Interpretacje do przepisu
art. 44 ust. 1c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


4/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 44 ust. 1c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1

2019.02.05 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0113-KDIPT2-1.4011.563.2018.2.RK
     ∟źródła przychodu i koszty uzyskania przychodu

2017.04.11 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 1462-IPPB1.4511.38.2017.2.RK
     ∟w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu zawieranych umów o dzieło pomiędzy osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej oraz rozliczenia przychodów w rocznym zeznaniu podatkowym PIT 37

2016.07.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-554/16-4/JK2
     ∟1) Czy otrzymana przez Wnioskodawczynię kwota, na którą opiewał czek podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (dalej: updof) w Polsce? 2) Co stanowi przychód Wnioskodawczyni podlegający opodatkowaniu na zasadach przewidzianych w updof czy kwota brutto (tj. kwota sprzed potrącenia podatku przez amerykańskie władze), czy kwota netto wykazana na czeku otrzymanym przez Wnioskodawczynię i przez Nią zrealizowanym (tj. kwota po potrąceniu podatku przez amerykańskie władze)? 3) Czy uzyskany przez Wnioskodawczynię przychód należy opodatkować na zasadach określonych w art. 27 ust. 1 updof? 4) Czy momentem powstania obowiązku podatkowego był: dzień wystawienia czeku, dzień otrzymania czeku przez Wnioskodawczynię, dzień przedstawienia czeku do inkasa, czy dzień faktycznego otrzymania/wpłaty pieniędzy na konto (tj. 15 października 2015 r.)? 5) Do jakiego źródła przychodu, na gruncie updof, należy przypisać uzyskany przez Wnioskodawczynię przychód? 6) Czy w opisanym stanie faktycznym źródło przychodu uzyskanego przez Wnioskodawczynię znajdowało się na terytorium USA, czy Polski? 7) Czy - w przypadku podlegania opodatkowaniu w Polsce całej kwoty (brutto) - podatek potrącony przez amerykańskie władze podatkowe pomniejszy kwotę polskiego podatku dochodowego od osób fizycznych? 8) Czy otrzymany przez Wnioskodawczynię czek, bądź pieniądze (tj. kwota netto), nie podlegają opodatkowaniu w Polsce? 9) Czy Wnioskodawczyni miała obowiązek odprowadzenia zaliczki od otrzymanego dochodu oraz jakim formularzem powinna ewentualnie była się w tym celu posłużyć? 10) Czy ewentualny polski podatek w formie zaliczki powinien był zostać potrącony oraz odprowadzony do polskiego fiskusa przez polski bank, który dokonał przekazania kwoty Wnioskodawczyni? 11) Po jakim kursie należy przeliczyć przychód otrzymany przez Wnioskodawczynię w walucie obcej, aby otrzymać kwotę przychodu w polskich złotych?

2014.06.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-292/14/AD
     ∟Czy w związku z wygraną turnieju pokera, który miał miejsce na terytorium Wspólnoty Bahamów, doszło do powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu z tzw. innych źródeł, podlegającego opodatkowaniu na terytorium RP? Czy też przychód ten powstanie dopiero z chwilą otrzymania przez Niego środków pieniężnych stanowiących nagrodę dla zwycięzcy turnieju oraz czy z chwilą otrzymania przez Wnioskodawcę nagrody pieniężnej stanowiącej wygraną w turnieju pokera, po Jego stronie powstanie obowiązek uiszczenia zaliczki na poczet podatku dochodowego od osób fizycznych i według jakiej stawki, czy też będzie On zobowiązany do rozliczenia kwoty należnego podatku w zeznaniu podatkowym za rok, w którym otrzymał środki pieniężne pochodzące z wygranej?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj