w sytuacji zbycia rzeczy zastawionych bez ich dalszej obróbki oraz sposobu ewidencjonowania ww. przychodu w prowadzonej ewidencji księgowej

2012.01.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-1112/11/BK
     ∟w zakresie sposobu ustalenia przychodu z prowadzonej przez Wnioskodawcę pozarolniczej działalności gospodarczej (lombardu) w sytuacji zbycia rzeczy zastawionych po ich wcześniejszej obróbce oraz sposobu ewidencjonowania ww. przychodu w prowadzonej ewidencji księgowej

2004.09.21 - Pierwszy Urząd Skarbowy w Lublinie - D-3/443/88/04
     ∟Czy lombard z racji pozostawionych towarów korzysta ze zwolnienia od ewidencjonowania obrotu za pomocy kasy fiskalnej ?

2004.07.08 - Urząd Skarbowy w Legnicy - US-PD-I/415-49/04
     ∟Czy kwota udzielonej pożyczki (w ramach działalności gospodarczej w zakresie lombardu) jest kosztem uzyskania przychodów w przypadku gdy nie ma możliwości jej spłaty.Umowa lombardowa jest umowa nienazwaną, nie uregulowana w przepisach i zawierającą elementy różnych stosunków prawnych. Na treść tej umowy składają się przede wszystkim dwa podstawowe elementy: przeniesienie na biorącego pożyczkę własności określonej ilości pieniędzy oraz ustanowienie zabezpieczenia roszczenia udzielającego tej pożyczki właściciela lombardu o zwrot sumy dłużnej wraz z odsetkami. Zabezpieczeniem, które w praktyce lombardów występuje najczęściej jest umowa powiernicza, tzn. prz...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj